19 nowych zakażeń i 13. ozdrowieńców

19 kolejnych potwierdzonych zakażeń koronawirusem - to dane za ostatnią dobę, podane właśnie przez tyski Sanepid (stan na 4 czerwca na godz. 14.00).

Grafika 4.06

Wirusa wykryto w próbkach pobranych od 10 osób gminy Pawłowice, sześciu z gminy Pszczyna, dwóch z gminy Suszec oraz jednego z gminy Kobiór.

Jest też dobra wiadomość - mamy 13. kolejnych ozdrowieńców. To mieszkańcy gmin: Pszczyna (trzy osoby), Pawłowice (cztery osoby), Suszec (cztery osoby) oraz Kobiór (dwie osoby). Łącznie wirusa pokonało już 26 mieszkańców naszego powiatu.

Do tej pory zakażenie potwierdzono u 457 mieszkańców powiatu pszczyńskiego, w tym:
➡️ gmina Pawłowice - 240 osób
➡️ gmina Suszec - 103 osoby
➡️ gmina Pszczyna - 102 osoby
➡️ gmina Miedźna - 6 osób
➡️ gmina Kobiór - 4 osoby
➡️ gmina Goczałkowice-Zdrój - 2 osoby

Kwarantanną domową na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych objętych jest 1252 mieszkańców.

• Zdrowie

W Pszczynie odbędzie Forum samorządowe dotyczące zmian w ochronie zdrowia

Samorządowcy i zarządzający szpitalami w województwie śląskim spotkają się w Pszczynie, by w obecności przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia zwrócić uwagę na konieczność wypracowania wspólnej strategii organizacji funkcjonowania szpitali powiatowych województwa śląskiego.

• Zdrowie

Pszczyna biła rekord w udzielaniu pierwszej pomocy

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji Pszczyna w samo południe dołączyła do akcji bicia rekordu w jednoczesnym udzielaniu pierwszej pomocy organizowanej przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.