Powiat pszczyński - podstrona

Zdrowie

19 nowych zakażeń i 13. ozdrowieńców

19 kolejnych potwierdzonych zakażeń koronawirusem - to dane za ostatnią dobę, podane właśnie przez tyski Sanepid (stan na 4 czerwca na godz. 14.00).

Grafika 4.06

Wirusa wykryto w próbkach pobranych od 10 osób gminy Pawłowice, sześciu z gminy Pszczyna, dwóch z gminy Suszec oraz jednego z gminy Kobiór.

Jest też dobra wiadomość - mamy 13. kolejnych ozdrowieńców. To mieszkańcy gmin: Pszczyna (trzy osoby), Pawłowice (cztery osoby), Suszec (cztery osoby) oraz Kobiór (dwie osoby). Łącznie wirusa pokonało już 26 mieszkańców naszego powiatu.

Do tej pory zakażenie potwierdzono u 457 mieszkańców powiatu pszczyńskiego, w tym:
➡️ gmina Pawłowice - 240 osób
➡️ gmina Suszec - 103 osoby
➡️ gmina Pszczyna - 102 osoby
➡️ gmina Miedźna - 6 osób
➡️ gmina Kobiór - 4 osoby
➡️ gmina Goczałkowice-Zdrój - 2 osoby

Kwarantanną domową na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych objętych jest 1252 mieszkańców.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

 • Zdrowie

  Te organizacje zadbają o zdrowie mieszkańców

  Starosta Grzegorz Wanot i członek Zarządu Powiatu Grzegorz Nogły spotkali się z przedstawicielami organizacji, które wygrały otwarty konkurs na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego na rzecz mieszkańców. W tym roku Powiat przeznaczył na wsparcie inicjatyw społecznych kwotę 40 tys. zł.

 • Zdrowie

  Środki dla organizacji na zadania dla zdrowia mieszkańców

  Rozstrzygnięty został otwarty konkurs ofert na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego. Zarząd Powiatu Pszczyńskiego przyznał środki organizacjom pozarządowym, które jeszcze w tym roku zrealizują kilkanaście inicjatyw skierowanych do mieszkańców powiatu - dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

 • Zdrowie

  Wyniki otwartego konkursu ofert

  Uchwałą nr 19/6/24 Zarządu Powiatu Pszczyńskiego z dnia 11 czerwca 2024 r. powierzono realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego na rzecz mieszkańców powiatu pszczyńskiego oraz przyznano środki finansowe na ten cel w 2024 roku.