Powiat pszczyński - podstrona

Zdrowie

17 kolejnych zakażeń i 10. ozdrowieńców

17 kolejnych potwierdzonych zakażeń koronawirusem - to dane za ostatnią dobę, podane właśnie przez tyski Sanepid (stan na 6 czerwca na godz. 14.00). Wirusa wykryto w próbkach pobranych od ośmiu osób gminy Pawłowice, sześciu z gminy Pszczyna oraz trzech z gminy Suszec.

Grafika 6.06

W ostatniej dobie zwiększyła się również liczba ozdrowieńców - wirusa pokonało pięciu mieszkańców gminy Pawłowice, czterech z gminy Pszczyna oraz jeden z gminy Suszec (10. ozdrowieńców w ostatniej dobie, a łącznie już 55.).

Tyski Sanepid podał, że do tej pory zakażenie potwierdzono u 510 mieszkańców naszego powiatu, w tym:
➡️ gmina Pawłowice - 264 osoby
➡️ gmina Suszec - 113 osób
➡️ gmina Pszczyna - 119 osób
➡️ gmina Miedźna - 7 osób
➡️ gmina Kobiór - 4 osoby
➡️ gmina Goczałkowice-Zdrój - 3 osoby

Kwarantanną domową na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych objętych jest 1297 mieszkańców.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Zdrowie

    Od 1 czerwca szpitalna spółka poprowadzi Poradnię Chorób Płuc

    25 maja w siedzibie Śląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia została podpisana cesja kontraktu na prowadzenie Poradni Chorób Płuc i Gruźlicy. Od 1 czerwca poradnia przejdzie pod stery spółki prowadzącej pszczyński szpital. Jeszcze przez kilka najbliższych tygodni świadczenia będą udzielane w dotychczasowej lokalizacji.

  • Zdrowie

    Wsparcie dla organizacji na zadania dla zdrowia

    W tym tygodniu został rozstrzygnięty otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu zdrowia. Zarząd Powiatu Pszczyńskiego przyznał dotacje organizacjom na podejmowanie ciekawych inicjatyw skierowanych do mieszkańców.