Kolejne zakażenia i ozdrowienia

Dziewięć nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem w naszym powiecie - to dane podane w środę, 3 czerwca na godz. 14.00 przez tyski Sanepid. Wirusa wykryto w próbkach pobranych od pięciu osób z gminy Pawłowice, dwóch z gminy Suszec oraz dwóch z gminy Pszczyna.

Grafika 3.06

Mamy dwóch kolejnych ozdrowieńców - wirusa pokonali: mieszkaniec gminy Pszczyna oraz mieszkaniec gminy Pawłowice.

Do tej pory służby sanitarne potwierdziły zakażenie u 438 mieszkańców powiatu pszczyńskiego, w tym:
➡️ gmina Pawłowice - 230 osób
➡️ gmina Suszec - 101 osób
➡️ gmina Pszczyna - 96 osób
➡️ gmina Miedźna - 6 osób
➡️ gmina Kobiór - 3 osoby
➡️ gmina Goczałkowice-Zdrój - 2 osoby

Kwarantanną domową na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych objętych jest 1332 mieszkańców.

• Zdrowie

Pomieszczenia dla pododdziału udarowego gotowe. Czas na kontrakt

Trwają starania, by kadra w pszczyńskim szpitalu mogła udzielać profesjonalnej pomocy pacjentom udarowym. Właśnie zostały oddane do użytku pomieszczenia, w którym będzie mógł działać pododdział udarowy. NFZ w Katowicach ogłosił konkurs w zakresie neurologii specjalistycznej na obszarze powiatu pszczyńskiego. - Jeżeli oferta spółki prowadzącej szpital zostanie przyjęta, od maja w naszym szpitalu ruszy pododdział udarowy - informuje Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

• Zdrowie

Aby długo i szczęśliwie żyć, trzeba się ruszać

Ponad 200 osób uczestniczyło w I Powiatowym dniu aktywności fizycznej dla seniorów zorganizowanym przez Powiat Pszczyński i Forum Seniorów w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Jak podkreślali seniorzy, od dłuższego czasu oczekiwali takiej inicjatywy, która nie tylko integruje starsze pokolenie, ale promuje zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną.

Szpital Joannitas zakupił nowoczesne USG

Szpital w Pszczynie wyposażył Zakład diagnostyki obrazowej w kolejny wysokiej klasy sprzęt medyczny do diagnostyki ultrasonograficznej, który umożliwi poszerzenie zakresu badań i precyzyjniejsze diagnozowanie pacjentów.