Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Zdrowie

  Kolejne prezenty dla krwiodawców

  Do Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Kopalni Węgla Kamiennego Piast Ruch II w Woli przekazane zostały zestawy ze słodyczami, kawą i odblaskami zakupione przez Powiat Pszczyński.

 • Zdrowie

  Pszczyński szpital otrzymał kolejny sprzęt od WOŚP

  19 lutego w Pracowni mikrobiologii Szpitala Joannitas w Pszczynie odbyło się uroczyste uruchomienie nowego specjalistycznego sprzętu - spektrometru masowego. Nowa aparatura częściowo zastąpi dotychczas stosowane manualne i automatyczne metody diagnostyczne służące do identyfikacji drobnoustrojów.

 • Zdrowie

  Światowy Dzień Chorego w pszczyńskim szpitalu

  11 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w kaplicy Szpitala Joannites w Pszczynie odbyła się msza święta, w której razem z pacjentami i personelem uczestniczyli starosta Barbara Bandoła i wicestarosta Damian Cieszewski.

 • Zdrowie

  Ważna informacja

  W związku z likwidacją z dniem 1 lutego Apteki Ogólnodostępnej w Jankowicach przy ul. Kasztanowej 4, placówka nie będzie pełniła dyżurów nocnych zgodnie z Uchwałą nr LXII/488/23 Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 20 grudnia 2023 r. w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu pszczyńskiego na rok 2024.

 • Zdrowie

  Pierwszy rok działalności Domu Ojca Pio

  W styczniu 2024 mija pierwszy rok działalności Domu Ojca Pio - kompleksu hospicyjno-opiekuńczego tworzonego przez Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie.

 • Zdrowie

  Zestawy apteczek od Powiatu Pszczyńskiego dla krwiodawców

  Powiat Pszczyński z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa, które obchodzone są w dniach 22-26 listopada zakupił i przekazał do Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Pszczynie 145 paczek prezentowych dla dawców krwi.

 • Zdrowie

  Konsultacje społeczne

  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu pszczyńskiego na rok 2024.

 • Zdrowie

  Konsultacje społeczne

  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu pszczyńskiego na rok 2023.

 • Zdrowie

  Będzie nowy sprzęt dla szpitala. Trwają przetargi

  Powiat Pszczyński prowadzi postępowania przetargowe na zakup sprzętu i wyposażenia na potrzeby pododdziału udarowego. W ostatnim czasie samorządy przekazały wsparcie dla Szpitala Joannitas w Pszczynie.

 • Zdrowie

  Zdrowe serce podstawą długiego życia

  Boimy się nowotworów, ale to choroby układu krążenia są najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce. Każda profilaktyka jest lepsza niż żadna - przekonywano podczas prelekcji pt. „Fakty i mity na temat chorób układu krążenia u kobiet” zorganizowanej w pszczyńskim starostwie z okazji Światowego Dnia Serca.

 • Zdrowie

  W pszczyńskim szpitalu ruszy poradnia kardiologiczna

  Od 2 października pacjenci mogą zapisywać się do przyszpitalnej poradni kardiologicznej, w której specjaliści będą diagnozować, leczyć i edukować z zakresu pierwotnej i wtórnej profilaktyki chorób serca oraz układu krążenia. Poradnia będzie udzielała świadczeń w ramach NFZ.

 • Zdrowie

  Zielony skwer przy szpitalu przekształcony w zakątek terapeutyczny

  Pomiędzy ulicami Antesa oraz Korfantego w Pszczynie, na zielonym terenie przy pszczyńskim szpitalu powstał zakątek terapeutyczny. Pomysł zagospodarowania tego miejsca pojawił się w 2021 roku z inicjatywy mieszkańców, którzy zgłosili zadanie do Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Od teraz miejsce służy również podopiecznym Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego oraz wszystkim pacjentom pszczyńskiego szpitala.

 • Zdrowie

  Fakty i mity na temat chorób układu krążenia u kobiet

  29 września obchodzony jest Światowy Dzień Serca. Z tej okazji 3 października odbędzie się kolejna prelekcja poświęcona tematowi zdrowia, organizowana pod patronatem Forum Seniorów Powiatu Pszczyńskiego.