Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Zdrowie

  Szczepienie drugą dawką przypominającą

  22 lipca rozpoczął się pro­ces szczepień przeciwko COVID-19 drugą dawką przy­pom­i­na­jącą u osób, które ukończyły 60 lat oraz osób, które ukończyły 12 lat i mają wskaza­nia do szczepi­enia w związku z zaburzeni­ami odporności.

 • Zdrowie

  Bezpłatna mammografia 4 sierpnia w Pszczynie

  W sierpniu w Pszczynie będą wykonywane bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

 • Zdrowie

  Szpi­tal Joan­ni­tas dla przyszłych mam. Powstaje szkoła rodzenia

  Jak najlepiej przy­go­tować się do porodu? Z pomocą przy­chodzi Szkoła Rodzenia Joan­ni­tas w Pszczynie, która zaprasza przyszłe mamy oraz osoby towarzyszące na cykl ośmiu spotkań z doświad­c­zoną kadrą medy­czną. To szansa na zdoby­cie kom­plek­sowej wiedzy m.in. z zakresu odży­wia­nia, badań, planu porodu, opieki nad noworod­kiem czy lak­tacji.

 • Zdrowie

  Kompleksowa pomoc dla seniorów i ich opiekunów

  Po 3 latach pracy Hospicjum św. Ojca Pio zakończyło realizację projektu, który umożliwił objęcie kompleksową kilkumiesięczną opieką 129 chorych z wielu miejsc na terenie całego powiatu pszczyńskiego.

 • Zdrowie

  Poradnia Chorób Zakaźnych w Szpitalu Joannitas w Pszczynie

  Od 1 czerwca trwają zapisy do nowo otwartej Poradni Chorób Zakaźnych w Szpitalu Joannitas w Pszczynie, gdzie pacjenci mogą skorzystać ze świadczeń zdrowotnych z zakresu chorób zakaźnych, takich jak m.in. wirusowe zapalenie wątroby, czy borelioza. Poradnia świadczy wyłącznie usługi komercyjne.

 • Zdrowie

  600 bezpłatnych pakietów na badania kontrolne

  Od 3 czerwca do 26 sierpnia potrwa akcja bezpłatnych badań dla dzieci, młodzieży, kobiet, mężczyzn i seniorów prowadzona przez Medyczne Laboratorium Diagnostyczne Szpitala Joannitas w Pszczynie. Zaproszenia na darmowe badania będą rozdawane pacjentom zgodnie z ustalonym harmonogramem.

 • Zdrowie

  Mobilna pracownia mammograficzna w Grzawie i Woli

  LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Po raz pierwszy w 2022 roku mogą wykonać je Panie, które urodziły się w 1972 roku.

 • Zdrowie

  Pszczyńskie hospicjum podsumowało 22. rok swojej działalności

  Podczas dorocznego zgromadzenia członków stowarzyszenia omówiono miniony rok działalności. To kolejny rok, w którym Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie funkcjonowało w nowych warunkach społeczno-gospodarczych wynikających w głównej mierze z podwyższonego zagrożenia epidemią.

 • Zdrowie

  1% podatku na rozwój i wsparcie pacjentów pszczyńskiego szpitala

  Każdego roku mamy możliwość przekazania 1% podatku na dowolny cel charytatywny. Ze wsparcia darczyńców w takiej formie korzysta wiele szpitali, a w ubiegłych latach skorzystał także Szpital Joannitas w Pszczynie. Dzięki pomocy zakupiono sprzęt specjalistyczny pozwalający na skuteczną diagnostykę i leczenie seniorów, noworodków, pacjentów kardiologicznych i neurologicznych.