Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Zdrowie

  Dziewięć kolejnych stwierdzonych zakażeń na terenie powiatu

  6 maja Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Pszczynie otrzymało informacje z sanepidu o dziewięciu kolejnych zakażonych osobach. Badania dały dodatnie wyniki u sześciu mieszkańców gminy Pszczyna (trzy kobiety, dwoje dzieci i jeden mężczyzna), mężczyzny z gminy Miedźna oraz dwóch mężczyzn z gminy Pawłowice.

 • Zdrowie

  Trzy nowe zakażenia w powiecie pszczyńskim

  O godz. 15.00 tyski Sanepid poinformował Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Pszczynie o trzech kolejnych dodatnich wynikach badań w kierunku koronawirusa u mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Zakażenie potwierdzono u kobiety oraz mężczyzny z gminy Suszec, a także u mężczyzny z gminy Pawłowice.

 • Zdrowie

  Coraz więcej porodów w pszczyńskim szpitalu

  W kwietniu mieszkanki powiatu pszczyńskiego, ale także okolicznych miejscowości częściej wybierały pszczyński szpital na miejsce swojego porodu. W naszej porodówce urodziło się 73. dzieci.

 • Zdrowie

  Trzy nowe zakażenia. Wzrasta liczba osób objętych kwarantanną

  Tyski Sanepid poinformował Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego o trzech kolejnych zakażeniach w powiecie pszczyńskim. Dodatnie wyniki w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 wykazały badania próbek pobranych od młodego mężczyzny z gminy Miedźna, mężczyzny w średnim wieku z gminy Suszec oraz mężczyzny w średnim wieku z gminy Pszczyna.

 • Zdrowie

  Zmarł mieszkaniec Pawłowic. Dwa kolejne zakażenia

  Zmarł zakażony koronawirusem mieszkaniec powiatu pszczyńskiego. Do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego wpłynęły informacje o kolejnych dwóch zainfekowanych osobach. Koronawirusa potwierdzono u mężczyzn z gmin: Pawłowice oraz Pszczyna.

 • Zdrowie

  Nie ma nowych zakażeń. 185 mieszkańców objętych kwarantaną

  Od wczoraj nie zmieniła się liczba osób, u których potwierdzono dodatni wynik badania w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2. Zakażonych jest siedem osób (sześciu mężczyzn oraz jedna kobieta) z terenu trzech gmin powiatu pszczyńskiego (gminy: Suszec, Pawłowice oraz Pszczyna). To stan na 2 maja na godz. 13.30.

 • Zdrowie

  Raport z powiatu pszczyńskiego - 30.04

  Od wczoraj nie zmieniła się liczba zakażonych koronawirusem mieszkańców powiatu pszczyńskiego. To sześć osób - mężczyzna i kobieta z gminy Suszec, trzech mężczyzn z gminy Pawłowice oraz mężczyzna z gminy Pszczyna.

 • Zdrowie

  Czwarte potwierdzone zakażenie [aktualizacja]

  Sanepid poinformował Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Pszczynie, że na terenie powiatu pszczyńskiego przebywa kolejna osoba z pozytywnym wynikiem badania w kierunku SARS-CoV-2.

 • Zdrowie

  Powiat pszczyński: 129 osób w kwarantannie

  Od początku epidemii badania w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 potwierdziły zakażenie u trzech mieszkańców naszego powiatu (młody mężczyzna i młoda kobieta z gminy Suszec oraz mieszkaniec gminy Pawłowice).

 • Zdrowie

  Kolejne potwierdzone zakażenie

  Tyski Sanepid poinformował Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego o kolejnej zakażonej osobie w powiecie pszczyńskim - to mieszkanka gminy Suszec. Tym samym zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzono do tej pory u trzech osób z naszego powiatu mężczyzny i kobiety z gminy Suszec oraz mieszkańca gminy Pawłowice.

 • Zdrowie

  Drugie potwierdzone zakażenie w powiecie pszczyńskim

  Sytuacja epidemiologiczna na terenie powiatu pszczyńskiego jest ciągle zmienna. Tyski Sanepid informuje o kolejnym przypadku - badanie potwierdziło zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u mieszkańca gminy Pawłowice.

 • Zdrowie

  Wymazobus pracuje dziś w powiecie pszczyńskim

  Samorządowy wymazobus kolejny raz pobiera wymazy w kierunku koronawirusa od mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Dzisiaj zespół medyczny ze specjalnej karetki pojawi się u siedmiu przebywających w kwarantannie mieszkańców kilku gmin naszego powiatu. Tym samym dzięki wspólnej akcji samorządów powiatowych na naszym terenie przebadanych zostanie już 37 osób.