Aktualności

 • Zdrowie

  Powiat przystępuje do remontów w szpitalu

  Prace związane z przejęciem prowadzenia pszczyńskiego szpitala postępują. Podczas sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego, która odbyła się 25 kwietnia, w budżecie zabezpieczono pieniądze na działania związane z zapewnieniem nieprzerwanego funkcjonowania placówki, w tym remont piątego i szóstego piętra budynku.

 • Zdrowie

  Odpowiednie żywienie, ruch i odpoczynek kluczem do zdrowia

  Jak prowadzić zdrowy styl życia, cieszyć się dobrym samopoczuciem i zapobiec rozwojowi wielu groźnych chorób? Na te pytania odpowiedzi udzielali psychologowie, dietetycy i trenerzy, którzy 23 kwietnia w pszczyńskim starostwie prowadzili mini wykłady w ramach konferencji „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

 • Zdrowie

  Informacja starosty pszczyńskiego w sprawie szpitala

  Dyrektor Śląskiego OW NFZ, Jerzy Szafranowicz poinformował, że akceptuje wszelkie możliwe prawnie rozwiązania, które doprowadzą do dalszego istnienia szpitala na terenie powiatu pszczyńskiego.

 • Zdrowie

  Radni jednogłośnie za przejęciem szpitala

  Podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego, radni jednogłośnie przyjęli uchwałę wyrażającą wolę przejęcia przez powiat umowy na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w szpitalu w Pszczynie. Pracownicy placówki zostali zapewnieni, że mogą oczekiwać dalszego zatrudnienia.

 • Zdrowie

  15 tys. zł dla Hospicjum św. Ojca Pio

  V Powiatowy Bal Charytatywny, który odbył się w ostatnią sobotę karnawału, przyniósł dochód w wysokości ponad 15 tys. zł. Taka kwota zasiliła budowę Domu Ojca Pio.

 • Zdrowie

  Oddaj krew i uratuj komuś życie

  Każdego roku dla setek tysięcy ludzi jedynym ratunkiem jest transfuzja krwi. Można ją oddać bez uszczerbku na własnym zdrowiu, tym samym zwiększając czyjeś szanse na przeżycie. W pomoc innym mogą się włączyć również mieszkańcy powiatu - w najbliższych tygodniach na terenie Pszczyny odbędą się kolejne plenerowe akcje poboru krwi.

 • Zdrowie

  Weekend dla hospicjum

  W sobotę i niedzielę, 14 i 15 października w Pszczynie odbędą się dwa wydarzenia związane z Hospicjum św. Ojca Pio − Nocny Bieg i Marsz Nordic Walking z udziałem 500 zawodników oraz koncert „Głosy dla hospicjum” w wykonaniu zespołu „Avocado”. W ten sposób pszczyńskie hospicjum wpisuje się w obchody Światowego Dnia Hospicjów i Medycyny Paliatywnej.

 • Zdrowie

  Kolejne akcje poboru krwi

  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział Terenowy w Pszczynie oraz Starostwo Powiatowe w Pszczynie serdecznie zapraszają na plenerowe akcje poboru krwi!