Zdrowie

201 osób w kwarantannie domowej

Pszczyńska policja kontroluje 156 adresów na terenie powiatu pszczyńskiego, pod którymi przebywa 201 osób objętych kwarantanną domową (stan na 2 kwietnia, godz. 8.00).

KWARANTANNA

Przypominamy, że kwarantanna dotyczy osób zdrowych, o których wiadomo, że miały bliski kontakt z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Obowiązkową kwarantanną objęte są także osoby wracające z zagranicy. Od 1 kwietnia kwarantanna została rozszerzona podlegają niej także bliscy, mieszkający z osobą objętą kwarantanną.

Taka osoba przez dwa tygodnie (liczone od chwili ostatniego kontaktu z zakażonym lub dnia powrotu z zagranicy) ma całkowity zakaz wychodzenia z domu - nawet gdy czuje się dobrze i nie przejawia żadnych objawów choroby. Dotyczy to również wizyt u lekarza, wyjść do sklepu, spacerów w psem. U osoby odbywającej kwarantannę zakazane są również odwiedziny.

Gdy taka osoba poczuje się gorzej, szczególnie jeśli pojawi się gorączka, kaszel, problemy z oddychaniem, powinna natychmiast zawiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub obserwacyjno-zakaźnego szpitala.

Więcej informacji o kwarantannie: www.powiat.pszczyna.pl/wiadomosci/6590-przestrzegaj-zasad-kwarantanny

Grfaika 2.04

• Zdrowie

7 lat od momentu rozpoczęcia budowy czekali na ten dzień

W czwartek 15 grudnia otwarto Dom Ojca Pio w Pszczynie, w którym znajduje się Ośrodek Dziennego Pobytu Osób Starszych, przychodnia paliatywna, hospicjum domowe i siedziba stowarzyszenia - pierwsza własna po 23 latach działalności Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie.

• Zdrowie

Protokół z przebiegu przeprowadzonych konsultacji społecznych

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 54/2022 Starosty Pszczyńskiego z dnia 24 listopada 2022 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu pszczyńskiego na rok 2023, w dniach od 30 listopada 2022 r. do 8 grudnia 2022 r. zostały przeprowadzone konsultacje społeczne.