Aktualności

 • Zdrowie

  Bezpłatne badania mammograficzne w Pszczynie i Woli

  19 sierpnia przy ul. Bielskiej 24 w Pszczynie panie w wieku 50-69 lat będą mogły poddać się bezpłatnemu badaniu mammograficznemu. Badania wykonywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ.

 • Zdrowie

  Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy wróci do szpitala

  Od 1 lipca w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie ponownie uruchomiony zostanie Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy. NFZ wybrał m.in. ofertę złożoną w konkursie przez powiatową spółkę Centrum Przedsiębiorczości.

 • Zdrowie

  Pszczyński szpital otrzymał wyposażenie z Bitterfeld

  Dzięki nawiązaniu współpracy z niemieckim powiatem Anhalt-Bitterfeld, do Szpitala Powiatowego w Pszczynie trafiły łóżka, materace, szafki, chodziki czy podnośniki - łącznie ponad 180 elementów wyposażenia.

 • Zdrowie

  Zebrali 3 tys. zł na protezę dla Kingi

  Podczas tegorocznej Budo Gali, która odbyła się w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie, zebrano 3 tys. zł na zakup protezy ręki oraz rehabilitację Kingi Nowak.

 • Zdrowie

  Hospicjum to ludzie tacy, jak Ty

  Pszczyńskie Hospicjum św. Ojca Pio zaprasza do bliższego zapoznania się z ideą opieki hospicyjnej i sprawdzonymi formami pomocy ciężko chorym. 16 maja, w czwartek o godz. 17.30 rozpocznie się pierwsze spotkanie w ramach szkolenia dla kandydatów na wolontariuszy hospicjum. Łącznie odbędzie się sześć spotkań w okresie od maja do czerwca.

 • Zdrowie

  Od lipca gastroskopia i kolonoskopia w pszczyńskim szpitalu. Co jeszcze?

  Od momentu odzyskania szpitala przez powiat trwają nieustanne działania zmierzające do rozwijania usług świadczonych w placówce. Od 1 sierpnia 2018 r. powiatowa spółka Centrum Przedsiębiorczości wzięła udział w licznych konkursach ogłoszonych przez NFZ w celu zawarcia umów na udzielanie świadczeń zdrowotnych.

 • Zdrowie

  Szpitale powiatowe w dramatycznej sytuacji

  Starostowie z województwa śląskiego wystosowali prośbę do premiera RP o wsparcie samorządów i szpitali powiatowych. Wczoraj pod Ministerstwem Zdrowia odbył się protest przedstawicieli szpitali powiatowych, którzy walczą o poprawę systematycznie pogarszającej się sytuacji finansowej placówek.

 • Zdrowie

  Gminy przekazują wsparcie dla szpitala

  Pięć gmin powiatu pszczyńskiego przekaże łącznie 710 tys. zł na zakup sprzętu dla pszczyńskiego szpitala. - Bardzo dziękuję za to wsparcie. To ważny akt solidarności i pokazanie, że szpital jest dla nas wszystkich bardzo istotny - mówi starosta Barbara Bandoła.

 • Zdrowie

  Znamię! Znam je? - czyli co musisz wiedzieć o czerniaku skóry

  Rozpoczyna się akcja, której organizatorem akcji jest Studenckie Koło Naukowe Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii - Instytucie im. Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie we współpracy z Akademią Czerniaka - sekcją naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.

 • Zdrowie

  Bezpłatna mammografia w Pawłowicach odwołana

  W związku z brakiem zainteresowania i zbyt małą liczbą rejestracji na badania mammograficzne w dniu 4 kwietnia w Pawłowicach organizatorzy zmuszeni byli je odwołać. Zarejestrowane panie zostaną powiadomione przez o odwołaniu badania droga sms-ową.

 • Zdrowie

  Bezpłatna mammografia w miejscowościach powiatu pszczyńskiego

  Początkiem marca w większości gmin powiatu pszczyńskiego panie w wieku 50-69 lat będą mogły poddać się bezpłatnemu badaniu mammograficznemu. Badania wykonywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ.