Zdrowie

100 potwierdzonych zakażeń w powiecie, w tym 31 nowych

Tyski Sanepid poinformował Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, że od początku epidemii koronaworusa SARS-CoV-2 potwierdzono w próbkach pobranych od 100 mieszkańców naszego powiatu. Od poprzedniego komunikatu (niedziela, godz. 20.00) nastąpił wzrost o 31 osób.

Aktualne informacje z powiatu pszczyńskiego

Nowe zakażenia potwierdzono wśród mieszkańców trzech gmin: Pawłowice (16 mężczyzn) Suszec (siedmiu mężczyzn i dwójka małoletnich dzieci) oraz Pszczyna (sześciu mężczyzn). 99 zakażonych osób przebywa obecnie w izolacji domowej, izolatorium w Goczałkowicach-Zdroju lub w szpitalu.

Sytuacja epidemiologiczna na terenie poszczególnych gmin przedstawia się następująco:
- gmina Pszczyna - 27 potwierdzonych zakażeń
- gmina Pawłowice - 44
- gmina Suszec - 26
- gmina Miedźna - 2
- gmina Kobiór - 1
- gmina Goczałkowice-Zdrój - 0

Do 477 osób wzrosła liczba osób objętych kwarantanną domową. Na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych w kwarantannie przebywa 290 mieszkańców naszego powiatu.

- Zagrożenie koronawirusem jest najwyższe w naszym regionie, wzrasta także w naszym powiecie. Apeluję o bezwzględne stosowanie zasad bezpieczeństwa i dbanie o higienę. Konieczna jest samodyscyplina. Bezwzględnie trzeba zachowywać dystans, unikać gromadzenia się, nosić maseczki w przestrzeni publicznej, myć i dezynfekować ręce oraz powierzchnie, które dotykamy - podkreśla Barbara Bandoła, starosta pszczyński. - Ponieważ potwierdzonych zakażeń jest coraz więcej, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego z mniejszą częstotliwością otrzymuje informacje z tyskiego Sanepidu. Równolegle z otrzymaniem danych, podajemy je Państwu - dodaje.

Grafika 12.05

• Zdrowie

Te organizacje zadbają o zdrowie mieszkańców

Starosta Grzegorz Wanot i członek Zarządu Powiatu Grzegorz Nogły spotkali się z przedstawicielami organizacji, które wygrały otwarty konkurs na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego na rzecz mieszkańców. W tym roku Powiat przeznaczył na wsparcie inicjatyw społecznych kwotę 40 tys. zł.

• Zdrowie

Środki dla organizacji na zadania dla zdrowia mieszkańców

Rozstrzygnięty został otwarty konkurs ofert na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego. Zarząd Powiatu Pszczyńskiego przyznał środki organizacjom pozarządowym, które jeszcze w tym roku zrealizują kilkanaście inicjatyw skierowanych do mieszkańców powiatu - dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

Wyniki otwartego konkursu ofert

Uchwałą nr 19/6/24 Zarządu Powiatu Pszczyńskiego z dnia 11 czerwca 2024 r. powierzono realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego na rzecz mieszkańców powiatu pszczyńskiego oraz przyznano środki finansowe na ten cel w 2024 roku.