Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Zdrowie

  20 tys. zł na rzecz szpitala

  Zarząd i załoga Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia Sp. z o.o w Czechowicach-Dziedzicach przekazali darowiznę na rzecz Szpitala Powiatowego w Pszczynie

 • Zdrowie

  Nowe łóżka poprawią komfort pacjentów

  Dzięki współpracy z organizacjami działającymi w partnerskim powiecie Anhalt-Bitterfeld, powiat pszczyński pozyskał kolejną dostawę sprzętu dla Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

 • Zdrowie

  Z niemieckimi partnerami o wsparciu szpitala

  W tym roku pszczyński szpital dwukrotnie otrzymał wyposażenie i sprzęt rehabilitacyjny z partnerskiego powiatu Anhalt-Bitterfeld. Partnerzy powiatu pszczyńskiego są otwarci na kolejną pomoc dla szpitala.

 • Zdrowie

  Samorządowcy są otwarci na potrzeby szpitala

  Niemal 100 samorządowców ze wszystkich zaproszonych do współpracy gmin wzięło udział w debacie samorządowej poświęconej przyszłości pszczyńskiego szpitala. Nikt pomocy nie odmówił. Otwarta pozostaje kwestia wysokości środków, które zdecydują się przekazać gminy oraz formy, w jakiej udzielą wsparcia.

 • Zdrowie

  Debata o przyszłości szpitala. Czas na rozmowy z radnymi

  8 października odbędzie się debata na temat współpracy przy partycypacji w kosztach utrzymania pszczyńskiego szpitala. Na spotkanie Zarząd Powiatu Pszczyńskiego zaprosił wszystkich radnych z ośmiu gmin oraz radnych powiatowych.

 • Zdrowie

  Powiat szuka sojuszników w zmaganiach o utrzymanie szpitala

  Powiat pszczyński poprosił osiem gmin o przystąpienie do samorządowej spółki i stałe wsparcie w prowadzeniu bieżącej działalności szpitala, na którą nie wystarczają środki z kontraktu. Byłaby to nowatorska w skali kraju próba uratowania placówki.

 • Zdrowie

  Gminy wsparły, sprzęt służy pacjentom

  Aparat rentgenowski do wykonywania zdjęć śródoperacyjnych oraz wyposażenie pracowni endoskopii, zakupione dzięki wsparciu gmin powiatu pszczyńskiego, są już wykorzystywane do diagnostyki pacjentów w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie.

 • Zdrowie

  Jubileusz i Dzień Otwarty na budowie Domu Ojca Pio

  Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie obchodzi jubileusz 20-lecia. Uroczystość zaplanowano na dzień liturgicznego wspomnienia patrona hospicjum 23 września. Natomiast 8 września (w najbliższą niedzielę) hospicjum zaprasza na Dzień Otwarty budowy Domu Ojca Pio oraz - wraz ze swoją macierzystą parafią pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie − na festyn parafialny, z którego część dochodu zostanie przeznaczona na hospicjum.

 • Zdrowie

  Apel do gmin o wsparcie szpitala

  Szpital Powiatowy w Pszczynie działa, ma poradnie i Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy, ale przez niedostateczne środki przekazywane na służbę zdrowia w Polsce, powiat pszczyński stanął przed koniecznością zwrócenia się do gmin o wspólne prowadzenie placówki.