Powiat pszczyński - podstrona

Zdrowie

128 osób w kwarantannie, brak osób hospitalizowanych

Nie ma potwierdzonego przypadku zakażenia wśród mieszkańców powiatu pszczyńskiego, brak również osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia. 128 mieszkańców objętych jest kwarantanną domową, w tym 19 na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych (dane z 12 kwietnia, z godz. 8.00)

KWARANTANNA

Osoby zakażone lub z podejrzeniem zakażenia z terenu województwa, które nie wymagają hospitalizacji, a nie mogą poddać się izolacji w miejscu zamieszkania, przebywają w izolatorium w goczałkowickim uzdrowisku.

- 11 kwietnia po południu tyski sanepid poinformował, że aktualnie żaden mieszkaniec powiatu pszczyńskiego nie przebywa w szpitalu z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Badania wykonane dotychczas u hospitalizowanych osób z naszego powiatu dały wyniki ujemne - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Grafika 12.04
plakat

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Zdrowie

    Od 1 czerwca szpitalna spółka poprowadzi Poradnię Chorób Płuc

    25 maja w siedzibie Śląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia została podpisana cesja kontraktu na prowadzenie Poradni Chorób Płuc i Gruźlicy. Od 1 czerwca poradnia przejdzie pod stery spółki prowadzącej pszczyński szpital. Jeszcze przez kilka najbliższych tygodni świadczenia będą udzielane w dotychczasowej lokalizacji.

  • Zdrowie

    Wsparcie dla organizacji na zadania dla zdrowia

    W tym tygodniu został rozstrzygnięty otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu zdrowia. Zarząd Powiatu Pszczyńskiego przyznał dotacje organizacjom na podejmowanie ciekawych inicjatyw skierowanych do mieszkańców.