Zdrowie

Materiały na fartuchy, maseczki i pościel

Powiat pszczyński zakupił w tym tygodniu ze środków z rezerwy na zarządzanie kryzysowe 1100 mb materiałów. Powstaną z nich fartuchy i maseczki ochronne oraz pościel dla Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

Materiały na maseczki, fartuchy i pościel

- Zwracają się do nas mieszkanki, które chcą pomóc w czasie epidemii koronawirusa, zwłaszcza służbom medycznym. Dziękuję bardzo za te wszystkie inicjatywy i poświęcony czas. Dzięki Państwa wsparciu możemy lepiej zabezpieczyć medyków oraz inne instytucje i służby, które w czasie epidemii potrzebują dużych ilości środków ochrony osobistej - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Już wcześniej ze środków powiatu zakupiono 500 mb bawełny, z której pracownice obsługi SP nr 1 w Pszczynie uszyły 50 kompletów pościeli dla szpitala, a grupa kobiet z Woli i Grzawy - maseczki. Powiat zakupił także filament do drukarek 3D, dzięki czemu nauczycielki Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie drukują elementy przyłbic dla medyków.

• Zdrowie

Środki dla organizacji na zadania dla zdrowia mieszkańców

Rozstrzygnięty został otwarty konkurs ofert na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego. Zarząd Powiatu Pszczyńskiego przyznał środki organizacjom pozarządowym, które jeszcze w tym roku zrealizują kilkanaście inicjatyw skierowanych do mieszkańców powiatu - dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

• Zdrowie

Wyniki otwartego konkursu ofert

Uchwałą nr 19/6/24 Zarządu Powiatu Pszczyńskiego z dnia 11 czerwca 2024 r. powierzono realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego na rzecz mieszkańców powiatu pszczyńskiego oraz przyznano środki finansowe na ten cel w 2024 roku.