Aktualności

 • Zdrowie

  Zmiany w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie

  - Ze względu na wystąpienie ognisk epidemicznych w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie i problemy z obsadą stanowisk medycznych zawieszam do 18 października przyjęcia na oddział wewnętrzny, neurologiczny, geriatryczny, ortopedyczny oraz DDOM - poinformował dr n. med. Marcin Leśniewski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

 • Zdrowie

  Podziękowania dla ratowników medycznych

  13 października obchodzony jest Dzień Ratownictwa Medycznego. Ratownicy każdego dnia pomagają chorym, poszkodowanym w wypadkach i klęskach żywiołowych, ratują ludzie życie.

 • Zdrowie

  Opieka paliatywna i hospicyjna to troska pszczyńskiego hospicjum

  W sobotę - 10 października − obchodzony jest Światowy Dzień Hospicjum i Opieki Paliatywnej, aby zwrócić uwagę rządzących i społeczeństwa na wyjątkową wartość specjalistycznego i wszechstronnego podejścia do problemów na jakie napotyka umierający chory i jego rodzina. Zwłaszcza teraz w świecie borykającym się ze skutkami COVID-19 specjalistyczna opieka przy końcu życia jest ważniejsza niż kiedykolwiek.

 • Zdrowie

  Respirator noworodkowy darem WOŚP

  Odd­ział Neona­to­log­iczny otrzy­mał kole­jny sprzęt od Fun­dacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem jest to nowoczesny res­pi­ra­tor noworod­kowy.

 • Zdrowie

  Hospicjum z nową pomocą dla seniorów

  Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie ma kolejną ofertę pomocy dla osób starszych, w tym niepełnosprawnych. To już czwarty projekt pomocowy dla seniorów, na który hospicjum zdobyło pieniądze z Unii Europejskiej w drodze konkursu.

 • Zdrowie

  Bezpłatne badania mammograficzne w Suszczu i Grzawie

  10 września w Suszcu i Grzawie panie w wieku 50-69 lat będą mogły poddać się bezpłatnemu badaniu mammograficznemu. Badania wykonywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ.

 • Zdrowie

  Bezpieczeństwo - jak w szpitalu, warunki - jak w domu

  W październiku na pierwszym piętrze Szpitala Powiatowego w Pszczynie rozpocznie działalność Pszczyński Dzienny Dom Opieki Medycznej, który otoczy opieką 80 niesamodzielnych, wymagających rehabilitacji osób. Wszystko dzięki pozyskanym funduszom z Unii Europejskiej w wysokości ponad 1,2 mln zł.

 • Zdrowie

  Dom seniora w Kobiórze odizolowany

  W dzisiejszym raporcie tyskiego sanepidu obserwujemy znaczny wzrost ilości zakażeń koronawirusem w Kobiórze. Mają one związek z funkcjonującym w tej gminie prywatnym domem seniora.

 • Zdrowie

  Podziel się krwią w wakacje

  Przedsięwzięcie w ramach akcji "Podziel się krwią w wakacje" realizowane jest przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach przy wsparciu naszego Związku Gmin i Powiatów. Jego celem jest uzupełnienie zapasów krwi, które ze względu na czas wakacji i trwającą epidemię znacząco się uszczupliły.

 • Zdrowie

  Bezpłatne badania mammograficzne w Pszczynie

  LUX MED wznawia wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych.

 • Zdrowie

  W dwa lata pomoc w szpitalu otrzymało kilkadziesiąt tys. pacjentów

  1 sierpnia mijają dwa lata od uratowania Szpitala Powiatowego w Pszczynie. W tym czasie powiatowa placówka została wyposażona w nowoczesny sprzęt, przeszła podstawowe remonty i ciągle jest modernizowana, rozwinęła także działalność o usługi, których początkowo nie zakontraktowano. Szpital pełen pacjentów na 2. rocznicę działalności to dowód na to, że pacjenci odzyskali zaufanie do placówki.