Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Zdrowie

  Od 1 czerwca szpitalna spółka poprowadzi Poradnię Chorób Płuc

  25 maja w siedzibie Śląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia została podpisana cesja kontraktu na prowadzenie Poradni Chorób Płuc i Gruźlicy. Od 1 czerwca poradnia przejdzie pod stery spółki prowadzącej pszczyński szpital. Jeszcze przez kilka najbliższych tygodni świadczenia będą udzielane w dotychczasowej lokalizacji.

 • Zdrowie

  Wsparcie dla organizacji na zadania dla zdrowia

  W tym tygodniu został rozstrzygnięty otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu zdrowia. Zarząd Powiatu Pszczyńskiego przyznał dotacje organizacjom na podejmowanie ciekawych inicjatyw skierowanych do mieszkańców.

 • Zdrowie

  Wyniki otwartego konkursu ofert

  Uchwałą nr 1126/256/23 Zarządu Powiatu Pszczyńskiego z dnia 17 maja 2023 r. powierzono realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego na rzecz mieszkańców powiatu pszczyńskiego oraz przyznano środki finansowe na ten cel w 2023 roku.

 • Zdrowie

  Szpital Joannitas ma nowy sprzęt. To diatermia chirurgiczna

  Na blok operacyjny Szpitala Joannitas w Pszczynie, dzięki Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych trafiła diatermia chirurgiczna. To nowoczesny sprzęt wykorzystywany m.in. podczas cięć i koagulacji w zabiegach endoskopowych, laparoskopowych, ginekologicznych czy zamykania naczyń.

 • Zdrowie

  Zdobywaj szczyty, wspieraj cierpiących

  W tym roku wystartowała 9. edycja akcji „Zdobywamy Szczyty dla Hospicjum” organizowana przez Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie dla wszystkich miłośników górskich wędrówek w Polsce i na świecie.

 • Zdrowie

  Ogłoszenie o naborze członków Komisji Konkursowej

  Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłasza nabór członków Komisji Konkursowej opiniującej oferty w konkursie ofert na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego na rzecz mieszkańców Powiatu Pszczyńskiego w 2023 roku.

 • Zdrowie

  23. rok działalności pszczyńskiego hospicjum

  Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie podsumowało 23. rok działalności podczas dorocznego zgromadzenia członków stowarzyszenia. Omawiany rok − 2022 − był wyjątkowym w historii organizacji: oddano do użytku pierwszy budynek kompleksu hospicyjno-opiekuńczego „Dom Ojca Pio”, którym rozpoczął działalność Dom Dziennej Opieki dla Osób Starszych.

 • Zdrowie

  Protokół z przebiegu przeprowadzonych konsultacji społecznych

  Zgodnie z Zarządzeniem Nr 11/2023 Starosty Pszczyńskiego z dnia 1 marca 2023 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie zmiany Uchwały Nr XLVIII/396/22 Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 21 grudnia 2022 r. w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu pszczyńskiego na rok 2023, w dniach od 6 marca 2023 r. do 15 marca 2023 r. zostały przeprowadzone konsultacje społeczne.