Aktualności

 • Zdrowie

  Rusza nowy nabór wolontariuszy hospicyjnych

  Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie ogłasza doroczne szkolenie dla kandydatów na wolontariuszy. Tym razem część z nich może wziąć udział w realizacji nowego projektu hospicjum współfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

 • Zdrowie

  Protokół z przebiegu przeprowadzonych konsultacji społecznych

  Zgodnie z Zarządzeniem nr 34/2021 Starosty Pszczyńskiego z dnia 5 października 2021 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Pszczyńskiego na rok 2021, w dniach od 8 października 2021 r. do 18 października 2021 r. zostały przeprowadzone konsultacje społeczne.

 • Zdrowie

  Rusza program darmowego wsparcia psychodietetycznego

  Prawie 66 proc. mężczyzn i 46 proc. kobiet w Polsce zmaga się z nadwagą. Dbałość o zdrowe odżywianie to podstawa do utrzymania dobrego stanu zdrowia. Fundacja ADRA Polska we współpracy z województwem śląskim postanowiła zadbać o stan zdrowia Ślązaków i uruchomiła program darmowego wsparcia psychodietetycznego.

 • Zdrowie

  Dla kogo trzecia dawka szczepionki?

  Czy mogę przyjąć trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID-19? - to częste pytanie, z którym mieszkańcy zwracają się do Punktu Szczepień Powszechnych w Pszczynie.

 • Zdrowie

  Konsultacje społeczne

  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Pszczyńskiego na rok 2021.

 • Zdrowie

  Jest szansa na upiększenie ogrodu przy pszczyńskim szpitalu

  Pojawił się pomysł na zagospo­darowanie zielonej przestrzeni przyszpitalnej w taki sposób, żeby jej pię­kno było uch­wytne dla chorych, starszych, niepełnosprawnych. Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego: ogólnogminny „Pszczyński ogród polisen­so­ryczny” oraz lokalny „Zakątek ter­apeu­ty­czny dla osób z chorobami somaty­cznymi”.

 • Zdrowie

  Badania w ramach programu „Profilaktyka 40 PLUS”

  Głównym celem programu „Profilaktyka 40 PLUS” jest diagnostyka w zakresie najczęściej występujących problemów zdrowotnych. Każdy Polak powyżej 40 roku życia otrzyma jednorazowy dostęp do bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych.

 • Zdrowie

  Szpital ma nowoczesny rentgen

  Nowe urządzenie od kilku dni wykorzystywane jest w diagnozowaniu pacjentów Szpitala Powiatowego w Pszczynie. Wyższa jakość uzyskiwanych obrazów, krótszy czas badania, mobilny i bezpieczny dla pacjenta stół rentgenowski, wykonywanie i archiwizowanie zdjęć w formacie cyfrowym - to niektóre z zalet sprzętu.

 • Zdrowie

  Szczepienia przenoszą się poza halę POSiR-u

  Końcem kwietnia w hali przy ul. Zamenhofa 5 a w Pszczynie został utworzony Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych. Od 2 sierpnia szczepienia będą kontynuowane w budynkach modułowych przy boisku „Orlik” na terenie POSiR. Adres punktu szczepień pozostaje więc ten sam.