Aktualności

 • Zdrowie

  Tysiące środków ochronnych dla pszczyńskich poradni specjalistycznych

  Poradnie specjalistyczne pełnią znaczącą rolę w walce z pandemią, dlatego starosta Barbara Bandoła zwróciła się do wojewody śląskiego o przekazanie środków ochrony osobistej wszystkim 75 tego typu placówkom znajdującym się na naszym terenie. Powiat pszczyński przekazuje właśnie przyznane wsparcie.

 • Zdrowie

  O aktualnej sytuacji w szpitalach na Śląsku

  Analiza sytuacji w szpitalach w poszczególnych regionach województwa śląskiego i podjęcie decyzji o ewentualnym zmniejszeniu ilości łóżek covidowych była tematem poniedziałkowej wideokonferencji marszałka z samorządowcami i przedstawicielami podmiotów leczniczych.

 • Zdrowie

  Pierwsi wolontariusze pomagają w szpitalu

  Studenci kierunków medycznych działający w Grupie Ratowniczej HKR Pszczyna pomagają personelowi medycznemu w opiece nad pacjentami pszczyńskiego szpitala. Również kolejni wolontariusze zgłaszają się do prac technicznych, administracyjnych i opiekuńczych.

 • Zdrowie

  Maseczki i namiot dla szpitala

  Powiat Anhalt-Bitterfeld przekazał Szpitalowi Powiatowemu w Pszczynie maseczki oraz namiot do transportowania chorych.

 • Zdrowie

  Osocze ozdrowieńców może uratować czyjeś życie

  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach apeluje do osób, które przeszły zakażenie koronawirusem o oddawanie osocza. Ozdrowieńcy, którzy spełniają określone warunki mogą wspomóc chorych z ciężkimi objawami zakażenia.

 • Zdrowie

  Coraz więcej chorych w szpitalach

  W ostatnim czasie nasilają się spotkania on-line z wojewodą, marszałkiem, samorządowcami i dyrektorami szpitali na Śląsku w kwestii koordynacji działań służb medycznych. W szpitalach brakuje łóżek, a wojewoda zapowiedział, że w pomoc w szpitalach zaangażowane będzie wojsko.

 • Zdrowie

  Nowe kroki w walce z koronawirusem

  Wprowadzono kolejne zasady bezpieczeństwa. Od 9 listopada klasy 1-3 szkół podstawowych przejdą na naukę zdalną. Wszyscy uczniowie i studenci będą uczyć się w domu do 29 listopada. Od najbliższej soboty placówki kultury, m.in. kina i muzea będą niedostępne dla publiczności. Zmniejszony zostanie także limit osób przebywających w sklepach oraz kościołach. Co jeszcze się zmieni?

 • Zdrowie

  W piątek ponad 800 aktywnych potwierdzonych zakażeń

  831 osób w izolacji domowej oraz 1287 w kwarantannie - to informacje pszczyńskiej policji o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w naszym powiecie, przekazane w piątkowy poranek. W ostatnich dniach do punktu wymazowego przy Szpitalu Powiatowym w Pszczynie zgłasza się nawet po 350 osób dziennie.

 • Zdrowie

  Szpital jest priorytetem

  Jeszcze w tym roku zakończy się pierwszy etap przebudowy budynku Szpitala Powiatowego w Pszczynie. Wykonywane są prace związane z dostosowaniem przeciwpożarowym budynku. Powiat pszczyński przeznaczy także ok. 1,5 mln zł na wymianę windy, modernizację instalacji wodociągowej i zakup agregatu prądotwórczego.