Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Zdrowie

  Ogłoszenie o naborze członków komisji konkursowej

  Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłasza nabór na członków komisji konkursowej opiniującej oferty w konkursie ofert na realizację zadania z zakresu zdrowia publicznego na rzecz mieszkańców powiatu pszczyńskiego w 2021 roku.

 • Zdrowie

  Poznaj ABCDE czerniaka

  Znajomość cech charakterystycznych czerniaka i regularna obserwacja znamion może pomóc we wcześniejszym wykryciu podejrzanych zmian, a tym samym dać szansę na całkowite wyleczenie.

 • Zdrowie

  Szybsze szczepienie dla 150 osób dziennie

  W Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych w Pszczynie od środy 23 czerwca będzie można zaszczepić się pierwszą dawką Pfizera bez wcześniejszego umawiania się na konkretny termin i godzinę. Przez pięć dni w tygodniu (poza sobotami i niedzielami) dodatkowo będzie mogło przyjąć szczepionkę po 150 osób.

 • Zdrowie

  Medycyna to gra zespołowa

  Szpi­tal Powiatowy w Pszczynie poszukuje przedstawicieli różnych zawodów medycznych chętnych do podjęcia współpracy. Do pracy zaprasza m.in. lekarzy, pielęgniarki, położne i opiekunów medycznych.

 • Zdrowie

  Rehabilitacja stacjonarna po przebytej chorobie COVID-19

  Zespół Sanatoryjno-Szpitalny Rehabilitacji Narządu Ruchu „Gwarek” od 17 maja oferuje całościowy program rehabilitacji dla pacjentów po przebytej chorobie COVID-19, realizowany w trybie stacjonarnym, finansowany ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

 • Zdrowie

  Brak wolnych terminów w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych

  Na szczepienie w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych w Pszczynie zarejestrowało się do tej pory 8550 osób. Rejestracja została wstrzymana z powodu braku wolnych terminów do czasu udostępnienia przez stronę rządową większej ilości szczepionek.

 • Zdrowie

  Pierwsi pacjenci już po szczepieniach

  Przyspieszają szczepienia w powiecie pszczyńskim. We wtorek, 27 kwietnia uruchomiony został Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych. Do piątku pierwszą dawkę szczepionki otrzyma tu 810 pacjentów, a w pierwszym tygodniu działalności łącznie 1710 osób.

 • Zdrowie

  Szczepienia w hali POSiR ruszają. Można się rejestrować

  Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie zostanie uruchomiony we wtorek, 27 kwietnia. W pierwszym tygodniu Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych ma dostarczyć do powiatowego punktu ponad 1700 dawek szczepionki.

 • Zdrowie

  Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych gotowy do szczepień

  W środę 21 kwietnia Narodowy Fundusz Zdrowia wizytował Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych zlokalizowany w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Wszystko zostało przygotowane zgodnie z wymogami, a punkt rozpocznie szczepienia w momencie dostarczenia pierwszych dawek z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Może to nastąpić w przyszłym tygodniu.