Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Zdrowie

  Będzie nowy sprzęt dla szpitala. Trwają przetargi

  Powiat Pszczyński prowadzi postępowania przetargowe na zakup sprzętu i wyposażenia na potrzeby pododdziału udarowego. W ostatnim czasie samorządy przekazały wsparcie dla Szpitala Joannitas w Pszczynie.

 • Zdrowie

  Zdrowe serce podstawą długiego życia

  Boimy się nowotworów, ale to choroby układu krążenia są najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce. Każda profilaktyka jest lepsza niż żadna - przekonywano podczas prelekcji pt. „Fakty i mity na temat chorób układu krążenia u kobiet” zorganizowanej w pszczyńskim starostwie z okazji Światowego Dnia Serca.

 • Zdrowie

  W pszczyńskim szpitalu ruszy poradnia kardiologiczna

  Od 2 października pacjenci mogą zapisywać się do przyszpitalnej poradni kardiologicznej, w której specjaliści będą diagnozować, leczyć i edukować z zakresu pierwotnej i wtórnej profilaktyki chorób serca oraz układu krążenia. Poradnia będzie udzielała świadczeń w ramach NFZ.

 • Zdrowie

  Zielony skwer przy szpitalu przekształcony w zakątek terapeutyczny

  Pomiędzy ulicami Antesa oraz Korfantego w Pszczynie, na zielonym terenie przy pszczyńskim szpitalu powstał zakątek terapeutyczny. Pomysł zagospodarowania tego miejsca pojawił się w 2021 roku z inicjatywy mieszkańców, którzy zgłosili zadanie do Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Od teraz miejsce służy również podopiecznym Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego oraz wszystkim pacjentom pszczyńskiego szpitala.

 • Zdrowie

  Fakty i mity na temat chorób układu krążenia u kobiet

  29 września obchodzony jest Światowy Dzień Serca. Z tej okazji 3 października odbędzie się kolejna prelekcja poświęcona tematowi zdrowia, organizowana pod patronatem Forum Seniorów Powiatu Pszczyńskiego.

 • Zdrowie

  Zdrowie dzieci jest w naszych rękach

  Rola środowiska szkolnego w profilaktyce i leczeniu otyłości dziecięcej, odpowiedzialność prawna nieletnich, różnice pomiędzy suplementami diety a lekami, oraz uzależnienie młodych ludzi od napojów energetycznych to główne tematy konferencji zorganizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Tychach oraz Powiat Pszczyński.

 • Zdrowie

  Otwarto uzdrowiskową pijalnię wód leczniczych

  W Uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój otwarto odrestaurowaną perełkę architektury parkowej - Starą Pijalnię. Budynek po szeregu prac modernizacyjno-konserwatorskich odzyskał dawny blask i przede wszystkim swoją pierwotną funkcję pijalni wód leczniczych.

 • Zdrowie

  Konsultacje społeczne

  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie zmiany Uchwały Nr XLVIII/396/22 Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 21 grudnia 2022 r. w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu pszczyńskiego na rok 2023.

 • Zdrowie

  Tak prezentują się kolejne wyremontowane pomieszczenia w Szpitalu

  Szpital Joannitas w Pszczynie podjął kolejne działania w kierunku poprawy komfortu pacjentów. Dzięki staraniom zarządu szpitala, pomieszczenia w skrzydle budynku niskiego, gdzie pierwotnie prowadzona była działalność administracyjna, przeszły remont.

 • Zdrowie

  Bezpłatna mammografia w Pszczynie

  10 sierpnia w Pszczynie będą wykonywane bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

 • Zdrowie

  Trwa budowa ścieżek i placyku przy szpitalu

  W zeszłym tygodniu rozpoczął się I etap prac nad zakątkiem terapeutycznym przy Szpitalu Joannitas w Pszczynie. Prace idą w szybkim tempie. Powstają ścieżki i placyk, a niezagospodarowany do tej pory teren zyskuje nowy wygląd.