Zdrowie

W pszczyńskim szpitalu ruszy poradnia kardiologiczna

Od 2 października pacjenci mogą zapisywać się do przyszpitalnej poradni kardiologicznej, w której specjaliści będą diagnozować, leczyć i edukować z zakresu pierwotnej i wtórnej profilaktyki chorób serca oraz układu krążenia. Poradnia będzie udzielała świadczeń w ramach NFZ.

Budynek szpitala, na którego parkingu stoją samochody.

- Dziś wypada Międzynarodowy Dzień Serca, to zatem idealny dzień, aby zaprosić wszystkich naszych pacjentów do nowo otwartej Poradni kardiologicznej w Szpitalu Joannitas w Pszczynie - poinformowała o otwarciu Katarzyna Michalik, prezes zarządu Szpitala. I dodała - Cieszymy się, że mogliśmy wreszcie zrealizować zgłaszaną nam często przez mieszkańców potrzebę dostępu do diagnostyki i leczenia chorób kardiologicznych.

To już ósma poradnia specjalistyczna i kolejne miejsce na mapie powiatu pszczyńskiego, gdzie mieszkańcy mogą znaleźć specjalistyczną pomoc.

Dzięki Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej i dofinansowaniu w wysokości 50 tys. zł udało się zakupić m.in. specjalistyczny sprzęt medyczny konieczny do wyposażenia poradni. To już kolejny raz, kiedy Fundacja wspiera pszczyńską placówkę i troszczy się o jej rozwój.

Zapisów można dokonywać od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-14.35 pod numerem telefonu 32 611 53 03 lub osobiście w rejestracji poradni specjalistycznych (parter, wejście główne) na podstawie skierowania wydanego przez lekarza POZ lub lekarza poradni specjalistycznej z kontraktem NFZ.

(źródło: Szpital Joannitas w Pszczynie)

Bezpłatna mammografia w Woli

13 maja w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Woli będą wykonywane bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 45-74 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

• Zdrowie

Pomieszczenia dla pododdziału udarowego gotowe. Czas na kontrakt

Trwają starania, by kadra w pszczyńskim szpitalu mogła udzielać profesjonalnej pomocy pacjentom udarowym. Właśnie zostały oddane do użytku pomieszczenia, w którym będzie mógł działać pododdział udarowy. NFZ w Katowicach ogłosił konkurs w zakresie neurologii specjalistycznej na obszarze powiatu pszczyńskiego. - Jeżeli oferta spółki prowadzącej szpital zostanie przyjęta, od maja w naszym szpitalu ruszy pododdział udarowy - informuje Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

• Zdrowie

Aby długo i szczęśliwie żyć, trzeba się ruszać

Ponad 200 osób uczestniczyło w I Powiatowym dniu aktywności fizycznej dla seniorów zorganizowanym przez Powiat Pszczyński i Forum Seniorów w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Jak podkreślali seniorzy, od dłuższego czasu oczekiwali takiej inicjatywy, która nie tylko integruje starsze pokolenie, ale promuje zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną.