Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Przedsiębiorczość

  Nabór wniosków na aktywne formy wsparcia

  Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie informuje, że od dnia 22 stycznia 2018 r. prowadzony będzie nabór wniosków na następujące formy wsparcia:

 • Przedsiębiorczość

  PUP: Nabór wniosków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego

  Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie informuje, iż otrzymał środki Krajowego Funduszu Szkoleniowego na rok 2018 w kwocie 295,4 tys. zł (dwieście dziewięćdziesiąt pięć tysięcy czterysta złotych).

 • Przedsiębiorczość

  Nabór do projektu „Pewnie na rynku pracy”

  Jeżeli jesteś osobą, która: ukończyła 30 rok życia; nie pracuje; ukończyła szkołę podstawową, gimnazjalną, zawodową lub średnią, możesz wziąć udział w projekcie „Pewnie na rynku pracy”.

 • Przedsiębiorczość

  165 inicjatyw w powiecie z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery

  31 października w pszczyńskim starostwie podsumowano Ogólnopolski Tydzień Kariery, któremu w tym roku towarzyszyło hasło: „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje". W dniach 16 - 22 października odbyło się aż 165 różnych inicjatyw, m.in. spotkania z doradcami zawodowymi, projekcje filmów, debaty, warsztaty czy wizyty studyjne u przedsiębiorców.

 • Przedsiębiorczość

  Pszczyński urząd pracy doceniony przez Regionalną Izbę Gospodarczą

  Podczas uroczystej gali VII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw „Uwolnić Biznes”, która odbyła się 18 października w Centrum Kongresowym w Katowicach, Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie znalazł się w grupie publicznych służb zatrudnienia z województwa śląskiego uhonorowanych przez Przewodniczącego Rady RIG, Janusza Steinhoffa oraz Prezesa RIG, Tadeusza Donocika mianem Honorowego Członka Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach

 • Przedsiębiorczość

  Ogólnopolski Tydzień Kariery

  W imieniu Powiatowej Synergii Rozwoju Zawodowego serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery 2017, który odbędzie się w dniach 16 - 22 października 2017r. pod hasłem: „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje".

 • Przedsiębiorczość

  Przedsiębiorczość mają we krwi

  Już po raz dziewiąty najlepsi przedsiębiorcy powiatu pszczyńskiego otrzymali Laury Przedsiębiorczości. Statuetki trafiły do prężnie działających i dynamicznie rozwijających się firm.

 • Przedsiębiorczość

  Optymistyczne prognozy dla powiatowego rynku pracy

  Na zlecenie Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie w powiecie pszczyńskim przeprowadzono innowacyjne badania rynku pracy. Rekomendacje pozwolą jeszcze lepiej dostosować programy edukacyjne do potrzeb przedsiębiorców!

 • Przedsiębiorczość

  Oferty pracy w górnictwie - spotkanie z pracodawcą

  Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie informuje, że pracodawca PERMON Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnowcu pilnie poszukuje do pracy w PG „SILESIA" w Czechowicach - Dziedzicach pracowników w następujących specjalnościach:

 • Przedsiębiorczość

  Postaw na rozwój - projekt dla przedsiębiorstw

  Fundusz Górnośląski S.A. za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie informuje, iż niebawem rozpocznie nabór do projektu „Wsparcie rozwojowe MŚP w województwie śląskim", w ramach RPO WSL na lata 2014-2020, Poddziałanie 8.2.3. Projekt adresowany jest do przedsiębiorców mikro, małych i średnich z województwa śląskiego, którzy chcą uzyskać dofinansowanie na usługi rozwojowych - szkolenia i doradztwo. Z usług mogą korzystać właściciele i pracownicy przedsiębiorstw (umowa o pracę, zlecenia, o dzieło i inne).

 • Przedsiębiorczość

  Oferty pracy w górnictwie - spotkanie z pracodawcą

  Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie informuje, że pracodawca PERMON Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnowcu intensywnie poszukuje do pracy w PG „SILESIA" w Czechowicach - Dziedzicach pracowników.

 • Przedsiębiorczość

  Fundusze unijne na szkolenia i doradztwo - punkt konsultacyjny

  Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie informuje, że już niebawem dostępne będą środki na szkolenia i doradztwo. Osoby, które chcą dowiedzieć się w jaki sposób można uzyskać nawet do 100.000 zł na rozwój kadr, PUP zaprasza na bezpłatne konsultacje.

 • Przedsiębiorczość

  Powołano Powiatową Radę Rynku Pracy

  8 maja odbyło się pierwsze posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy. Rada zajmować się będzie m.in. inspirowaniem przedsięwzięć zmierzających do pełnego i produktywnego zatrudnienia w powiecie. Jej członkowie zostali powołani na czteroletnią kadencję.

 • Przedsiębiorczość

  Przedsiębiorcy dowiedzieli się, jak uzyskać wsparcie

  20 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Pszczynie odbyło się III Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego. Podczas spotkania lokalni właściciele firm dowiedzieli się m.in. jak optymalizować koszty prowadzenia przedsiębiorstwa czy jak pozyskać dofinansowanie w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego.