Przedsiębiorczość

Targi Edukacji, Pracy i Kariery

19 kwietnia (czwartek) w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie (ul. Zamenhofa 5a) odbędą się VI Targi Edukacji, Pracy i Kariery.

V Targi Pracy

Targi Edukacji, Pracy i Kariery to coroczne wydarzenie, które przyciąga osoby szukające lub chcące zmienić pracę, ale także wielu pracodawców, którzy czekają z ofertami pracy. To także okazja dla młodzieży, by zapoznać się z ofertami edukacyjnymi szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu.

Na tegoroczne targi zgłosiło się 70 wystawców - to głównie pracodawcy oferujący miejsca pracy w powiecie pszczyńskim, ale będą także oferty pracy za granicą. W targach wezmą także udział jednostki szkoleniowe, Fundusz Górnośląski, Izba Rzemieślnicza z Katowic - a pracodawcy będą mogli pozyskać informacje o bazie usług rozwojowych. Odbędą się także wykłady dedykowane uczniom szkół ponadgimnazjalnych i podstawowych - w związku z wyborem dalszej ścieżki kształcenia.

Organizatorem Targów jest Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie, współorganizatorzy: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji, I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, Powiatowy Zarząd Dróg. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął starosta pszczyński, Paweł Sadza.

targi pracy

• Przedsiębiorczość

Młodzi ludzie są zainteresowani pracą w wakacje

Dla młodych ludzi wakacje nie są wyłącznie czasem słodkiego lenistwa, ale okazją, by podjąć pierwszą pracę i zarobić na wakacyjny wyjazd. Uczniom i studentom w poszukiwaniu ofert pracy sezonowej kolejny raz pomaga Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie, który w hali MORiS w Pszczynie zorganizował Kiermasz Pracy Wakacyjnej.

Kiermasz Pracy Wakacyjnej już dziś w hali MORiS w Pszczynie

Ze względu na zapowiadane opady deszczu dzisiejszy Kiermasz Pracy Wakacyjnej odbędzie się w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie (ul. Basztowa 4). To wydarzenie organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie, które ma pomóc w znalezieniu pracy młodym ludziom ze szkół ponadpodstawowych szukających sposobu na wakacyjny zarobek.

• Przedsiębiorczość

Są klejnotami i dumą powiatu pszczyńskiego

Są pełne pasji, miłości do tradycji, przedsiębiorcze i otwarte na potrzeby drugiego człowieka. W sali lustrzanej pszczyńskiego zamku już po raz 11. zostały wręczone odznaczenia „Klejnot Ziemi Pszczyńskiej”.