Przedsiębiorczość

Dodatkowe wsparcie na kształcenie pracowników i pracodawców

240 tys. zł to dodatkowe środki, które pozyskał Powiatowy Urząd Pracy z Krajowego Funduszu Szkoleniowego oraz Departamentu Informatyki ministerstwa.

Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie pozyskał dodatkowe środki Funduszu Pracy:
- w kwocie 100 tys. zł w ramach rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego - z przeznaczeniem na finansowanie w roku 2018 kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców oraz
- w kwocie 120 tys. zł w ramach środków Departamentu Informatyki Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - z przeznaczeniem na digitalizację zasobów przechowywanych obecnie w wersji papierowej. Proces digitalizacji polegał będzie na przekształceniu treści analogowej (papierowej) na cyfrową i posłuży przede wszystkim zabezpieczeniu zasobów archiwalnych, a jednocześnie ułatwi i przyspieszy dostęp do ich treści.

(źródło: PUP)

• Przedsiębiorczość

Młodzi ludzie są zainteresowani pracą w wakacje

Dla młodych ludzi wakacje nie są wyłącznie czasem słodkiego lenistwa, ale okazją, by podjąć pierwszą pracę i zarobić na wakacyjny wyjazd. Uczniom i studentom w poszukiwaniu ofert pracy sezonowej kolejny raz pomaga Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie, który w hali MORiS w Pszczynie zorganizował Kiermasz Pracy Wakacyjnej.

Kiermasz Pracy Wakacyjnej już dziś w hali MORiS w Pszczynie

Ze względu na zapowiadane opady deszczu dzisiejszy Kiermasz Pracy Wakacyjnej odbędzie się w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie (ul. Basztowa 4). To wydarzenie organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie, które ma pomóc w znalezieniu pracy młodym ludziom ze szkół ponadpodstawowych szukających sposobu na wakacyjny zarobek.

• Przedsiębiorczość

Są klejnotami i dumą powiatu pszczyńskiego

Są pełne pasji, miłości do tradycji, przedsiębiorcze i otwarte na potrzeby drugiego człowieka. W sali lustrzanej pszczyńskiego zamku już po raz 11. zostały wręczone odznaczenia „Klejnot Ziemi Pszczyńskiej”.