Przedsiębiorczość

Powiatowy Tydzień Kariery - 29 instytucji zrealizowało 170 inicjatyw

Dzisiaj w pszczyńskim starostwie podsumowano Powiatowy Tydzień Kariery. W ramach wydarzenia odbyło się ponad 170 różnych inicjatyw, które zrealizowane zostały między 15 a 21 października.

otk 2018

Ogólnopolski Tydzień Kariery to coroczne działanie inicjowane przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego - wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery. Wydarzenie w całym kraju odbywa się po raz dziesiąty, po raz szósty włączył się w nie powiat pszczyński w ramach Powiatowej Synergii Rozwoju Zawodowego. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło: „Bądź architektem swojego szczęścia”.

W ciągu całego tygodnia szkoły podstawowe, przedszkola, szkoły zawodowe, licea, instytucje i organizacje zrealizowały łącznie 170 inicjatyw - warsztaty, wykłady, spotkania z doradcami zawodowymi, wycieczki do zakładów pracy, konkursy czy stworzenie filmu.

Podsumowanie OTK odbyło się 30 października w pszczyńskim starostwie. - Obecna sytuacja rynku pracy i jej tryby muszą się wpisywać w oczekiwania ludzi młodych, a takie oczekiwania wymagają współpracy wielu instytucji - szkół, organizacji pozarządowych, urzędów, stowarzyszeń i wielu innych - podkreślała Bernadeta Sojka - Jany, dyrektor pszczyńskiego urzędu pracy. - Dziękuję za udział w OTK wszystkim instytucjom. Mam nadzieję, że to partnerstwo będzie dalej działało w takim kształcie, jak teraz i mam nadzieję, że efektem naszych wspólnych inicjatyw będą świetnie wyszkoleni i przygotowani do wejścia na obecny rynek pracy pracownicy - podkreślała.

Podczas konferencji podsumowującej odbył się wykład dr Anny Nitkiewicz-Jankowskiej pt. „Kształtowanie wizerunku w mediach społecznościowych w odniesieniu do rynku pracy”.

• Przedsiębiorczość

Młodzi ludzie są zainteresowani pracą w wakacje

Dla młodych ludzi wakacje nie są wyłącznie czasem słodkiego lenistwa, ale okazją, by podjąć pierwszą pracę i zarobić na wakacyjny wyjazd. Uczniom i studentom w poszukiwaniu ofert pracy sezonowej kolejny raz pomaga Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie, który w hali MORiS w Pszczynie zorganizował Kiermasz Pracy Wakacyjnej.

Kiermasz Pracy Wakacyjnej już dziś w hali MORiS w Pszczynie

Ze względu na zapowiadane opady deszczu dzisiejszy Kiermasz Pracy Wakacyjnej odbędzie się w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie (ul. Basztowa 4). To wydarzenie organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie, które ma pomóc w znalezieniu pracy młodym ludziom ze szkół ponadpodstawowych szukających sposobu na wakacyjny zarobek.

• Przedsiębiorczość

Są klejnotami i dumą powiatu pszczyńskiego

Są pełne pasji, miłości do tradycji, przedsiębiorcze i otwarte na potrzeby drugiego człowieka. W sali lustrzanej pszczyńskiego zamku już po raz 11. zostały wręczone odznaczenia „Klejnot Ziemi Pszczyńskiej”.