Przedsiębiorczość

Podjęcie działalności gospodarczej - spotkanie informacyjne dla bezrobotnych

Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie zaprasza serdecznie osoby bezrobotne na spotkanie informacyjne dotyczące przyznania jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej.

Podczas spotkania omówione zostaną: obowiązujący regulamin, wniosek o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej, formularze dotyczące pomocy publicznej, formularze rekrutacyjne do Projektów, zasady udziału w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój oraz Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Śląskiego.

Spotkanie odbędzie się 6 kwietnia 2018 r. w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie, ul. Dworcowa 23 w pokoju nr 18 (II piętro).

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zgłoszenie udziału w spotkaniu informacyjnym osobiście w pokoju nr 23 bądź telefonicznie pod numerem telefonu 32 210 27 29.

Termin spotkania:
6 kwietnia 2018r. godz. 9.00 - brak wolnych miejsc,
6 kwietnia 2018r. godz. 11.00.

(źródło: PUP)

• Przedsiębiorczość

Młodzi ludzie są zainteresowani pracą w wakacje

Dla młodych ludzi wakacje nie są wyłącznie czasem słodkiego lenistwa, ale okazją, by podjąć pierwszą pracę i zarobić na wakacyjny wyjazd. Uczniom i studentom w poszukiwaniu ofert pracy sezonowej kolejny raz pomaga Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie, który w hali MORiS w Pszczynie zorganizował Kiermasz Pracy Wakacyjnej.

Kiermasz Pracy Wakacyjnej już dziś w hali MORiS w Pszczynie

Ze względu na zapowiadane opady deszczu dzisiejszy Kiermasz Pracy Wakacyjnej odbędzie się w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie (ul. Basztowa 4). To wydarzenie organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie, które ma pomóc w znalezieniu pracy młodym ludziom ze szkół ponadpodstawowych szukających sposobu na wakacyjny zarobek.

• Przedsiębiorczość

Są klejnotami i dumą powiatu pszczyńskiego

Są pełne pasji, miłości do tradycji, przedsiębiorcze i otwarte na potrzeby drugiego człowieka. W sali lustrzanej pszczyńskiego zamku już po raz 11. zostały wręczone odznaczenia „Klejnot Ziemi Pszczyńskiej”.