Przedsiębiorczość

Szkolenie „Ekonomia społeczna w praktyce” połączone z wizytą studyjną

Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie zapasza do udziału w jednodniowym szkoleniu „Ekonomia społeczna w praktyce”. Szkolenie jest szansą na zdobycie wiedzy z zakresu funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej w teorii poprzez wykład oraz w praktyce poprzez możliwość spotkania z przedstawicielami spółdzielni socjalnych działających w Mikołowie i Cieszynie.

W czasie szkolenia będzie możliwość zwiedzenia nowo otwartych spółdzielni - Herbaciarni HERBATEKA w Mikołowie oraz spółdzielni zajmujących się usługami pralniczymi, stolarskimi i gastronomicznymi w Cieszynie.

Program szkolenia:
- wykład nt. ekonomii społecznej (aspekty prawne funkcjonowania podmiotów Ekonomii Społecznej, typy przedsiębiorstw społecznych, specyfika spółdzielni socjalnej, przykłady dobrych praktyk, praktyczne możliwości wspierania i finansowania działań w zakresie Ekonomii Społecznej) - 2 godz., połączony z prezentacją Herbaciarni HERBATEKA w Mikołowie
- wykład nt. spółdzielczości socjalnej (regulacje prawne dotyczące zakładania i zarządzania spółdzielniami socjalnymi, wymogi formalne i merytoryczne utworzenia spółdzielni socjalnej, przykłady dobrych praktyk) 2,5 godz., połączony z prezentacją spółdzielni zajmujących się usługami pralniczymi, stolarskimi i gastronomicznymi w Cieszynie.

W ramach szkolenia zapewniony będzie bezpłatny transport oraz drobny poczęstunek. Każdy uczestnik szkolenia otrzyma zaświadczenie potwierdzające jego ukończenie, a także stypendium.

Osoby zainteresowane, posiadające status osoby bezrobotnej, zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pszczynie proszone są o kontakt ze swoim doradcą klienta.

ZAPRASZAMY - ilość miejsc ograniczona

(źródło: PUP Pszczyna)

• Przedsiębiorczość

Młodzi ludzie są zainteresowani pracą w wakacje

Dla młodych ludzi wakacje nie są wyłącznie czasem słodkiego lenistwa, ale okazją, by podjąć pierwszą pracę i zarobić na wakacyjny wyjazd. Uczniom i studentom w poszukiwaniu ofert pracy sezonowej kolejny raz pomaga Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie, który w hali MORiS w Pszczynie zorganizował Kiermasz Pracy Wakacyjnej.

Kiermasz Pracy Wakacyjnej już dziś w hali MORiS w Pszczynie

Ze względu na zapowiadane opady deszczu dzisiejszy Kiermasz Pracy Wakacyjnej odbędzie się w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie (ul. Basztowa 4). To wydarzenie organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie, które ma pomóc w znalezieniu pracy młodym ludziom ze szkół ponadpodstawowych szukających sposobu na wakacyjny zarobek.

• Przedsiębiorczość

Są klejnotami i dumą powiatu pszczyńskiego

Są pełne pasji, miłości do tradycji, przedsiębiorcze i otwarte na potrzeby drugiego człowieka. W sali lustrzanej pszczyńskiego zamku już po raz 11. zostały wręczone odznaczenia „Klejnot Ziemi Pszczyńskiej”.