Przedsiębiorczość

Odznaczenia dla Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie

Przedstawicielki Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie otrzymały Złotą i Srebrne Odznaki za Zasługi dla Województwa Śląskiego.

W Sali Sejmu Śląskiego w półokrągłych drewnianych ławach siedzą na pierwszym planie trzy kobiety. Mają ubrane maseczki na twarzach, przed nimi leżą czerwone róże.
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Bernadeta Sojka-Jany, dyrektor pszczyńskiego PUP oraz pracownice, które rozdysponowały najwięcej środków w ramach tarcz antykryzysowych - Alicja Sarapkiewicz i Faustyna Różycka znalazły się w gronie przedstawicieli urzędów pracy z całego regionu, którzy otrzymali honorowe wyróżnienia w Sali Sejmu Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.

Złote i Srebrne Odznaki za Zasługi dla Województwa zostały przyznane w dowód uznania za ciężką pracę w czasie pandemii, konsekwencję w działaniach i determinację, dzięki której do śląskich firm i przedsiębiorstw w ramach Śląskiego Pakietu dla Gospodarki skierowano 1,4 mld zł.

Przedstawicielka PUP w Pszczynie otrzymuje odznaczenie.
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

- Bez waszego wsparcia i wiedzy sprawne ich przekazywanie, rozpoznanie potrzeb poszczególnych podmiotów, nie byłoby możliwe. Współpraca z rządem przebiegała wzorcowo, pakiety pomocowe zdały swój egzamin, ale to wy wykonaliście przy tym ogromną pracę terenową. I za to chcę dziś serdecznie podziękować - mówił do przedstawicieli urzędów pracy marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

- To nagroda dla całego zespołu za zaangażowanie i determinację, by przekazać przedsiębiorcom wsparcie jak najszybciej, często kosztem własnego czasu i rodziny - podkreśla Bernadeta Sojka-Jany i dodaje, że dzięki temu, że te działania były takie szybkie, pracodawcy zachowali miejsca pracy, utrzymały się mikroprzedsiębiorstwa i powstają kolejne.

Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie w ramach tarcz antykryzysowych pozyskał i przekazał przedsiębiorcom z powiatu pszczyńskiego ponad 50 mln zł. - Wymagało to wzmożonej pracy i olbrzymiego zaangażowania. Dzięki skuteczności zespołu pszczyńskiego urzędu kilka tysięcy przedsiębiorców z powiatu pszczyńskiego szybko otrzymało wsparcie i mogło w mniejszym stopniu odczuć skutki pandemii. Ochronionych zostało niemal 12 tysięcy miejsc pracy - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński. Specjalne gratulacje od samorządu powiatowego Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie otrzymał podczas wrześniowej gali wręczenia Złotych Laurów dla najlepszych przedsiębiorców powiatu.

• Przedsiębiorczość

Praca na wakacje dla młodych

Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie organizuje 10 czerwca „Kiermasz Pracy Wakacyjnej”, gdzie młodzi ludzie szukający pracy na lato będą mogli zapoznać się z propozycjami zatrudnienia. Pracodawcy mogą zgłaszać oferty pracy wakacyjnej do 5 czerwca.

• Przedsiębiorczość

Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego już 11 marca

Kontynuując cykl spotkań biznesowych, Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie zaprasza na kolejne Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego, które odbędzie się 11 marca o godz. 10.00 w Starostwie Powiatowym w Pszczynie.