Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  Przystań Księżnej Daisy już działa

  Ruszyła kolejna atrakcja turystyczna. Na wyspie z herbaciarnią można już wypożyczyć łodzie wiosłowe. Mieszkańcy powiatu pszczyńskiego i turyści mogą poznać park zamkowy od strony rozlewisk Pszczynki.

 • Zdrowie

  Wyniki otwartego konkursu ofert

  Uchwałą nr 1126/256/23 Zarządu Powiatu Pszczyńskiego z dnia 17 maja 2023 r. powierzono realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego na rzecz mieszkańców powiatu pszczyńskiego oraz przyznano środki finansowe na ten cel w 2023 roku.

 • Ogólne

  Kondolencje

  Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci dr n med. Stanisława Dyląga, który przez ponad 40 lat kierował Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

 • Bezpieczeństwo

  Samoobrona kobiet. Bezpłatne zajęcia z wojskowymi i instruktorami

  Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek. Szkolenia z doświadczonymi żołnierzami - instruktorami odbywać się będą w wybrane soboty i niedziele wiosną i latem w parkach miejskich, na plażach, w ośrodkach sportu i rekreacji na terenie całej Polski.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie hydrologiczne [zmiana]

  Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o wezbraniu z przekroczeniem stanów ostrzegawczych, st. 2 [zmiana czasu obowiązywania].

 • Bezpieczeństwo

  Ruszył ogólnopolski konkurs Floriany 2023

  Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej ogłasza V edycję Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów Floriany 2023.

 • Zdrowie

  Szpital Joannitas ma nowy sprzęt. To diatermia chirurgiczna

  Na blok operacyjny Szpitala Joannitas w Pszczynie, dzięki Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych trafiła diatermia chirurgiczna. To nowoczesny sprzęt wykorzystywany m.in. podczas cięć i koagulacji w zabiegach endoskopowych, laparoskopowych, ginekologicznych czy zamykania naczyń.

 • Ogólne

  Webinaria dla seniorów

  Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów na webinaria (seminaria online) organizowane w ramach projektu edukacyjnego Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku - CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej.

 • Inwestycje

  Powstaje nowe miejsce wypoczynku dla mieszkańców i seniorów

  W Woli przy ul. Poprzecznej na niezagospodarowanym do tej pory terenie należącym do Powiatu Pszczyńskiego powstaje strefa aktywnego wypoczynku i rekreacji. Jeszcze w czerwcu będzie można skorzystać z siłowni zewnętrznej, stołu do gry w szachy, altany czy punktu naprawy rowerów.

 • Bezpieczeństwo

  W powiecie pszczyńskim ruszyła kwalifikacja wojskowa

  W poniedziałek 15 maja w budynku przy ul. Bogedaina rozpoczęła pracę Powiatowa Komisja Lekarska, która do 9 czerwca przebada prawie 600 młodych mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Każdy z nich otrzyma jedną z czterech kategorii do służby wojskowej - A, B, D lub E.

 • Ogólne

  Regaty otworzyły sezon żeglarski na Jeziorze Goczałkowickim

  W sobotę 13 maja w Wiśle Wielkiej odbyło się ważne wydarzenie dla wszystkich żeglarzy z naszego regionu - otwarcie sezonu na Jeziorze Goczałkowickim. Z tej okazji przy ośrodku Jachtklubu PTTK odbyły się Regaty o Puchar Starosty Pszczyńskiego.