Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  Rodzicielstwo zastępcze to jedna z najpiękniejszych misji jaką może podjąć człowiek

  30 maja obchodzimy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. W powiecie pszczyńskim to ważny dzień dla 83 rodzin zastępczych, trzech rodzinnych domów dziecka i 147 dzieci, które wychowują. Podczas uroczystego spotkania w pszczyńskim skansenie władze powiatu oraz kierownictwo jednostki wspierającej podziękowały zawodowym rodzinom zastępczym za zaangażowanie i trud wkładany w wychowywanie dzieci.

 • Bezpieczeństwo

  V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów

  Z inicjatywy Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości działającej przy Komisji Europejskiej i we współpracy z Europolem, w ponad 20 państwach UE w dniu 21 czerwca organizowany będzie V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów.

 • Wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w dzierżawę

  Zgodnie z art. 35 ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia ustawy o z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. 2023 r. poz. 344), Starosta Pszczyński, wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej jako organ reprezentujący Skarb Państwa w sprawach gospodarowania nieruchomościami, podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w dzierżawę.

 • Ogólne

  Pasjonaci motoryzacji pielęgnują pamięć historyczną

  Młodzież w ramach „Pszczyńskich spotkań z historią” organizowanych przez Stowarzyszenie Pro Memoria uczestniczyła w prelekcji w pszczyńskim starostwie, tym razem na temat motocyklowych rajdów katyńskich.

 • Zdrowie

  Od 1 czerwca szpitalna spółka poprowadzi Poradnię Chorób Płuc

  25 maja w siedzibie Śląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia została podpisana cesja kontraktu na prowadzenie Poradni Chorób Płuc i Gruźlicy. Od 1 czerwca poradnia przejdzie pod stery spółki prowadzącej pszczyński szpital. Jeszcze przez kilka najbliższych tygodni świadczenia będą udzielane w dotychczasowej lokalizacji.

 • Ogólne

  Przesiadka na kulturę z zespołem Churtownia

  W pierwszy piątek czerwca wystartuje kolejna edycja projektu „Przesiądź się na kulturę”. Serię plenerowych występów otworzy koncert zespołu Churtownia.

 • Ogólne

  To człowiek ziemi pszczyńskiej

  Starosta Barbara Bandoła spotkała się z księdzem biskupem Dariuszem Kałużą, który od 26 lat pełni posługę misyjną w Papui Nowej Gwinei. W spotkaniu uczestniczyli również członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego Grzegorz Nogły i radny Rady Powiatu Pszczyńskiego Marian Szwarc.

 • Konsultacje społeczne

  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie zmiany Uchwały Nr XLVIII/396/22 Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 21 grudnia 2022 r. w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu pszczyńskiego na rok 2023

 • Inwestycje

  Pół kilometra nowego chodnika

  Na ukończeniu są roboty związane z budową chodnika wzdłuż ul. Wyzwolenia w Pawłowicach. Przy drodze powiatowej powstaje pół kilometra bezpiecznego ciągu dla pieszych.