Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  Nowy Rok rozpocznij z badmintonem

  UKS Plesbad Pszczyna zaprasza na 25. Noworoczny Turniej Badmintona. W sobotę 20 stycznia zagrają dorośli. Następnego dnia w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie zostaną rozegrane mecze w kategoriach młodzieżowych.

 • Ogólne

  Kondolencje

  Elżbiecie Baron składamy płynące z głębi serc wyrazy współczucia z powodu śmierci Ojca.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie hydrologiczne

  Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie hydrologiczne o wezbraniu z przekroczeniem stanów ostrzegawczych, st. 2.

 • Ogólne

  Biuro paszportowe 2 stycznia będzie nieczynne

  2 stycznia 2024 roku został wyznaczony dniem wolnym od pracy dla członków korpusu służby cywilnej z tytułu przypadającego na sobotę 6 stycznia 2024r. święta Trzech Króli*. W związku z tym wszystkie jednostki paszportowe Wojewody Śląskiego będą w tym dniu nieczynne.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o silnym wietrze

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o silnym wietrze. Stopień zagrożenia: 1.

 • Konsultacje społeczne

  Starosta Pszczyński informuje, że zbierane są propozycje, sugestie i uwagi do poniżej załączonego projektu „Rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2024 rok”. Prosimy o nadsyłanie opinii i uwag w terminie od 2.01.2024 do 11.01.2024 r.

 • Ogólne

  Duże inwestycje na drogach. Powiat podsumował rok

  W mijającym roku Powiat Pszczyński przeznaczył 27 milionów złotych na przebudowę dróg, termomodernizację przeszedł kolejny powiatowy obiekt, wspierany był pszczyński szpital i realizowane inne ważne dla mieszkańców zadania.

 • Ogólne

  Powiat gra razem z WOŚP

  Przygotowania do 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie pszczyńskim idą pełną parą. Za miesiąc na ulice wyjdą setki wolontariuszy, ale już teraz można wesprzeć cel tegorocznej zbiórki, wrzucając pieniądze do jednej ze stacjonarnych skarbonek.

 • Ogólne

  Obwieszczenie Wojewody Śląskiego

  Na podstawie art. 374 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (Dz.U. z 2023 r. poz. 2408) podaję do publicznej wiadomości na obszarze gmin województwa śląskiego treść zarządzenia nr 366/23 Wojewody Śląskiego z dnia 9 listopada 2023 r. w sprawie ustalenia liczby radnych wybieranych do rad.

 • Ogólne

  Wbiegną w nowy rok

  Stowarzyszenie Aktywna Pszczyna zaprasza na 2. Bieg Sylwestrowy w Studzienicach. Można pobiec dla 9-letniego Maćka Monia z Pszczyny i aktywnie wkroczyć w nowy rok. Trwa rejestracja uczestników.