Aktualności

 • Ogólne

  Wspólne kucie w suszeckiej „Kamojówce”

  Na 13-14 sierpnia zaplanowano Spotkanie Kowali Śląskich. W programie m.in. plener kowalstwa artystycznego i warsztaty zielarskie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 • Ogólne

  Święto ziół w pszczyńskim skansenie

  15 sierpnia w skansenie będzie barwnie i aromatycznie, wszystko za sprawą corocznego „Święta ziół”. W programie msza św. polowa, warsztaty zielarskie, koncert kapeli Pszczynioki i przedstawienie „Dziejba leśna”.

 • Ogólne

  „VoicePless” śpiewająco dla Kacperka Chodury

  Podczas piątego rozkładu jazdy w ramach projektu „Przesiądź się na kulturę” wystąpią wokalistki Pszczyńskiego Studia Piosenki i Rehabilitacji Głosu "VoicePless". Podczas koncertu zostanie przeprowadzona zbiórka na leczenie 6-letniego Kacperka z Miedźnej.

 • Ogólne

  OSP Wisła Wielka. Festyn strażacki na 100-lecie

  Ochotnicza Straż Pożarna w Wiśle Wielkiej ma już 100 lat. Druhowie świętować będą aż dwa dni - 13 i 14 sierpnia. Na jubileuszowy festyn zapraszają mieszkańców i sympatyków pożarnictwa.

 • Ogólne

  Finał „Żubrowiska”. Niespodzianka: kup jeden bilet do 24.08 i zabierz drugą osobę za darmo

  Wielkimi krokami zbliża się tegoroczny finał „Żubrowiska”. 3 września w wyjątkowej scenerii Ośrodka Sportów Wodnych w Łące wystąpią laureaci tegorocznych przeglądów: Free Air oraz Kolumbia. Gwiazdą wieczoru będzie Ania Dąbrowska. Organizatorzy przygotowali niespodziankę. Osoby, które kupią jeden bilet od 10 do 24 sierpnia, mogą zabrać ze sobą drugą osobę całkowicie za darmo!

 • Ogólne

  RoadPro z Pucharem Starosty

  Puchar wrócił do Pszczyny po dwóch latach. Najlepsi w stawce 8 drużyn okazali się piłkarze z RoadPro, którzy pod tą nazwą wystąpili po raz pierwszy, ale zespół oparty był na zawodnikach OKS-u i kilku innych, znanych z występów w PALP-ie.

 • Nasi producenci na „Gorolskim Święcie” w czeskim Jabłonkowie

  W pierwszy weekend sierpnia w czeskim Jabłonkowie odbyły się 75. Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne „Gorolski Święto”. To wielkie święto kapel ludowych, lokalnych twórców, rękodzielników z Czech i Polski, podczas którego nie zabrakło także producentów z powiatu pszczyńskiego - promowali wyroby, które otrzymały certyfikat Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.

 • Ogólne

  Andrzej Zieliński i Marcin Wielgat oczarowali publiczność

  W piątkowy wieczór przy centrum przesiadkowym w Pszczynie w bluesowo-rockowy klimat wprowadził wyjątkowy duet. Muzycy zagrali największe przeboje światowego bluesa i rocka. Oczarowali publiczność zgromadzoną przy ulicy Sokoła.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o upale

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie 2. stopnia o upale dla terenu powiatu pszczyńskiego.

 • "Market pomocy" zawiesił działalność

  Z końcem lipca została zawieszona działalność „marketu pomocy” przy ul. Bielskiej w Pszczynie. Punkt przyjmowania i wydawania pomocy rzeczowej dla uchodźców z Ukrainy prowadzony był od początku marca przez Powiat Pszczyński dzięki zaangażowaniu wolontariuszy.