Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  Pranie pachnące sztuką. Trzy wystawy w niecodziennej formie

  Obrazy pszczyńskich artystów pojawią się na płótnach w różnych przestrzeniach miasta. To nowa inicjatywa Powiatu Pszczyńskiego, który promuje lokalnych twórców i konsekwentnie wskazuje, że dla sztuki każda przestrzeń jest dobra.

 • Ogólne

  Perła Podbeskidzia. Można zgłaszać kandydatki

  Gala XII Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia coraz bliżej. To bardzo ważne, aby docenić wkład kobiet w kształtowanie otaczającej nas rzeczywistości: samorządowczyń, działaczek społecznych czy artystek. Stąd też zaproszenie do zgłaszania kandydatek do nagrody „Perła Podbeskidzia”.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o burzach z gradem [odwołanie]

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 1. stopnia o burzach z gradem dla powiatu pszczyńskiego. Zjawisko zakończyło się.

 • Rusza przebudowa ul. Zebrzydowickiej w Pielgrzymowicach

  Plac budowy został przekazany wykonawcy i jeszcze w lipcu rozpoczną się prace na ulicy Zebrzydowickiej. Powiat Pszczyński na przebudowę drogi w Pielgrzymowicach pozyskał ponad 3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 • Ogólne

  Plażowe sukcesy siatkarek

  Justyna Parko i Nadia Książkiewicz zostały Mistrzyniami Śląska w Siatkówce Plażowej Juniorek Młodszych, a Karolina Pluta i Maria Buras zajęły 8.miejsce w półfinale Mistrzostw Polski Juniorek i awansowały do turnieju finałowego.

 • Znaleziono obrączkę

  W marcu 2023 roku w Goczałkowicach-Zdroju na ulicy Azaliowej znaleziono obrączkę koloru żółtego z grawerem.

 • Bezpieczeństwo

  Rozpoczęły się "Bezpieczne Wakacje"

  Wraz z zakończeniem roku szkolnego na terenie województwa śląskiego rozpoczęły się działania w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2023”.

 • Oświata

  Nauczyciele PZS nr 2 w Pszczynie na zagranicznych kursach językowych

  „Uczyć po europejsku - II” to tytuł projektu, w którym uczestniczyła kadra pedagogiczna Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie. Dzięki niemu mieli okazję wziąć udział w zagranicznych dwutygodniowych kursach językowych w Hiszpanii oraz Irlandii realizowanych w ramach Akredytacji Erasmusa.

 • Ogólne

  Powraca termin 30 dni dla właścicieli pojazdów

  Ważna zmiana dla właścicieli pojazdów. Od 1 lipca powraca termin 30 dni na zarejestrowanie pojazdu sprowadzonego oraz na zgłoszenie sprzedaży bądź zakupu pojazdu zarejestrowanego w Polsce.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie hydrologiczne [odwołanie]

  Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o wezbraniu z przekroczeniem stanów ostrzegawczych, st. 2. Odwołanie ostrzeżenia.

 • Ogólne

  „Parasole pełne przygód” rozpoczęły wakacje w powiecie pszczyńskim

  Młodzi aktorzy ze Stowarzyszenia „take tam” im. Artystów Międzywojnia zabrali dzieci w podróż pełną przygód. Mali widzowie aktywnie tworzyli spektakl i podróżowali z kolorowymi parasolami. Tym samym teatralna odsłona projektu „Przesiądź się na kulturę” rozpoczęła wakacje w powiecie pszczyńskim.

 • Oświata

  Rok szkolny zakończony, a wakacje oficjalnie rozpoczęte

  23 czerwca to ostatni dzień roku szkolnego. Wielkie wydarzenie, które rozpoczyna przez 10 miesięcy wyczekiwane wakacje. Dziś młodzi ludzie kształcący się w placówkach prowadzonych przez Powiat Pszczyński odebrali świadectwa. Ponad 100 uczniów Szkół Branżowych I Stopnia zakończyło edukację.