Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Środowisko

  Ostrzeżenie hydrologiczne

  Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenia hydrologiczne o wezbraniu z przekroczeniem stanów ostrzegawczych, st. 2.

 • Ogólne

  Zostaw swoje 1,5% w powiecie pszczyńskim

  Kolejny rok z rzędu Powiat Pszczyński został partnerem projektu „Wspieraj lokalnie”, aby ułatwić mieszkańcom przekazanie 1,5% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego działających na swoim terenie.

 • Inwestycje

  Duża inwestycja drogowa w trakcie realizacji

  Trwa przebudowa ul. Zebrzydowickiej w Pielgrzymowicach. To jedna z największych inwestycji realizowanych w tym roku na drogach powiatowych. Powiat Pszczyński pozyskał na ten cel ponad 3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wkład własny pokryje wspólnie z Gminą Pawłowice.

 • Pomoc konsumentom

  #FerieZimowe bez trosk na stoku

  Wymarzony i beztroski odpoczynek w ferie? Znajomość praw konsumenckich pozwala w pełni cieszyć się zimowymi atrakcjami i odpowiednio zareagować, gdy pojawią się trudności.

 • Bezpieczeństwo

  Wraz z początkiem lutego ruszyła kwalifikacja wojskowa

  W czwartek 1 lutego rozpoczęła pracę Powiatowa Komisja Lekarska dla powiatu pszczyńskiego, która do końca miesiąca przebada ponad 550 młodych osób. Każda z nich otrzyma jedną z czterech kategorii do służby wojskowej - A, B, D lub E.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o oblodzeniu

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o oblodzeniu. Stopień zagrożenia: 1.

 • Pomoc konsumentom

  Nie pozwól ukraść swojej tożsamości

  Trwa Kampania Informacyjna Systemu Dokumenty Zastrzeżone, która ma na celu poszerzenie wiedzy o potrzebie zastrzegania w bankach utraconych dokumentów tożsamości oraz kart płatniczych przez każdą osobę, której taka sytuacja się przytrafiła.

 • Zdrowie

  Ważna informacja

  W związku z likwidacją z dniem 1 lutego Apteki Ogólnodostępnej w Jankowicach przy ul. Kasztanowej 4, placówka nie będzie pełniła dyżurów nocnych zgodnie z Uchwałą nr LXII/488/23 Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 20 grudnia 2023 r. w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu pszczyńskiego na rok 2024.

 • Ogólne

  Podziękowania szefa powiatowego sztabu WOŚP

  Artur Wojciech, szef Powiatowego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działającego przy Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie podsumowuje 32. Finał WOŚP.