Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Dla niepełnosprawnych

  Bo im się chce! Uskrzydleni robią wiele dla innych

  Julia Jarmusiewicz, niewidoma studentka i masażystka z Jankowic, która angażuje się w działalność charytatywną została laureatką Wyróżnienia Starosty Pszczyńskiego „Uskrzydlony” 2023.

 • Ogólne

  Wisła Mała świętuje 800-lecie

  Z okazji jubileuszu w Szkole Podstawowej w Wiśle Małej została otwarta wystawa prezentująca 8 wieków historii miejscowości.

 • Bezpieczeństwo

  Łap słońce z głową

  Zgodnie z dotychczasowym stanem wiedzy, niewielkie ilości promieniowania UV są korzystne dla zdrowia i odgrywają istotną rolę w wytwarzaniu witaminy D, jednak nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV prowadzi do niekorzystnych konsekwencji zdrowotnych.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie hydrologiczne

  Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o suszy hydrologicznej.

 • Ogólne

  Krzewią folklor, zarażają energią i radością

  Najmłodsi przepięknie kultywują tradycje naszego regionu, kochają śpiewać i tańcować. Podczas „Małego Brzymu” mali artyści zaprezentowali dawne zwyczaje i obrzędy. Wyjątkowo radosne śląskie pieśniczki niosły się wśród stoisk z lokalnymi produktami wyróżnionymi certyfikatem Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.

 • Ogólne

  Muzyczna przejażdzka z zespołem Churtownia

  Występy przy Centrum Przesiadkowym w ramach projektu „Przesiądź się na kulturę” otworzył koncert zespołu Churtownia działającego przy Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie.

 • Ogólne

  W ich sercach nie przestaje świecić słońce

  W piątek 2 czerwca uroczyście zakończył się XXII Powiatowy Tydzień Osób Niepełnosprawnych, znany jako „Słoneczny tydzień”. W ramach tegorocznej edycji odbyło się łącznie 14 różnych konkursów, zawodów i spotkań integracyjnych dla osób z niepełnosprawnościami.