Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Środowisko

  Ostrzeżenie hydrologiczne

  Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o gwałtownych wzrostach stanów wody, st. 1.

 • Oświata

  W „Samochodówce” podsumowano projekty Erasmus+

  W auli Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie odbyło się spotkanie podsumowujące działania w ramach projektów unijnych, w którym uczestniczyli przedstawiciele okolicznych szkół. Uczniowie i nauczyciele podzieli się wrażeniami z wyjazdów i opowiedzieli o doświadczeniach zdobytych w Hiszpanii.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o burzach z gradem

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 1. stopnia o burzach z gradem dla powiatu pszczyńskiego i 2. stopnia o upałach.

 • Przedsiębiorczość

  Kiermasz Pracy Wakacyjnej przyciągnął młodych, chętnych do zarobienia pierwszych pieniędzy

  Gdy jedni podczas wakacji chcą odpocząć, drudzy szukają możliwości, by dorobić. Młodzi mieszkańcy powiatu pszczyńskiego licznie odwiedzili Kiermasz Pracy Wakacyjnej zorganizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie. Na stoiskach młodzież mogła znaleźć ponad 100 propozycji pracy sezonowej nie tylko w Pszczynie. Pojawiły się również oferty wolontariatu.

 • Ogólne

  Podróż pełna wyobraźni na rozpoczęcie wakacji. Zapraszamy dzieci na spektakl

  W piątek 23 czerwca o godz. 18.00 przy Centrum Przesiadkowym w Pszczynie młodzi aktorzy ze Stowarzyszenia „take tam...” im. Artystów Międzywojnia zagrają spektakl dla dzieci „Parasole pełne przygód”. Zachęcamy, aby dzieci zabrały ze sobą parasole! W razie opadów deszczu spektakl odbędzie się w budynku centrum przesiadkowego.

 • Ogólne

  Absolutorium dla Zarządu Powiatu Pszczyńskiego

  Podczas środowej sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego radni zdecydowali o udzieleniu Zarządowi Powiatu wotum zaufania, a także absolutorium z wykonania budżetu. Zatwierdzone zostało również sprawozdanie finansowe Powiatu za miniony rok.

 • Ogólne

  Szukasz pracy na wakacje? Przyjdź w czwartek na pszczyński rynek

  Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie zaprasza 22 czerwca na pszczyński rynek na „Kiermasz Pracy Wakacyjnej”. Młodzież szukająca pracy będzie mogła zapoznać się z propozycjami zatrudnienia. To również okazja, aby zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego, w ramach zorganizowanego Dnia Dawcy Szpiku w partnerstwie z Fundacją DKMS.

 • Ogólne

  Ostrzeżenie o burzach z gradem

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 2. stopnia o burzach z gradem dla powiatu pszczyńskiego.

 • Ogólne

  Wojewoda śląski w powiecie pszczyńskim

  W Starostwie Powiatowym w Pszczynie od spotkania z Zarządem Powiatu rozpoczęła się poniedziałkowa wizyta wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka w powiecie pszczyńskim. Wojewoda wizytował inwestycje realizowane przy udziale środków z budżetu państwa na naszym terenie - powiatowe i gminne.

 • Ogólne

  Ostrzeżenie o upale

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 2. stopnia o upale.

 • Bezpieczeństwo

  Rodzinna zabawa i promocja zasad bezpieczeństwa na drodze

  Piknik Rodzinny „Bezpieczny Powiat” był strzałem w dziesiątkę. To dobry przykład jak można połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli dobrą zabawę w rodzinnym gronie z promocją zasad bezpieczeństwa na drodze.