Aktualności

 • Ogólne

  Mistrzostwa szachowe na jubileusz szkoły

  19 października 2022 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie odbyły się Jubileuszowe Mistrzostwa Szachowe z okazji 280-lecia szkoły.

 • Ogólne

  Uczniowie „Rolniczoka” na stażu na Cyprze

  Początkiem października 12-osobowa grupa uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 z kierunków technik geodeta i technik architektury krajobrazu rozpoczęła na Cyprze, w południowej części wyspy, miesięczny staż doskonalący umiejętności w wyuczanym zawodzie.

 • Ogłoszenie o konsultacjach społecznych

  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie wysokości opłat za usunięcie i przechowywanie statków lub innych obiektów pływających na obszarze powiatu pszczyńskiego w 2023 roku. Konsultacje trwają od 24 października do 3 listopada.

 • Ogólne

  "Galeria Jednego Dnia" w "Chrobrym"

  W ramach obchodów 280-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, szkoła zaprasza do "Galerii Jednego Dnia", w której swoje dzieła zaprezentują artyści ziemi pszczyńskiej.

 • Konsultacje społeczne

  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały w sprawie ustalenia stawek opłat za usunięcie pojazdu z drogi na obszarze Powiatu Pszczyńskiego i jego przechowywanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów w przypadku odstąpienia od usunięcia pojazdu w roku 2023.

 • Konsultacje społeczne

  Starosta Pszczyński informuje, że zbierane są propozycje, sugestie i uwagi do poniżej załączonego projektu „Rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2023 rok”. Prosimy o nadsyłanie opinii i uwag w terminie od 21.10.2022 do 31.10.2022 r.

 • Ogólne

  II Międzynarodowy Festiwal Badmintona

  29 i 30 października w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbędzie się II Międzynarodowy Turniej Badmintona. Pierwszego dnia zagrają dzieci, drugiego zmierzą się dorośli. Odbędą się także warsztaty dietetyczne i z treningu motorycznego oraz gry i zabawy dla dzieci. Honorowy patronat nad turniejem objęła Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

 • Oświata

  Nauczyciele wspierają młodych ludzi w rozwoju

  Podczas powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej starosta pszczyńska Barbara Bandoła, przewodniczy Rady Powiatu Paweł Sadza oraz wicestarosta Damian Cieszewski wręczyli nagrody dyrektorom oraz nauczycielom placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Pszczyński.

 • Zdrowie

  I Ty możesz uratować komuś życie! Akcja rejestracja w Pszczynie!

  Październik jest Miesiącem Świadomości Idei Dawstwa Szpiku. Dlatego I Liceum im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie włącza się do walki z nowotworami krwi. Po sukcesie czwartkowej akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku, zdecydowano o przedłużeniu możliwości dołączenia do bazy.