Aktualności

 • Inwestycje

  Ważne inwestycje w trudnym czasie

  To był rok wyzwań - organizowania pomocy dla Ukrainy i szukania sposobów na radzenie sobie z rosnącą inflacją. Mimo to Powiat Pszczyński w 2022 roku zrealizował wiele ważnych dla mieszkańców inwestycji. W ciągu mijających 12 miesięcy dużo środków pochłonęły inwestycje drogowe, w tym zadania zwiększające bezpieczeństwo pieszych.

 • Ogólne

  W sylwestra w Studzienicach pobiegną dla Gai

  W sylwestra każdy, kto tylko znajdzie czas może pobiec w Studzienicach dla 2,5-letniej Gai z Łąki, która walczy o wzrok. Jednocześnie to dobra okazja do rozpoczęcia na sportowo sylwestrowej zabawy i aktywnego pożegnania kończącego się roku.

 • Znaleziono telefon komórkowy

  23 grudnia około południa na parking przy Stajniach Książęcych w Pszczynie znaleziono czarny telefon komórkowy Huawei, urządzenie jest sprawne.

 • Przedsiębiorczość

  Młodzi wystartowali z własnymi firmami

  Osoby poniżej 30. roku życia to potencjał powiatu pszczyńskiego. Są kreatywni i pełni pasji. Jeżeli ułatwi im się start, świetnie radzą sobie jako przedsiębiorcy. Dlatego to właśnie młodym ludziom przed 30-tką Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie dedykował pilotażowy projekt „Na miejsca. Gotowi. Start(up)!”. 10 osób z ciekawymi pomysłami otrzymało wsparcie na rozwój własnej firmy.

 • Ogólne

  Kondolencje

  Z głębokim smutkiem oraz w poczuciu ogromnej straty przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Joanny Krzystolik, wieloletniej dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Pszczynie.

 • Ogólne

  Kondolencje

  Aleksandrowi Malcherowi płynące z głębi serc wyrazy współczucia z powodu śmierci Matki...

 • Ogólne

  Trwa nabór kandydatów do Forum Seniorów Powiatu Pszczyńskiego

  Starosta Barbara Bandoła w Światowym Dniu Seniora ogłosiła nabór kandydatów do Forum Seniorów Powiatu Pszczyńskiego. Podczas spotkania z osobami reprezentującymi różne senioralne środowiska, organizacje i grupy przedstawiono założenia tej inicjatywy.