Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  Ostrzeżenie o burzach z gradem [odwołanie]

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 1. stopnia o burzach z gradem dla powiatu pszczyńskiego. Wydano również ostrzeżenie hydrologiczne o gwałtownych wzrostach stanów wody.

 • Ogólne

  PALP: ruszyły zapisy!

  Wielkimi krokami zbliża się 21. sezon Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej. Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie zaprasza do udziału w rozgrywkach. Zgłoszenia można przesyłać do 27 sierpnia, a pierwsza kolejka PALP zaplanowana jest na weekend 9-10 września.

 • Ogólne

  Ostrzeżenie o upale

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 2. stopnia o upale.

 • Ogólne

  Święto Wojska Polskiego w Pszczynie

  Paradny przemarsz do parku, skok spadochronowy z flagą Polski, pokaz walki i sprzętu wojskowego oraz koncerty to tylko część atrakcji przygotowanych przez organizatorów wydarzenia, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tychach oraz Urząd Miejski w Pszczynie.

 • Ogólne

  Wspólnymi siłami pokonali krokodyla

  Młodzi aktorzy ze Stowarzyszenia „take tam” im. Artystów Międzywojnia zabrali dzieci w podróż pełną przygód. Wędrowali razem z najmłodszymi uczestnikami spektaklu teatralnego do dzikiego lasu, gdzie spotkali ogromnego krokodyla.

 • Komunikacja publiczna

  Protokół z przebiegu przeprowadzonych konsultacji społecznych

  Zgodnie z Zarządzeniem nr 39/2022 Starosty Pszczyńskiego z dnia 4 października 2022 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie zmiany załącznika nr 1 „Wykazu Przystanków komunikacyjnych zlokalizowanych w ciągu dróg powiatowych na terenie Powiatu Pszczyńskiego” i ustanowieniu nowych przystanków autobusowych na terenie gmin Goczałkowice Zdrój oraz Pszczyna, zostały przeprowadzone w okresie od 1 do 9 sierpnia 2023 r. konsultacje społeczne.

 • Ogólne

  Święto ziół w pszczyńskim skansenie

  15 sierpnia w skansenie znów będzie unosił się aromatyczny zapach, wszystko za sprawą corocznego „Święta ziół”. W programie msza św. polowa, warsztaty z ziołami w roli głównej, spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej, spektakl ekologiczno-muzyczny i koncert. Będzie kiermasz rękodzieła i produktów regionalnych.

 • Ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości

  Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. 2023 poz. 344) Starosta Pszczyński, wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej, podaje do publicznej wiadomości ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości.

 • Ogólne

  Miesiąc do „Żubrowiska” z Nocnym Kochankiem

  Wielkimi krokami zbliża się „Żubrowisko”. W tym roku odbędzie się jubileuszowa 20. edycja, a gwiazdą wieczoru 9 września będzie uwielbiany przez fanów mocnych brzmień zespół Nocny Kochanek - jedna z najpopularniejszych grup metalowych w Polsce.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o burzach z gradem

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 1. stopnia o burzach z gradem. Wydano również ostrzeżenie o gwałtownych wzrostach stanów wody.