Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  Wrzesień rozpocznie koncert Amber Attic i Rushed

  W pierwszy piątek września w ramach projektu „Przesiądź się na kulturę” wystąpią dwa nowe pszczyńskie zespoły - Amber Attic i Rushed działające przy Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie.

 • Ogólne

  Wisła Mała ma 800 lat

  Podczas dożynek gminnych Wisła Mała świętowała swój jubileusz. Na scenie występowali m.in. uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej oraz uczestnicy warsztatów artystycznych prowadzonych od kilku lat w miejscowej bibliotece.

 • Ogólne

  Rolnicy z powiatu pszczyńskiego dziękowali za tegoroczne plony

  Dożynki to uroczystość o wieloletniej tradycji będąca symbolem szacunku do ciężkiej pracy rolnika. W ostatnią niedzielę sierpnia w gminie Miedźna wspólnie świętowano zakończenie żniw podczas Dożynek Gminno-Powiatowych w Woli.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o burzach z gradem

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenia 1. stopnia o burzach z gradem dla powiatu pszczyńskiego.

 • Ogólne

  Ostrzeżenie o silnym deszczu z burzami

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 3. stopnia o silnym deszczu z burzami dla powiatu pszczyńskiego. Wydano również ostrzeżenia hydrologiczne.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o burzach z gradem [odwołanie]

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenia 3. stopnia o burzach z gradem dla powiatu pszczyńskiego. Zjawisko zakończyło się. Wydano również ostrzeżenie o gwałtownych wzrostach stanów wody.

 • Ogólne

  Dwie jednoaktówki w ramach obchodów Roku Aleksandra Fredry

  W ostatni piątek sierpnia widzowie w klimatycznym ogrodzie pszczyńskiego starostwa zobaczyli dwie jednoaktówki „Świeczka zgasła” i „Pierwsza lepsza” w wykonaniu aktorów ze Stowarzyszenia „take tam” im. Artystów Międzywojnia.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o burzach z gradem

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 2. stopnia o burzach z gradem dla powiatu pszczyńskiego.

 • Środowisko

  Konsultacje społeczne

  Trwają konsultacje społeczne dotyczące aktualizacji projektu uchwały Sejmiku Województwa Śląskiego w sprawie Programu ochrony powietrza dla województwa śląskiego.

 • Ogólne

  11 drużyn rywalizowało o Puchar Starosty

  Young Power Bielsko-Biała zwyciężył w 22. Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Pszczyńskiego. W finale po zaciętej walce bielszczanie pokonali pszczyński BKR Team 2-1, zwycięskiego gola strzelając w końcówce meczu.

 • Dla niepełnosprawnych

  Wnioski PFRON Aktywny Samorząd moduł I - likwidacja barier utrudniających osobom z niepełnosprawnością aktywizację społeczną i zawodową do 31 sierpnia

  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pszczynie przy ulicy Dworcowej 23 informuje, że w dniu 31.08.2023 r. upływa termin składania wniosków z programu Aktywny samorząd Moduł I o dofinansowanie dla osób z niepełnosprawnością w ramach likwidacji barier utrudniających im aktywizację społeczną i zawodową.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o burzach z gradem [zmiana]

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 2. stopnia o burzach z gradem dla powiatu pszczyńskiego. Wydano również ostrzeżenie hydrologiczne o gwałtownych wzrostach stanów wody.