Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o burzach z gradem

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenia 1. stopnia o burzach z gradem dla powiatu pszczyńskiego. Wydano również ostrzeżenie hydrologiczne.

 • Ogólne

  Wisła Wielka świętuje 800-lecie

  Historię tworzą mieszkańcy. Społeczność Wisły Wielkiej jest zaangażowana i pełna pomysłów, co było doskonale widać m.in. podczas jubileuszowych uroczystości.

 • Ogólne

  Amber Attic i Rushed na zakończenie wakacji

  Wakacje w powiecie pszczyńskim zakończył koncert dwóch nowych pszczyńskich zespołów - Amber Attic i Rushed działających przy Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie.

 • Oświata

  Justyna Figołuszka dyrektorem "Samochodówki"

  1 września starosta Barbara Bandoła i wicestarosta Damian Cieszewski wręczyli akt powierzenia stanowiska dyrektora drugiej co do wielkości szkoły ponadpodstawowej prowadzonej przez Powiat Pszczyński.

 • Ogólne

  Obchody 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej

  Na cmentarzu wojennym „Pod Trzema Dębami” w pszczyńskim parku obchodzono 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej. To tutaj spoczywają mieszkańcy m.in. ziemi pszczyńskiej i tarnowskiej, którzy polegli w Pszczynie we wrześniu 1939 r.

 • Oświata

  Wakacje to czas remontów w powiatowych szkołach

  Wielkimi krokami zbliża się pierwszy dzwonek. Uczniowie przygotowują się do rozpoczęcia nowego roku szkolnego, a w szkołach skończyły się ostatnie remonty. W czasie dwóch letnich miesięcy w powiatowych placówkach działo się naprawdę dużo.

 • Ogólne

  Wystawa fotografii z Gdańska i okolic w Centrum Przesiadkowym

  Wystawę poplenerową „Wiatr od morza” od 31 sierpnia można oglądać w przeszklonej witrynie budynku Centrum Przesiadkowego w Pszczynie. Autorami zdjęć są członkowie Stowarzyszenia Fotograficznego „Przeciw Nicości” im. Mieczysława Wielomskiego.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie hydrologiczne

  Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o wezbraniu z przekroczeniem stanów ostrzegawczych, st. 2.

 • Kolejna niedziela z Lokalną Marką Ziemi Pszczyńskiej

  W najbliższą niedzielę 3 września odbędzie się kolejny Bazarek Lokalnej Marki Ziemi Pszczyński. W specjalnych stoiskach lokalni rolnicy, rękodzielnicy i przedsiębiorcy będą oferować produkty wyróżnione znakiem jakości - pszczyńską różą.

 • Inwestycje

  KWK Pniówek naprawi szkody górnicze na drogach powiatowych

  Ulica Śląska w Krzyżowicach i ulica Wyzwolenia w Pawłowicach zostaną naprawione ze względu na deformacje nawierzchni asfaltowej powstałe w wyniku eksploatacji górniczej. Zadania sfinansuje Kopalnia Węgla Kamiennego „Pniówek” w Pawłowicach.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o burzach z gradem

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenia 2. stopnia o burzach z gradem dla powiatu pszczyńskiego. Wydano również ostrzeżenie hydrologiczne.

 • Ogólne

  Nowi nauczyciele mianowani w powiatowych placówkach

  We wtorek, 29 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Pszczynie 11 nauczycieli, którzy zdali egzamin, odebrało z rąk starosty Barbary Bandoły i wicestarosty Damiana Cieszewskiego akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego.

 • Ogólne

  Wspólnie świętujmy 20. urodziny „Żubrowiska”

  „Żubrowisko”, czyli największe wydarzenie muzyczne Powiatu Pszczyńskiego rusza w sobotę 9 września. Wszystko dopinane jest na ostatni guzik. Wczoraj odbyło się spotkanie z pszczyńskimi zespołami, które zagrają przed gwiazdą wieczoru - Nocnym Kochankiem.