Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  Nieodpłatne porady prawne na terenie każdej gminy

  Darmowa pomoc prawna dla mieszkańców rozwijana jest w naszym powiecie od lat. Po poradę można zgłosić się do prawnika, radcy prawnego, doradcy obywatelskiego lub skorzystać z usług mediatora na terenie każdej gminy. Organizacją pomocy zajmuje się Powiat Pszczyński, a lokale, w których jest świadczona nieodpłatnie udostępniają Gminy.

 • Inwestycje

  Odnawiamy oznakowanie uliczne

  Jesienią Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie kontynuuje prace związane z odnową oznakowania drogowego. Obecnie brygada intensywnie działa na terenie Studzionki, Pszczyny i gminy Pawłowice, a prace wykonywane są głównie nocą, kiedy ruch na drogach jest mniejszy.

 • Ogólne

  Rusza infolinia dla osób bezdomnych. Widzisz potrzebujących? Reaguj

  Wzorem ubiegłych lat, z dniem 1 listopada uruchomiona zostanie infolinia o bezpłatnym trzycyfrowym numerze telefonu 987 (zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych), która będzie obsługiwana całodobowo przez służbę dyżurną Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

 • Ogólne

  Ogłoszenie o naborze członków komisji konkursowej

  Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłasza nabór na członków Komisji Konkursowej opiniującej oferty w konkursie ofert na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu pszczyńskiego w 2024 r.

 • Ogólne

  Otwarty konkurs ofert

  Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu pszczyńskiego w 2024 r.

 • Ogólne

  Zostań wolontariuszem hospicjum

  W ostatni czwartek października Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie rozpoczyna coroczne szkolenie dla kandydatów na wolontariuszy.

 • Ogólne

  Kolejny sukces pszczyńskiego TechTira

  Rallye du Maroc 2023 dobiegł końca. Rozwiązania opracowane przez właściciela firmy TechTir z Pszczyny - Bartosza Woźnikowskiego, zostały zastosowane w dwóch samochodach startujących w tegorocznym rajdzie.

 • Ogólne

  Poezja sposobem na jesienną, deszczową niedzielę

  Nic tak nie sprzyja lekturze jak zła pogoda za oknem. W powiecie pszczyńskim pokazano, że w takiej sytuacji wcale nie trzeba kryć się w domu pod kocem, literatura może bowiem pojawić się na mokrych ulicach. Ostatni dzień Festiwalu Deszczowa Poezja rozpoczął się spotkaniem poetów z powiatu pszczyńskiego i okolicy. Pierwszą edycję wydarzenia pełnego artystycznych uniesień zakończył koncert poezji śpiewanej.

 • Ogólne

  Ostrzeżenie o silnym deszczu z burzami

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało odwołanie ostrzeżenia 1. stopnia o silnym deszczu z burzami dla powiatu pszczyńskiego (odwołane). Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie hydrologiczne.

 • Ogólne

  Wiersze Szymborskiej i Różyckiego na chodnikach

  Wydarzeniom drugiego dnia Festiwalu Deszczowa Poezja przyświecały nieobecne już artystki - Wisława Szymborska oraz Kora Jackowska. Sobotę rozpoczęły warsztaty poetycko-artystyczne dla dzieci. Głównymi punktami programu były spotkania autorskie z fotografką Joanną Helander oraz poetą Tomaszem Różyckim. Zwieńczeniem był spektakl teatralny na podstawie tekstów wokalistki Maanamu.

 • Ogólne

  Ostrzeżenie o silnym wietrze

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o silnym wietrze. Stopień zagrożenia: 1. Odwołanie: Zjawisko nie wystąpiło.

 • Ogólne

  Ruszył Festiwal Deszczowa Poezja

  Pierwszy dzień Festiwalu Deszczowa Poezja przyciągnął miłośników poezji. Rozpoczął się spotkaniem autorskim z lokalną poetką Barbarą Solarską, a zakończył koncertem poezji śpiewanej w wykonaniu grupy artystycznej Renaty Zborowskiej.

 • Ogólne

  Forum Seniorów na wizycie studyjnej

  Forum Seniorów Powiatu Pszczyńskiego i Rada Seniorów Powiatu Anhalt-Bitterfeld zacieśniają współpracę. Zarząd pszczyńskiej organizacji wrócił z dwudniowej wizyty studyjnej, która służyła dalszej wymianie doświadczeń.

 • Ogólne

  Powiat Pszczyński jednym z partnerów komiksu „Paneuropa”

  Niebawem swoją śląską premierę będzie mieć najnowszy, piąty komiks wydawany przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Jednym z miejsc, w których dzieje się akcja komiksu „Paneuropa”, jest powiat pszczyński.