Aktualności

 • Przedsiębiorczość

  Forum Przedsiębiorców Ziemi Pszczyńskiej już 30 maja

  Stowarzyszenie LGD „Ziemia Pszczyńska" we współpracy z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach oraz Powiatowym Urzędem Pracy w Pszczynie zapraszają na Forum Przedsiębiorców Ziemi Pszczyńskiej. Jeszcze do czwartku 26 maja można zgłosić chęć udziału w spotkaniu.

 • Ogólne

  Chodziarze pokonali 11-kilometrową trasę

  Blisko 150 osób wzięło udział w 9. Marszu Nordic Walking zorganizowanym przez Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz Koło Turystyczne „Dreptej” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Pszczynie.

 • Zdrowie

  600 bezpłatnych pakietów na badania kontrolne

  Od 3 czerwca do 26 sierpnia potrwa akcja bezpłatnych badań dla dzieci, młodzieży, kobiet, mężczyzn i seniorów prowadzona przez Medyczne Laboratorium Diagnostyczne Szpitala Joannitas w Pszczynie. Zaproszenia na darmowe badania będą rozdawane pacjentom zgodnie z ustalonym harmonogramem.

 • Ogólne

  Kobiety z pasją są "Klejnotami Ziemi Pszczyńskiej"

  Co łączy współtwórczynię znanej w całym Śląsku marki Gryfnie, pasjonatkę strojów ludowych, propagatorkę piękna języka polskiego, zaangażowaną arteterapeutkę i kierownika zespołu ludowego? To tegoroczne laureatki odznaczenia „Klejnot Ziemi Pszczyńskiej”, czyli kobiety pełne pasji, miłości do tradycji, przedsiębiorcze i otwarte na potrzeby drugiego człowieka.

 • Bezpieczeństwo

  Pomagają zawsze, wszędzie i każdemu

  Ratują życie innych, walczą z klęskami żywiołowymi, pomagają poszkodowanym w wypadkach. Dziś bohaterowie, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu pszczyńskiego świętowali Międzynarodowy Dzień Strażaka.

 • Dla niepełnosprawnych

  Ułatwiają poruszanie się osobom niewidomym i słabo widzącym

  W budynku Starostwa Powiatowego oraz Centrum Przesiadkowego w Pszczynie wykonano ścieżki naprowadzające z polami uwagi. Wypukłe oznaczenia ułatwiają osobom niewidomym i słabowidzącym poruszać się samodzielnie i bezpiecznie w nieznanym otoczeniu.