Aktualności

 • Wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia w drodze darowizny

  Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997r. (tekst jednolity Dz. U. z 2020 r., nr 1990 z późn. zm.) Zarząd Powiatu Pszczyńskiego, gospodarujący powiatowym zasobem nieruchomości, podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia w drodze darowizny na rzecz Gminy Pszczyna.

 • Przedsiębiorczość

  Nowy instrument wsparcia przedsiębiorców

  Od 1 lutego przedsiębiorcy mogą ubiegać się o jednorazową dotację na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

 • Ogólne

  WOŚP: Powiatowy sztab zebrał ponad 88 tys. zł

  Pomimo pandemii, Powiatowy Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas niedzielnego finału zebrał kwotę o ok. 27 tys. zł wyższą niż w rekordowym ubiegłym roku.

 • Ogólne

  Kondolencje

  Kindze Pławeckiej-Bratek, płynące z głębi serc wyrazy współczucia z powodu śmierci Mamy...

 • Oświata

  Chrobry ze srebrną tarczą, a PZS nr 1 z brązową

  Znane są już najlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce. W ogólnopolskim rankingu „Perspektyw” tradycyjnie znalazły się szkoły ponadpodstawowe prowadzone przez powiat pszczyński.

 • Zdrowie

  Oświadczenie starosty Barbary Bandoły

  Nowe okoliczności wynikające z przystąpienia do prac legislacyjnych i zapowiadanej przez rząd restrukturyzacji szpitali sprawiły, że samorządowcy podjęli decyzję o wstrzymaniu się z zawarciem umowy ws. przystąpienia gmin do spółki prowadzącej szpital. - Jeżeli szpital nadal pozostanie samorządowy, będziemy mogli wrócić do proponowanej umowy - podkreśla Barbara Bandoła, starosta pszczyński, która wydała w tej sprawie oświadczenie.

 • Bezpieczeństwo

  Pożary sadzy w kominie

  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie apeluje o przestrzeganie przepisów przeciwpożarowych. Niewłaściwie eksploatowane piece, przewody kominowe spalinowe i dymowe, mogą doprowadzić do powstania pożaru lub silnie trującego tlenku węgla, stanowiącego zagrożenie dla wszystkich mieszkańców.

 • Ogólne

  Od 1 lutego otwarte zostaną galerie handlowe i muzea

  Przedłużono obowiązujące zasady bezpieczeństwa. Wyjątkiem są sklepy w galeriach handlowych, muzea i galerie sztuki - od 1 lutego będzie możliwe ich ponowne funkcjonowanie w ścisłym reżimie sanitarnym. Zniesione zostaną także godziny dla seniorów. Pozostałe ograniczenia, które obowiązywały do tej pory, pozostają bez zmian do 14 lutego.

 • Ogólne

  Kadetki UKS Centrum Pszczyna z awansem

  Po dwóch zwycięstwach w turnieju finałowym 1/8 Mistrzostw Śląska Kadetek w Siatkówce, zawodniczki UKS Centrum Pszczyna zapewniły sobie awans do turnieju ćwierćfinałowego.