Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  Starostwo Powiatowe w Pszczynie gra razem z WOŚP

  W blisko 80 miejscach w całym powiecie pszczyńskim znajdują się stacjonarne puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już teraz można wesprzeć 31. Finał, wrzucając pieniądze do jednej ze skarbonek.

 • Wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w dzierżawę

  Zgodnie z art. 35 ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia ustawy o z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. 2022 r. poz. 1846), Starosta Pszczyński, wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej jako organ reprezentujący Skarb Państwa w sprawach gospodarowania nieruchomościami, podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w dzierżawę.

 • Ogólne

  Wystawa o Pszczyńskich Sprawiedliwych ponownie do obejrzenia

  Przy centrum przesiadkowym w Pszczynie do końca stycznia można oglądać wystawę plenerową „Marsz Śmierci, Pszczyńscy Sprawiedliwi” upamiętniającą lokalnych bohaterów, którzy podczas Marszu Śmierci ratowali więźniów obozu Auschwitz-Birkenau.

 • Ogólne

  Ferie z POSiR-em rozpoczęte

  W piątek 13 stycznia rozpoczęły się "Ferie z POSiR-em", które tradycyjnie zainaugurowane zostały Turniejem Futsalu Reprezentacji Szkół Ponadpodstawowych. W zawodach bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie, którzy wygrali wszystkie mecze.

 • Ogólne

  Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych

  Na terenie województwa śląskiego ruszyła akcja "Bezpieczne Ferie 2023", której celem jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku zimowego dzieciom i młodzieży, a także osobom przebywającym i przemieszczającym się przez teren naszego województwa. Akcja potrwa do 27 lutego 2023 roku

 • Bezpieczeństwo

  Policja apeluje o czujność i rozwagę

  Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie od początku roku na terenie Ćwiklic i Rudołtowic doszło do jednego włamania do domu jednorodzinnego. W związku z opublikowanym nagraniem, na którym widoczne są podejrzane osoby, które prawdopodobnie obserwują posesje apeluje do mieszkańców o zachowanie czujności, ale także rozwagi.

 • Oświata

  Maturzyści z PZS nr 2 zatańczyli poloneza

  To był niezapomniany wieczór dla tegorocznych maturzystów z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie. Ponad 200 osób bawiło się na studniówce największej szkoły ponadpodstawowej w powiecie pszczyńskim w Domu Przyjęć Markowy w Porębie.

 • Ogólne

  W hołdzie ofiarom „Marszu Śmierci”

  13 stycznia w sześciu miejscowościach powiatu pszczyńskiego uczczono pamięć ofiar „Marszu Śmierci". Podczas uroczystości przypomniano tragiczne wydarzenia z tamtych dni.

 • Przedsiębiorczość

  Przedsiębiorcy skorzystali z wiedzy ekspertów

  Właściciele lokalnych małych i średnich przedsiębiorstw uczestniczyli w kolejnym Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego. Podczas spotkania poznali najważniejsze źródła finansowania działalności firmy w 2023 roku.

 • Ogólne

  78. rocznica Marszu Śmierci

  W styczniu przypada 78. rocznica ewakuacji więźniów KL Auschwitz-Birkenau. W związku z tym 13 stycznia w powiecie pszczyńskim zorganizowane zostaną uroczystości upamiętniające tragiczne wydarzenia zwane „Marszem Śmierci”.

 • Oświata

  Uczniowie poznają dziedzictwo kulturowe ziemi pszczyńskiej

  Projekt „Z mikrofonem po muzeach. Podcastowe dziedzictwo kulturowe ziemi pszczyńskiej” nabiera rozpędu. Uczniowie spotkali się z pasjonatami, którzy opowiedzieli o prowadzonych muzeach i izbach regionalnych, prezentujących dziedzictwo ziemi pszczyńskiej.