Aktualności

 • Inwestycje

  Bezpieczniej na „zebrach” na Wodzisławskiej

  Jeszcze w tym roku trzy przejścia dla pieszych w ciągu ul. Wodzisławskiej w Pawłowicach zostaną doświetlone. Pojawi się na nich aktywne oznakowanie pionowe oraz poziome grubowarstwowe. Prace wpłyną na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych.

 • Ogólne

  50 lat Samochodówki. Wspomnienia zebrali w książce

  „50 lat pszczyńskiej Samochodówki”, to publikacja, która ujrzała światło dzienne z okazji jubileuszu Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie. Na jej kartach uwieczniono historię szkoły, a przede wszystkim przeobrażenia i rozwój, na który składają się osiągnięcia i sukcesy uczniów oraz pracowników.

 • Zdrowie

  Hospicjum w projekcie badawczym

  Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń osób chorych do nowego projektu opiekuńczego pn. „Hospicjum może więcej - opieka domowa na terenach wiejskich gminy Pszczyna”.

 • Ogólne

  Zagrają o Puchar Starosty Pszczyńskiego

  Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie zaprasza do udziału w Turnieju Siatkówki Amatorskich Drużyn Mieszanych o Puchar Starosty Pszczyńskiego, który odbędzie się w sobotę 8 października.

 • Ogólne

  Oddali hołd mieszkańcom ziemi pszczyńskiej poległym w Radłowie i pod Proszowicami

  W niedzielę, 11 września starosta pszczyńska Barbara Bandoła wraz z kombatantami, Kurkowym Bractwem Strzeleckim, stowarzyszeniem "Pro Memoria" oraz uczniami i nauczycielami SP im. Żołnierzy Września w Ćwiklicach wzięła udział w obchodach 83. Rocznicy Bitwy Radłowskiej. Kilka dni wcześniej delegacje z powiatu pszczyńskiego uczciły pamięć mieszkańców ziemi pszczyńskiej, którzy oddali życie w Bitwie pod Proszowicami.

 • Zdrowie

  Protokół z konsultacji społecznych

  Protokół z przebiegu przeprowadzonych konsultacji społecznych w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu pszczyńskiego na rok 2022.

 • Przedsiębiorczość

  Booster: przedsiębiorcy dowiedzieli się, jak wzmacniać lokalne firmy?

  Skąd czerpać wsparcie, jak uzyskać zwolnienia podatkowe i rozwijać firmy na naszym terenie? Eksperci Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Banku Gospodarstwa Krajowego i Agencji Rozwoju Przemysłu wskazywali właścicielom małych i średnich firm możliwości rozwoju.

 • Ogólne

  Ogłoszenie o naborze członków komisji konkursowej

  Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłasza nabór na członków komisji konkursowej opiniującej oferty w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Powiatu Pszczyńskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych w 2022 i 2023 roku.