Aktualności

 • Ogólne

  Wystawa Zbigniewa Grzywy w Centrum Przesiadkowym

  W budynku obsługi podróżnych przy ul. Sokoła można oglądać wystawę malarstwa na szkle Zbigniewa Grzywy. To artysta sercem związany z Pszczyną. Urodził się i wychował kilkadziesiąt metrów od budynku, w którym obecnie prezentowane są jego prace.

 • Inwestycje

  Remont mostu w Suszcu idzie do przodu

  W Suszcu w ciągu ul. Piaskowej trwa przebudowa obiektu mostowego. Zbliżają się do końca roboty związane z przebudową i wzmocnieniem elementów konstrukcyjnych wiaduktu.

 • Pomoc konsumentom

  15 marca. Światowy Dzień Konsumenta

  Konsumenci! Możecie świętować cały tydzień z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który w tym roku Światowy Dzień Konsumenta obchodzi pod hasłem „Surfuję, sprawdzam, kupuję. Bezpieczny konsument w sieci”.

 • Ogólne

  Lokalni twórcy to ludzie pełni pasji

  „Słownik Pszczyńskich Artystów Plastyków XX wieku” to publikacja, która przedstawia biografie lokalnych twórców ziemi pszczyńskiej. Jednym z jej wydawców jest Starostwo Powiatowe w Pszczynie.

 • Pomoc konsumentom

  Ważne zmiany. Nowe etykiety energetyczne i prawo do naprawy

  W 2019 r. Komisja Europejska opublikowała pięć rozporządzeń dotyczących domowych urządzeń. Wprowadzają one zmienioną skalę na etykietach energetycznych, wzory nowych etykiet oraz tzw. „prawo do naprawy”.

 • Ogólne

  Nabór wniosków o dofinansowanie mikroprojektów

  Stowarzyszenie „Region Beskidy” przypomina, że wnioski o dofinansowanie z Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Beskydy/Beskidy wraz z załącznikami można składać wyłącznie za pośrednictwem portalu internetowego MS2014+ .

 • Ogólne

  PALP. Pucharowe zgłoszenia

  Wiosna za pasem, a tym samym początek rundy rewanżowej w Pszczyńskiej Amatorskiej Lidze Piłkarskiej. Pierwszym akcentem wiosny będzie tradycyjnie Puchar Ligi, do którego zgłoszenia przyjmowane są do 12 marca.

 • Pomoc konsumentom

  Akcja edukacyjna i quiz dla konsumentów

  Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny zobowiązał Jeronimo Martins Polska do zorganizowania akcji edukacyjnej dla konsumentów, w wyniku której mogą otrzymać bony na zakupy - łączna wartość bonów wyniesie 7,5 mln złotych.

 • Ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości

  Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz.U. 2020 poz. 1990 z późn. zm.) Starosta Pszczyński, wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej, podaje do publicznej wiadomości ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości.

 • Zdrowie

  Protokół z konsultacji społecznych

  Protokół z przebiegu konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie zmiany Uchwały nr XXIV/226/20 Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 16 grudnia 2020 r. w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu pszczyńskiego na rok 2021.

 • Prace na ul. Rodzinnej za 4,3 mln zł

  Trwa przebudowa ul. Rodzinnej w Kobiórze. To jedna z największych inwestycji realizowanych w tym roku na drogach powiatowych. Powiat pszczyński pozyskał na ten cel ponad 3 mln zł z funduszy Unii Europejskiej oraz krajowych.