Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  Stypendia na pierwszy rok studiów

  3 lipca Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia rozpocznie rekrutację do 12. edycji programu stypendiów akademickich na rok 2023/2024.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o przymrozkach

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o przymrozkach. Stopień zagrożenia: 1.

 • Oświata

  Ogłoszenie o konkursach

  Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłasza konkursy na stanowiska dyrektorów publicznych szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Pszczyński.

 • Ogólne

  Wieża widokowa oficjalnie otwarta

  Wieżę widokową w Wiśle Małej można odwiedzać od niespełna 4 miesięcy, ale wpisała się już jako stały punkt atrakcji na mapie powiatu pszczyńskiego. We wtorek, 25 kwietnia odbyło się oficjalne otwarcie obiektu połączone z konferencją, podsumowującą projekt Life.Vistula realizowany przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Katowicach we współpracy z partnerami.

 • Zdrowie

  Ogłoszenie o naborze członków Komisji Konkursowej

  Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłasza nabór członków Komisji Konkursowej opiniującej oferty w konkursie ofert na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego na rzecz mieszkańców Powiatu Pszczyńskiego w 2023 roku.

 • Inwestycje

  Roboty przy przebudowie ul. Miodowej nie zwalniają tempa

  We Frydku trwają prace związane z przebudową ul. Miodowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Górnośląską do okolic skrzyżowania z ul. Leśną. Zgodnie z zawartą z wykonawcą umową, inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca 2023 roku.

 • Środowisko

  Kolejne nowe lipy wzdłuż ulicy Zdrojowej

  Przy ulicy Zdrojowej w Pszczynie powstaje aleja lipowa. Powiat Pszczyński kontynuuje tu nasadzenia drzew miododajnych, a w akcji zorganizowanej z okazji Dnia Ziemi przy współpracy z osiedlem Kolonia Jasna i pszczyńskimi stowarzyszeniami wzięli udział uczniowie szkół ponadpodstawowych.

 • Pomoc konsumentom

  Z seniorami o prawach konsumenta i nieodpłatnej pomocy prawnej

  Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Pszczynie w ramach cyklicznych spotkań z seniorami spotkali się z członkami Klubu Seniora działającego przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Częstochowskiej w Pszczynie.

 • Środowisko

  Blisko 100 osób sprzątało obrzeża zapory

  Radni Marta Wojciechowska-Smolarz i Janusz Orlik już po raz 7. zaprosili wszystkich chętnych do wspólnego sprzątania obrzeży Jeziora Goczałkowickiego. Na ich apel w Dniu Ziemi odpowiedziało blisko 100 osób.

 • Oświata

  Młodzież nagrywa kolejne dźwięki do podcastów

  Projekt „Z mikrofonem po muzeach. Podcastowe dziedzictwo kulturowe ziemi pszczyńskiej” wszedł w nowy etap. Młodzież III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie odwiedziła profesjonalne studio, by nagrać drugą część dźwięków do swoich podcastów.

 • Środowisko

  Nowe nasadzenia w Piasku i w Pszczynie

  Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie posadził kilkadziesiąt nowych drzew w Piasku oraz w Pszczynie. Dzięki tym działaniom przestrzeń będzie bardziej atrakcyjna.