Powiat pszczyński - podstrona

Sport

Sezon żeglarski na Jeziorze Goczałkowickim otwarty

W sobotę 17 maja na Jeziorze Goczałkowickim zostały rozegrane Regaty otwarcia sezonu Jachtklubu PTTK Pszczyna. W weekend trwały również regaty zaliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w Klasie FINN.

W porcie żeglarskim stoi starosta, prezes klubi i zwycięzcy regat

W tegorocznych Regatach otwarcia sezonu uczestniczyło 6 załóg, a najlepsi okazała się załoga Wojciech Wyleżuch, Zbigniew Krzempek i Artur Wojciechowski (w klasie Omega) i Janusz Gnyp (Open). W Regatach Klasyfikacji Pucharu Polski w Klasie FINN wystartowało 29 załóg, a zwyciężył Andrzej Romanowski.

Regaty otwarcia sezonu odbyły się pod patronatem starosty pszczyńskiego Grzegorza Wanota, który pogratulował i wręczył puchary zwycięzcom. - Cieszę się, że możemy wspólnie zainaugurować kolejny sezon żeglarski. Gratuluję zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, których zaangażowanie i pasja są najlepszym dowodem na to, jak silna i żywa jest tradycja żeglarstwa w naszym powiecie. Życzę bezpiecznego sezonu, pomyślnych wiatrów i wielu sportowych emocji na wodzie - mówi starosta.

W sobotę wieczorem koncert zagrał zespół „Tortuga”. To folkowa formacja, której repertuar stanowią autorskie kompozycje i stare piosenki żeglarskie.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Sport

    Wakacyjny Turniej Pickleballu

    Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie zaprasza do udziału w Wakacyjnym Turnieju Pickleballu, który odbędzie się 4 lipca na boisku wielofunkcyjnym naszego Orlika.

  • Sport

    Rodzinne granie na Orliku - Festiwal Siatkówki

    Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie zaprasza do udziału w Festiwalu Siatkówki „Rodzinne granie na Orliku”, który łączy sport, dobrą zabawę i międzypokoleniową integrację.

  • Sport

    Na turkusowo z kijami wokół Zbiornika Łąckiego

    13. edycja Nordic Walking wokół Zbiornika Łąckiego zgromadziła prawie 200 uczestników, nie tylko z powiatu i okolicy, ale również gości z partnerskiego dla Powiatu Pszczyńskiego - Powiatu Anhalt-Bitterfeld w Niemczech. Wspólnie pokonali ponad 10 km trasę na 10 lat partnerstwa powiatów przez koronę zapory oraz okolice Poręby, Brzeźc i Wisły Wielkiej.