Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Środowisko

  Ostrzeżenie hydrologiczne

  Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o wezbraniu z przekroczeniem stanów ostrzegawczych, st. 2.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o silnym wietrze

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o silnym wietrze. Stopień zagrożenia: 1.

 • Ogólne

  Obwieszczenie o wniesieniu odwołania od decyzji

  Wojewoda Śląski zawiadamia o wniesieniu odwołania do Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Warszawie od decyzji Wojewody Śląskiego nr 83/22 z dnia 30 grudnia 2022 r., zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę dla inwestycji pn.: „Budowa gazociągu wysokiego ciśnienia DN700 MOP 8,4 MPa relacji Racibórz- Oświęcim wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi oraz budowa Systemowej Stacji Redukcyjno- Pomiarowej SSRP Suszec wraz z odgałęzieniem DN300. Odcinek L2.1 ZZU Ochojec- granica woj. Śląskiego”.

 • Ogólne

  Nowa tablica dynamicznej informacji pasażerskiej

  Na przystanku przy ul. Kopernika Plac Targowy została uruchomiona tablica dynamicznej informacji pasażerskiej, która przedstawia rzeczywisty czas przyjazdu autobusów. Ma również funkcję zapowiedzi głosowej. W kolejnych latach podobne tablice pojawią się przy innych najważniejszych przystankach w naszym powiecie.

 • Organizacje pozarządowe

  Ogłoszenie o naborze członków Komisji Konkursowej

  Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłasza nabór na członków Komisji Konkursowej opiniujących oferty w konkursach ofert na realizację zadań publicznych na terenie Powiatu Pszczyńskiego w 2023 roku.

 • Ogólne

  Uhonorowani za pielęgnowanie pamięci

  Podczas sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego żołnierze z Tarnowa wręczyli przedstawicielom samorządu oraz proboszczowi parafii odznaczenia i medale w uznaniu zasług dla Zarządu Rejonowego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Tarnowie.

 • Ogólne

  Noworoczny Turniej Badmintona

  UKS Plesbad Pszczyna zaprasza na 24. Noworoczny Turniej Badmintona. W sobotę, 11 lutego zagrają dorośli, a następnego dnia w rywalizacji uczestniczyć będą dzieci.

 • Nabór do programu "Opieka wytchnieniowa"

  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pszczynie rozpoczyna realizację Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej "Opieka wytchnieniowa” - edycja 2023, finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego.

 • Startuje program "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej"

  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pszczynie informuje, iż rozpoczyna realizację Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”- edycja 2023, finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego.

 • Przedsiębiorczość

  640 tys. zł na szkolenia pracowników i pracodawców

  Powiatowy Urząd pracy w Pszczynie otrzymał ponad 640 tys. zł w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Nabór wniosków o środki na wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców prowadzony będzie od 30 do 31 stycznia.

 • Ogólne

  Kondolencje

  Z głębokim smutkiem oraz w poczuciu ogromnej straty przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Leszka Szpejny, byłego wieloletniego komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie, niezwykle zaangażowanego w zapewnianie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu pszczyńskiego.