Aktualności

 • Ogólne

  Si Kalafo zwycięża pod siatką

  W hali POSiR po raz pierwszy został rozegrany Turniej Siatkówki Amatorskich Drużyn Mieszanych o Puchar Starosty Pszczyńskiego. Wśród drużyn z powiatu pszczyńskiego najlepsza okazała się ekipa Si Kalafo, która dzięki lepszej różnicy małych punktów wyprzedziła nieProfesjonalnych.

 • Ogólne

  Gospodynie przypomniały, jak to na świniobiciu bywało

  W V Powiatowym Konkursie „Tradycje i kulinaria ziemi pszczyńskiej” gospodynie przypomniały tradycje i potrawy związane ze świniobiciem. Jury przyznało pierwsze miejsce za preswuszt i karczek przygotowane przez KGW Wola.

 • Przedsiębiorczość

  Przedsiębiorcy są krwioobiegiem powiatu pszczyńskiego. 13. "Złote Laury" za nami

  Najlepsi przedsiębiorcy powiatu pszczyńskiego otrzymali „Złote Laury”. To nagroda dla prężnie działających firm, z bogatą tradycją, ale i młodych, dynamicznie rozwijających się, których celem są nie tylko sukcesy biznesowe, ale także wspieranie lokalnej społeczności i promocja ziemi pszczyńskiej.

 • Ogłoszenie o konsultacjach społecznych

  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie zmiany uchwały Nr XIX/153/16 Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 22 czerwca 2016r. w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych na terenie Powiatu Pszczyńskiego, których właścicielem lub zarządzającym jest Powiat Pszczyński oraz warunków i zasad korzystania z tych przystanków.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie hydrologiczne

  Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o wezbraniu z przekroczeniem stanów ostrzegawczych, st. 2.

 • Ogólne

  Firma Świerkot rozwija się od 30 lat

  Trzy dekady temu po powrocie z praktyk z Holandii, Grzegorz Świerkot sprzedał swój samochód i kupił pierwszy kombajn. Jego Gospodarstwo Usługowe z roku na rok rozwijało działalność, najpierw w regionie, później w całej Polsce i w Europie.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o gęstej mgle

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o gęstej mgle, stopnia 1.