Aktualności

 • Konsultacje społeczne

  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji dla szkół i placówek oświatowych oraz trybu przeprowadzania kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania.

 • Ogólne

  Pożegnanie wakacyjnego grania z zespołem Offbeat

  W lipcu i sierpniu na placu przy centrum przesiadkowym w Pszczynie odbywały się koncerty plenerowe lokalnych muzyków. Podczas ostatniej wakacyjnej przesiadki na kulturę wystąpił zespół Offbeat.

 • Zdrowie

  Szpital ma nowoczesny rentgen

  Nowe urządzenie od kilku dni wykorzystywane jest w diagnozowaniu pacjentów Szpitala Powiatowego w Pszczynie. Wyższa jakość uzyskiwanych obrazów, krótszy czas badania, mobilny i bezpieczny dla pacjenta stół rentgenowski, wykonywanie i archiwizowanie zdjęć w formacie cyfrowym - to niektóre z zalet sprzętu.

 • Ogólne

  Nauczyciele odebrali akty mianowania

  26 sierpnia nauczyciele Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 złożyli ślubowanie i odebrali akty nadania stopnia awansu zawodowego.

 • Ogólne

  Jubileusz Okręgu Śląskiego ZKBS świętowano w Pszczynie

  W niedzielę, 22 sierpnia w Pszczynie odbyły się obchody jubileuszowe 25-lecia reaktywacji Okręgu Śląskiego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP wraz z intronizacją Rady Królewskiej Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Pszczynie.

 • Ogólne

  Odnawiamy oznakowanie

  Brygada Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie kontynuuje prace wiązane z odnową oznakowania drogowego. Aktualnie trwa malowanie linii na terenie gminy Pawłowice.

 • Ogólne

  Ulica Dworcowa w Piasku zostanie przebudowana

  Prace na ul. Dworcowej obejmą remont nawierzchni i istniejącego chodnika. W ramach inwestycji powstanie także nowy odcinek chodnika,co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych.