Aktualności

 • Ogólne

  "Galeria Jednego Dnia" w "Chrobrym"

  W ramach obchodów 280-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, szkoła zaprasza do "Galerii Jednego Dnia", w której swoje dzieła zaprezentują artyści ziemi pszczyńskiej.

 • Konsultacje społeczne

  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały w sprawie ustalenia stawek opłat za usunięcie pojazdu z drogi na obszarze Powiatu Pszczyńskiego i jego przechowywanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów w przypadku odstąpienia od usunięcia pojazdu w roku 2023.

 • Konsultacje społeczne

  Starosta Pszczyński informuje, że zbierane są propozycje, sugestie i uwagi do poniżej załączonego projektu „Rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2023 rok”. Prosimy o nadsyłanie opinii i uwag w terminie od 21.10.2022 do 31.10.2022 r.

 • Ogólne

  II Międzynarodowy Festiwal Badmintona

  29 i 30 października w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbędzie się II Międzynarodowy Turniej Badmintona. Pierwszego dnia zagrają dzieci, drugiego zmierzą się dorośli. Odbędą się także warsztaty dietetyczne i z treningu motorycznego oraz gry i zabawy dla dzieci. Honorowy patronat nad turniejem objęła Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

 • Oświata

  Nauczyciele wspierają młodych ludzi w rozwoju

  Podczas powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej starosta pszczyńska Barbara Bandoła, przewodniczy Rady Powiatu Paweł Sadza oraz wicestarosta Damian Cieszewski wręczyli nagrody dyrektorom oraz nauczycielom placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Pszczyński.

 • Zdrowie

  I Ty możesz uratować komuś życie! Akcja rejestracja w Pszczynie!

  Październik jest Miesiącem Świadomości Idei Dawstwa Szpiku. Dlatego I Liceum im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie włącza się do walki z nowotworami krwi. Po sukcesie czwartkowej akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku, zdecydowano o przedłużeniu możliwości dołączenia do bazy.

 • Oświata

  Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich nauczycieli, dyrektorów i pracowników oświaty. To także święto wszystkich uczniów i rodziców, bo wspólnie tworzycie społeczność szkolną.

 • Bezpieczeństwo

  System dystrybucji jodku potasu w powiecie pszczyńskim

  Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Pszczynie publikuje listę punktów dystrybucji jodku potasu. Ewentualna dystrybucja tabletek zawierających jodek potasu wśród mieszkańców poszczególnych gmin w naszym powiecie będzie się odbywała tylko w sytuacji ogłoszonego zagrożenia.

 • Ogólne

  Włodarze na konwencie w Okręgowym Ośrodku Wychowawczym

  Kwestie bezpieczeństwa, utworzenie klastra energetycznego oraz współpraca samorządów i jednostek z Okręgowym Ośrodkiem Wychowawczym w Pszczynie Łące - były głównymi tematami październikowego konwentu Starosty Burmistrza i Wójtów Gmin Powiatu Pszczyńskiego.