Aktualności

 • Dla niepełnosprawnych

  Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami 2020-2021

  Fundacja Internationaler Bund Polska jest realizatorem Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej pt. ,,Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami - edycja 2020-2021” finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego na terenie m.in. powiatu pszczyńskiego.

 • Cukiernicy z PZS nr 2 mają nowoczesną pracownię

  W nowej pracowni cukierniczej uczniowie mają do dyspozycji najnowocześniejsze urządzenia, które odzwierciedlają pracę w profesjonalnych firmach. Prace budowlane oraz wyposażenie nowej pracowni kosztowały ponad 540 tys. zł i zostały wykonane dzięki środkom Unii Europejskiej.

 • Organizacje pozarządowe

  Powiat wspiera lokalne organizacje

  Pandemia w znaczy sposób wpłynęła na ograniczenie wydarzeń kulturalnych i sportowych. Zarząd Powiatu Pszczyńskiego, aby wesprzeć organizacje pozarządowe przekaże w tym roku 70 tys. zł na realizację inicjatyw skierowanych do mieszkańców.

 • Ogólne

  Przedłużono zasady bezpieczeństwa do 14 marca i wprowadzono nowe

  Ze względu na niepokojącą sytuację epidemiczną u naszych sąsiadów, od 27 lutego wszystkie osoby wracające z Czech i Słowacji zostaną skierowane na kwarantannę. Aby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa, wprowadzony zostanie zakaz używania m.in. przyłbic i chust do zakrywania ust i nosa. Od 27 lutego dozwolone będą maseczki, które najlepiej chronią nas przed zarażeniem.

 • Ogólne

  Konsultacje społeczne

  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie zmiany Uchwały nr XXIV/226/20 Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 16 grudnia 2020r. w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu pszczyńskiego na rok 2021.

 • Ogólne

  Kondolencje

  Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o tragedii, która wydarzyła na terenie kompleksu leśnego w Studzienicach. W katastrofie śmigłowca zginął śp. Karol Kania, założyciel i fundament firmy Karol Kania i Synowie.