Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Oświata

  Uczeń PZS nr 1 w Pszczynie w finale ogólnopolskiego konkursu

  Błażej Pławecki z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Pszczynie w miniony weekend brał udział w finałowych zmaganiach konkursu Young Car Mechanic. To europejski konkurs dla uczniów techników i branżowych szkół samochodowych.

 • Ogólne

  Za kije złapało niemal 200 miłośników nordic walking

  W sobotę 20 maja wystartował 10. Nordic Walking wokół Zbiornika Łąckiego. To fantastyczna impreza organizowana przez Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz Koło Turystyczne „Dreptej” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Pszczynie przy współpracy z Powiatem Pszczyńskim.

 • Przedsiębiorczość

  Kobiety są dumą powiatu pszczyńskiego

  Łączy je miłość do ziemi pszczyńskiej i zaangażowanie w życie społeczne, kulturalne i gospodarcze powiatu pszczyńskiego. Aktywne kobiety po raz 10. zostały uhonorowane „Klejnotem Ziemi Pszczyńskiej” podczas Gali Powiatu Pszczyńskiego w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego w Pszczynie.

 • Oświata

  Przyszedł czas na naukę montażu podcastów

  Na początku nagrywali dźwięki w wybranych muzeach i izbach regionalnych, potem spotkali się ze swoimi rozmówcami w profesjonalnym studiu nagraniowym. Teraz młodzież trzech szkół, która uczestniczy w projekcie „Z mikrofonem po muzeach” uczyła się montażu podcastów.

 • Ogólne

  Majowy Koncert Kameralny - wiele emocji w niewielu instrumentach

  Podczas Majowego Koncertu Kameralnego wybrzmi wiele znanych i wpadających w ucho utworów kompozytorów XIX i XX wieku, które będzie można usłyszeć w aranżacjach na dwa flety i fortepian. Wydarzenie realizowane jest przy wsparciu finansowym Powiatu Pszczyńskiego.

 • Zdrowie

  Wsparcie dla organizacji na zadania dla zdrowia

  W tym tygodniu został rozstrzygnięty otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu zdrowia. Zarząd Powiatu Pszczyńskiego przyznał dotacje organizacjom na podejmowanie ciekawych inicjatyw skierowanych do mieszkańców.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie hydrologiczne

  Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o wezbraniu z przekroczeniem stanów ostrzegawczych, st. 2

 • Ogólne

  Przystań Księżnej Daisy już działa

  Ruszyła kolejna atrakcja turystyczna. Na wyspie z herbaciarnią można już wypożyczyć łodzie wiosłowe. Mieszkańcy powiatu pszczyńskiego i turyści mogą poznać park zamkowy od strony rozlewisk Pszczynki.