Aktualności

 • Ogólne

  Objazd wzdłuż torów będzie nieczynny

  Jak poinformowała firma Strabag Infrastruktura Południe, w związku z zaplanowaną realizacją robót bitumicznych na odcinku DW-933 (od DK-81 do ul. Kolonii Studzińskiej) wprowadzono zmiany w Tymczasowej Organizacji Ruchu.

 • Ogólne

  Promują nieodpłatną pomoc prawną i poradnictwo obywatelskie

  Powiatowi koordynatorzy zadania z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego spotykają się z mieszkańcami powiatu pszczyńskiego i wyjaśniają, w jaki sposób mogą bezpłatnie skorzystać z pomocy radcy prawnego, adwokata bądź doradcy obywatelskiego.

 • Ogólne

  Młodzieżowa Liga Futsalu. Zgłoś drużynę

  Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie zaprasza do udziału w rozgrywkach Młodzieżowej Ligi Futsalu, która po rocznej przerwie powraca na parkiet hali sportowej przy Zamenhofa.

 • Oświata

  Młodzi konstruktorzy z „Samochodówki” zbudowali gokarta

  Gokart z napędem elektrycznym zbudowany przez uczniów i nauczycieli Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Pszczynie osiągnął bardzo dobre wyniki czasu przejazdu podczas podsumowania projektu „Ready, Steady, Go!” w Czechach realizowanego w latach 2018-2021.

 • Ogólne

  Filip Walecki jest dumą Powiatu Pszczyńskiego

  Filip Walecki przywiózł brązowy medal z włoskiej Ferrary, gdzie kilka dni temu zakończyły się największe w tym roku międzynarodowe zawody osób z trisomią 21, czyli zespołem Downa. Starosta Barbara Bandoła i wicestarosta Damian Cieszewski pogratulowali absolwentowi powiatowej szkoły i jego rodzicom międzynarodowego sukcesu.

 • Konsultacje społeczne

  Starosta Pszczyński informuje, że zbierane są propozycje, sugestie i uwagi do poniżej załączonego projektu „Rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2022 rok”. Prosimy o nadsyłanie opinii i uwag w terminie od 18.10.2021 do 26.10.2021 r.

 • Oświata

  Nauczyciele z pasją

  Podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej starosta pszczyńska Barbara Bandoła oraz wicestarosta Damian Cieszewski wręczyli nagrody dyrektorom oraz nauczycielom placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Pszczyński.

 • Ogólne

  Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich nauczycieli, dyrektorów i pracowników oświaty. To także święto wszystkich uczniów i rodziców, bo wspólnie tworzycie społeczność szkolną.

 • Wykaz nieruchomości przeznaczony do sprzedaży

  Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (tekst jednolity Dz. U. z 2020 r., nr 1990 z późn. zm.) Zarząd Powiatu Pszczyńskiego, gospodarujący powiatowym zasobem nieruchomości, podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargu ustnego nieograniczonego.

 • Ogólne

  Włodarze na konwencie w Goczałkowicach

  Samorządy z powiatu pszczyńskiego zawarły porozumienie z Oddziałem Regionalnym KRUS w Częstochowie. Podczas konwentu Starosty, Burmistrza i Wójtów Gmin Powiatu Pszczyńskiego w Goczałkowicach-Zdroju rozmawiano o zakresie współpracy z Wojskami Obrony Terytorialnej, wsparciu dla hospicjum oraz stworzeniu wykazu grobów powstańców śląskich.

 • Oświata

  Niemal 4,5 tysiąca zeszytów do edukacji muzyczno-regionalnej trafi do uczniów

  W Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu został zaprezentowany zeszyt do edukacji muzyczno-regionalnej, który zostanie przekazany uczniom klas I-III szkół podstawowych. Publikacja składa się m.in. z dziesięciu pieśni ludowych, kolorowanek i kodów QR do melodii nagranych przez zespół „Radość”.