Aktualności

 • Ogólne

  Dotacje na zabytki

  Starosta Pszczyński informuje, iż począwszy od dnia 15 kwietnia 2021 r. można składać wnioski o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie bądź roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, znajdujących się na terenie Powiatu Pszczyńskiego.

 • Zdrowie

  Powiatowy punkt szczepień ma rekomendację NFZ

  Punkt szczepień powszechnych w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji dostał we wtorek, 13 kwietnia zielone światło. - Mamy rekomendację Narodowego Funduszu Zdrowia i przystępujemy do przeorganizowania hali. Chcemy rozpocząć szczepienia najszybciej, jak będzie to możliwe - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

 • Ogólne

  Ku pamięci ofiar Katynia i deportacji na Sybir

  W powiecie pszczyńskim z należytą czcią wspomina się ofiary jednej z najokrutniejszych zbrodni w historii ludzkości oraz rocznicę masowej zsyłki Polaków na Sybir.

 • Zdrowie

  Motoserce bez imprezy, ale ze zbiórką krwi

  Rozpoczęła się kolejna edycja pszczyńskiego Motoserca. Krew w ramach tegorocznej akcji można oddawać od poniedziałku do środy, aż do końca kwietnia. Na dawców czekają pamiątkowe zestawy upominków.

 • Ogólne

  Załatwiaj swoje sprawy przez e-Urząd Skarbowy

  Wiele spraw z urzędem skarbowym możesz załatwić online, m.in. przez serwis e-Urząd Skarbowy. Jeśli musisz przyjść do urzędu skarbowego, umów wcześniej wizytę. Obie usługi dostępne są na stronie internetowej podatki.gov.pl.

 • Ogólne

  Kondolencje

  Z głębokim smutkiem oraz w poczuciu ogromnej straty przyjęliśmy wiadomość o śmierci Śp. Pawła Skupina, zasłużonego trenera pszczyńskich lekkoatletów.

 • Oświata

  Zainteresuj się nauką

  15 kwietnia rusza druga edycja Pszczyńskiego Forum Nauki. Bogaty program oraz udział wybitnych popularyzatorów nauki pozwala mieć pewność, że będzie to inspirujący czas.

 • Inwestycje

  Spowolnią ruch przy placówkach oświatowych

  Koniec z rozwijaniem niedozwolonych prędkości przy placówkach oświatowych w Studzienicach i Rudziczce. Na prośbę rodziców i rad sołeckich powstają tu wyniesione przejścia dla pieszych.

 • Inwestycje

  Rusza budowa 600 m chodnika w Krzyżowicach

  Powiat pszczyński przystąpił do trzeciego etapu budowy chodnika w Krzyżowicach. Początkiem kwietnia została podpisana umowa na realizację zadania, a 9 kwietnia wykonawcy przekazano plac budowy.

 • Ogólne

  Kondolencje

  Z głębokim smutkiem oraz w poczuciu ogromnej straty przyjęliśmy wiadomość o śmierci Śp. Stanisława Mazurczyka, radnego Rady Powiatu Pszczyńskiego kadencji 2006-2010.

 • Ogólne

  Powstanie sygnalizacja świetlna na przejściu w Woli

  Powiat pszczyński wspólnie z gminą Miedźna przebuduje przejście dla pieszych na ul. Pszczyńskiej w rejonie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli i skrzyżowania z ul. Lipową. Jest szansa na pozyskanie środków zewnętrznych na ten cel.

 • Zdrowie

  Nabór do zespołów szczepiących w punkcie szczepień masowych

  Lekarze oraz pielęgniarki, ratownicy medyczni i inne osoby posiadające kwalifikacje do przeprowadzania szczepień ochronnych przeciwko COVID-19 mogą zgłaszać chęć pracy w zespołach szczepiących punktu szczepień masowych tworzonego w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie.