Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  Kolejny remont w Domu Błękitnego Krzyża w Pszczynie

  Dzięki współpracy Śląskiej Fundacji Błękitny Krzyż i Fundacji Leroy Merlin, która przekazała potrzebne materiały, w budynku przy ul. Paderewskiego wyremontowano kolejne pokoje, w których mieszkają uchodźcy z Ukrainy.

 • Ogólne

  Forum Seniorów aktywnie działa od roku

  Początkiem stycznia upłynął rok, odkąd Zarząd Powiatu Pszczyńskiego powołał Forum Seniorów. W tym czasie pszczyńska organizacja podjęła wiele cennych inicjatyw, włączała się w organizację wydarzenia oraz nawiązała współpracę z lokalnymi organizacjami, instytucjami i Radą Seniorów z Anhalt-Bitterfeld w Niemczech.

 • Ogólne

  Kolejne spotkanie mieszkańców z prawnikiem

  W Piasku odbył się bezpłatny wykład na temat „Testament, darowizna czy dożywocie? Jak przekazać majątek na wypadek śmierci?”, który na zaproszenie Powiatu Pszczyńskiego poprowadziła adwokat Małgorzata Nowok.

 • Inwestycje

  Powiat Pszczyński przebuduje skrzyżowanie na rondo na Starej Wsi

  W najbliższych miesiącach na osiedlu Stara Wieś w Pszczynie wyremontowany zostanie fragment ul. Żorskiej, powstanie kolejny odcinek chodnika, kanalizacji deszczowej, a skrzyżowanie ulic Żorskiej, Batalionów Chłopskich i Staromiejskiej zostanie przebudowane na rondo.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie hydrologiczne

  Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenia hydrologiczne o wezbraniu z przekroczeniem stanów ostrzegawczych, st. 2.

 • Zdrowie

  Światowy Dzień Chorego w pszczyńskim szpitalu

  11 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w kaplicy Szpitala Joannites w Pszczynie odbyła się msza święta, w której razem z pacjentami i personelem uczestniczyli starosta Barbara Bandoła i wicestarosta Damian Cieszewski.

 • Ogólne

  Ruch pojazdów wojskowych na drogach całego kraju

  Od 12 lutego 2024 r., na drogach niemal całego kraju, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z cyklicznymi wojskowymi ćwiczeniami pod kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24, które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.

 • Ogólne

  Elektryczne autobusy w komunikacji powiatowej

  W styczniu w powiatowych przewozach pasażerskich nastąpiło wiele korzystnych zmian. Wymieniony został cały tabor na autobusy o najwyższych normach spalania. Zupełną nowością są dwa elektryczne i całkowicie zeroemisyjne pojazdy. Do tego więcej kursów, możliwość płatności za bilety bezgotówkowo i sprzedaż biletów miesięcznych przez internet.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie hydrologiczne

  Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 1. stopnia o gwałtownych wzrostach stanów wody.

 • Ogólne

  Obwieszczenie Starosty Pszczyńskiego o okręgach wyborczych

  Starosta Pszczyński podaje do publicznej wiadomości informację o okręgach wyborczych, ich granicach i numerach, liczbie radnych wybieranych w okręgach wyborczych oraz siedzibie Powiatowej Komisji Wyborczej w Pszczynie w wyborach organów jednostek samorządu terytorialnego zarządzonych na dzień 7 kwietnia 2024 r.:

 • Ogólne

  Ostrzeżenie o silnym wietrze

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o silnym wietrze. Stopień zagrożenia: 1.