Aktualności

 • Pomagamy Ukrainie - odpowiedzi na najczęstsze pytania

  Obywatele Ukrainy szukają schronienia przed wojną i często pomocną dłoń wyciągają do nich mieszkańcy powiatu pszczyńskiego. Starostwo Powiatowe w Pszczynie przygotowało odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, związane z pobytem uchodźców na naszym terenie.

 • Coraz więcej deklaracji pomocy

  Z godziny na godzinę przybywa deklaracji pomocy od mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Starostwo Powiatowe w Pszczynie uruchomiło telefon dla rodzin z powiatu pszczyńskiego, które przyjęły pod swój dach obywateli Ukrainy. Specjalny numer dla uchodźców z Ukrainy uruchomił z kolei Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

 • Z całego powiatu spływają oferty pomocy dla Ukrainy

  Ponad 80 osób zaoferowało zakwaterowanie w swoich domach obywateli Ukrainy. Łącznie do Starostwa Powiatowego w Pszczynie wpłynęło 150 ofert konkretnej pomocy, w tym także w zakresie wolontariatu, transportu, tłumaczeń, wyżywienia, czy pomocy medycznej.

 • Powiatowa zbiórka darów dla Ukrainy. Najważniejsze informacje

  Od wtorku do niedzieli w budynku przy ul. Bielskiej 32 zostanie przeprowadzona zbiórka darów dla obywateli Ukrainy. Zebrane podczas akcji rzeczy zostaną przekazane rodzinom, które trafią do naszego powiatu oraz za pośrednictwem służb wojewody trafią w konwoju humanitarnym na Ukrainę.

 • Powiat Pszczyński wspiera Ukrainę

  W naszym powiecie koordynacją pomocy dla obywateli Ukrainy zajmuje się Powiat Pszczyński wspólnie z gminami. Starosta Barbara Bandoła prosi, by zgłaszać na specjalnie utworzony adres mailowy wszelkie możliwości wsparcia obywateli Ukrainy. Chodzi o wolontariat, zakwaterowanie, tłumaczenia czy transport.

 • Ogólne

  Kondolencje

  Łączymy się w bólu z Rodziną, Bliskimi i wszystkimi, którzy cierpią po śmierci śp. Kuby...

 • Akcja pomocowa na rzecz obywateli Ukrainy

  Powiat Pszczyński wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem oraz Grupą Ratowniczą HKR Pszczyna organizuje akcję pomocową na rzecz obywateli Ukrainy, którzy będą szukać schronienia w naszym kraju. Dary będą przyjmowane od wtorku w budynku przy ul. Bielskiej 32.

 • Dla niepełnosprawnych

  Projekt "Aktywni niepełnosprawni"

  Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych rozpoczął nabór wniosków o udział w pilotażu Standardów funkcjonowania Warsztatów Terapii Zajęciowej.

 • Ogólne

  Ostrzeżenie o silnym wietrze

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o silnym wietrze. Stopień zagrożenia: 1