Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  Inwestycja PKP - wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu w Kobiórze

  Firma Budimex - wykonawca modernizacji linii kolejowej E 65 na odcinku Tychy - Most Wisła - poinformowała o planowanym wprowadzeniu w dniu 29 listopada 2023 r. o godz. 10.00 tymczasowej organizacji ruchu na prace dla ciągu pieszo-rowerowego gminnego w miejscowości Kobiór.

 • Ogólne

  Zamknięcie przejazdu i wiaduktu przesunie się

  Choć firma Budimex informowała, że planuje 28 listopada zamknąć przejazd kolejowo-drogowy na ul. Hallera w Pszczynie oraz wiadukt na ul. Głównej w Goczałkowicach-Zdroju, do chwili obecnej nie została zatwierdzona tymczasowa organizacja ruchu dla tych części inwestycji kolejowej.

 • Znaleziono telefon komórkowy

  26 listopada w Pszczynie przed skrzyżowaniem DK1 z ul. Męczenników Oświęcimskich znaleziono telefon komórkowy iPhone.

 • Przedsiębiorczość

  Będą kolejne nowe firmy w powiecie pszczyńskim

  W poniedziałek 27 listopada zakończyło się podpisanie umów o udzielenie bezzwrotnej dotacji na otworzenie własnej działalności gospodarczej. W powiecie pszczyńskim, dzięki wsparciu finansowemu Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie powstanie 28 nowych firmy o różnych profilach działalności.

 • Ogólne

  Wprowadzenie do KSeF dla mikroprzedsiębiorców

  Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) rozpoczęła ogólnopolski cykl spotkań on-line „Środy z KSeF”. W każdą środę od połowy listopada do połowy grudnia eksperci KAS będą przekazywać mikroprzedsiębiorcom informacje o założeniach Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). To pierwszy etap spotkań informacyjnych z przedsiębiorcami.

 • Ogólne

  W koncercie ku czci św. Cecylii wsparli Gaję

  W miniony weekend Muzycy z Łąki wraz z Przyjaciółmi zagrali koncerty w kościołach w Łące i Czarkowie. Wydarzenia połączyła ich miłość do muzyki oraz chęć pomagania małej mieszkance Łąki.

 • Ogólne

  Ostrzeżenie o oblodzeniu

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie meteorologiczne o oblodzeniu. Stopień zagrożenia: 1.

 • Ogólne

  Podcasty o muzeach gotowe. Można słuchać i odwiedzać

  W powiecie pszczyńskim prężnie działa sześć regionalnych muzeów i izb, prowadzonych przez społeczników i pasjonatów. To nietuzinkowe miejsca z duszą, w których zgromadzono wyjątkowe eksponaty. Do realizacji projektu "Z mikrofonem po muzeach. Podcastowe dziedzictwo kulturowe ziemi pszczyńskiej" Powiat Pszczyński zaprosił społeczników prowadzących muzea, nauczycieli historii oraz młodych ludzi z naszego regionu.

 • Organizacje pozarządowe

  Świąteczne Forum Organizacji Pozarządowych

  Centrum Społecznego Rozwoju w Mikołowie i Powiat Pszczyński zapraszają przedstawicieli NGO z naszego powiatu na Świąteczne Forum Organizacji Pozarządowych, które odbędzie się 13 grudnia w Starostwie Powiatowym w Pszczynie. Patronat nad wydarzeniem objęła starosta Barbara Bandoła.

 • Ogólne

  Ostrzeżenie hydrologiczne

  Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie hydrologiczne o wezbraniu z przekroczeniem stanów ostrzegawczych, st. 2.

 • Oświata

  Będą kolejne pracownie dla zawodowców? Jest szansa na kolejne miliony dla Powiatu

  Powiat Pszczyński może pozyskać kolejne potężne środki zewnętrzne. - Złożyliśmy wnioski o dofinansowanie ze środków unijnych dla dwóch projektów o wartości po 7,5 mln zł. Środki planujemy przeznaczyć na rozwój nowoczesnej infrastruktury kształcenia zawodowego oraz kursy i szkolenia dla uczniów i nauczycieli - mówi starosta Barbara Bandoła.

 • Ogólne

  Awaria telefonów i Internetu została usunięta

  Informujemy, że działają już numery telefonów do Referatu ds. Obsługi Osób Niepełnosprawnych Starostwa Powiatowego w Pszczynie (32 44 92 383 ) i rejestracji w ramach nieodpłatnej pomocy prawnej (32 44 92 378).

 • Ogólne

  Mikołajki z badmintonem

  3 grudnia hala Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie wypełni się dziećmi i dorosłymi, którzy zagrają w Mikołajkowym Rodzinnym Turnieju Badmintona. To wydarzenie, które przyciąga doświadczonych graczy, jak i amatorów tego dynamicznego sportu. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 listopada.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o opadach marznących i silnym wietrze

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązują ostrzeżenia o opadach marznących oraz silnym wietrze. Stopień zagrożeń: 1. Wydano również ostrzeżenie hydrologiczne.