Aktualności

 • Ogólne

  Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa

  Sięgając po listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa dowiesz się m.in. jakie jednostki udzielają nieodpłatnych porad rodzinnych, psychologicznych i pedagogicznych oraz gdzie udać się po pomoc w zakresie praw konsumentów, dziecka czy pacjenta.

 • Oświata

  Z dziećmi i młodzieżą o akceptacji i tolerancji

  W ostatnim czasie w warsztatach „Różni, ale tacy sami” organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Pszczynie uczestniczyli uczniowie goczałkowickiej podstawówki oraz przedszkolaki z Miedźnej, Pszczyny i Kobióra.

 • Inwestycje

  Ulica Stenclówka w Studzionce przejdzie modernizację

  Powiat Pszczyński pozyskał dofinansowanie na modernizację ul. Stenclówka w Studzionce ze środków przeznaczonych na remonty dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Droga zostanie przebudowana na 2,5-km odcinku od skrzyżowania z ul. Jedności w kierunku Stenclówki i Czarnych Dołów.

 • Przedsiębiorczość

  Młodzi ludzie będą mogli znaleźć pracę na wakacje

  Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie po raz drugi organizuje „Kiermasz Pracy Wakacyjnej”, gdzie młodzież szukająca pracy będzie mogła zapoznać się z propozycjami zatrudnienia. Pracodawcy mogą zgłaszać oferty pracy wakacyjnej do 21 czerwca.

 • Oświata

  10. rok akademicki za nimi

  450 słuchaczy zakończyło kolejny, 10. rok akademicki Pszczyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. To organizacja, dzięki której seniorzy mogą się uczyć, rozwijać swoje pasje i cieszyć swoim towarzystwem.

 • Bezpieczeństwo

  Ostrzeżenie o burzach z gradem

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o burzach z gradem. Stopień zagrożenia: 2.

 • Ogólne

  Zaśpiewali chórem dla Śląska

  W koncercie "Wszyscy chórem dla Śląska" z okazji 100. rocznicy przyłączenia Ziemi Pszczyńskiej do Polski zabrzmiało pięć pszczyńskich chórów i dwie orkiestry. Widzowie zobaczyli również "Poemat Śląski - Korfanty".

 • Dwie duże inwestycje drogowe zakończone

  Nawierzchnia ulic Szkolnej w Porębie i Porębskiej w Radostowicach oraz Studzienickiej w Piasku została kompleksowo przebudowana. Oba zadania kosztowały niemal 9 mln zł.

 • Ogólne

  Rusza letnie granie na Centrum Przesiadkowym w Pszczynie

  W ostatni piątek czerwca wystartuje kolejna edycja „Przesiądź się na kulturę”. W projekcie realizowanym przez Powiat Pszczyński chodzi przede wszystkim o promocję lokalnych artystów, a przy tym zapewnienie dobrej, wakacyjnej zabawy mieszkańcom i turystom.