Aktualności

 • Zdrowie

  Trwają zapisy na szczepienia

  Trwa rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19. Stopniowo szczepionka będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym.

 • Komunikacja publiczna

  Nowa linia pomiędzy Pszczyną a Goczałkowicami

  Od połowy przyszłego tygodnia mieszkańcy powiatu pszczyńskiego będą mogli korzystać z nowej linii komunikacyjnej Pszczyna - Goczałkowice-Zdrój, której organizatorem jest powiat pszczyński.

 • Oświata

  Ziemia pszczyńska ma szczęście do wyjątkowych nauczycieli

  „Nauczyciele ziemi pszczyńskiej. Szkice biograficzne pedagogów i działaczy społeczno-oświatowych” to tytuł najnowszej publikacji zredagowanej przez Danutę Kocurek. Praca ukazała się dzięki wsparciu powiatu pszczyńskiego.

 • Ogólne

  Niemal 350 pozwoleń na budowę nowych domów

  W ubiegłym roku mieszkańcy powiatu pszczyńskiego otrzymali 422 decyzje o pozwoleniu na budowę nowych obiektów budowlanych. Najwięcej na budowę domów jednorodzinnych.

 • Ogólne

  Kondolencje

  Z głębokim smutkiem oraz w poczuciu ogromnej straty przyjęliśmy wiadomość o śmierci Śp. Kaziemierza Płachny.

 • Zdrowie

  Etap odpowiedzialności przedłużony do 31 stycznia

  Trudna sytuacja w Europie dotycząca COVID-19 oraz wciąż wysoka liczba osób w szpitalach i pod respiratorami w Polsce powodują, że konieczne jest przedłużenie obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią do 31 stycznia. Od 18 stycznia uczniowie klas I-III wrócą do szkół w ścisłym reżimie sanitarnym.

 • Środowisko

  Czasu na wymianę „kopciuchów” coraz mniej

  „Wymień́ piec. Nie zwlekaj. Czas ucieka”. To hasło kampanii informacyjnej stowarzyszenia Nie Dokarmiaj Smoga Pszczyński Alarm Smogowy, którą wspiera powiat pszczyński. Patronat nad kampanią objęła Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

 • Inwestycje

  2021 rok bogaty w powiatowe inwestycje

  Powiat pszczyński w budżecie na 2021 rok zaplanował ponad 20 inwestycji. Najwięcej środków wydatkowanych zostanie na poprawę powiatowej infrastruktury drogowej, zadania w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie oraz w powiatowych szkołach.

 • Ogólne

  Posłuchaj wyjątkowego brzmienia organów z Brzeźc

  W ostatnich tygodniach zakończyły się prace konserwatorskie organów w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Brzeźcach. Dzięki wsparciu powiatu pszczyńskiego powstały profesjonalne nagrania muzyki organowej. Teraz każdy może posłuchać wyjątkowego brzmienia tego zabytkowego instrumentu.