Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o opadach marznących i silnym wietrze

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązują ostrzeżenia o opadach marznących oraz silnym wietrze. Stopień zagrożeń: 1. Wydano również ostrzeżenie hydrologiczne.

 • Zdrowie

  Zestawy apteczek od Powiatu Pszczyńskiego dla krwiodawców

  Powiat Pszczyński z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa, które obchodzone są w dniach 22-26 listopada zakupił i przekazał do Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Pszczynie 145 paczek prezentowych dla dawców krwi.

 • Zdrowie

  Konsultacje społeczne

  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu pszczyńskiego na rok 2024.

 • Zdrowie

  Konsultacje społeczne

  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu pszczyńskiego na rok 2023.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o oblodzeniu

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o oblodzeniu. Stopień zagrożenia: 1.

 • Ogólne

  Kondolencje

  Powiat pszczyński stracił wyjątkowego człowieka. Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Wiesława Brzęczka - który ponad pół wieku temu założył Piekarnię-Cukiernię „U Brzęczka”.

 • Pomoc konsumentom

  Black Friday. Czy na pewno okazja?

  Black Friday to dzień wyjątkowych wyprzedaży, na które wszyscy czekają z niecierpliwością. W tym roku przypada 24 listopada. To okazja, aby kupić nowe produkty w niższych cenach w sklepach stacjonarnych i internetowych. Od początku roku przedsiębiorcy, którzy informują o obniżce ceny towaru lub usługi, mają obowiązek podawać najniższą cenę z 30 dni przed obniżką.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie hydrologiczne

  Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie hydrologiczne o wezbraniu z przekroczeniem stanów ostrzegawczych, st. 2.

 • Ogólne

  Wprowadzenie do KSeF dla mikroprzedsiębiorców

  Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) rozpoczyna ogólnopolski cykl spotkań on-line „Środy z KSeF”. W każdą środę od połowy listopada do połowy grudnia eksperci KAS będą przekazywać mikroprzedsiębiorcom informacje o założeniach Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). To pierwszy etap spotkań informacyjnych z przedsiębiorcami.

 • Zdrowie

  Będzie nowy sprzęt dla szpitala. Trwają przetargi

  Powiat Pszczyński prowadzi postępowania przetargowe na zakup sprzętu i wyposażenia na potrzeby pododdziału udarowego. W ostatnim czasie samorządy przekazały wsparcie dla Szpitala Joannitas w Pszczynie.

 • Ogólne

  Dzielą się z innymi tym, co najcenniejsze. Ich krew ratuje życie

  W dniach 22-26 listopada obchodzone są Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Tradycyjnie dawcy skupieni w ramach Klubu HDK-PCK przy KWK Piast Ruch II w Woli spotkali się podczas akademii, by wspólnie świętować Dni HDK i 65-lecie HDK w Polsce.

 • Ogólne

  Nie oceniaj książki po okładce. Żywa Biblioteka w pszczyńskim starostwie

  Liceum Ogólnokształcące Kampus i Powiat Pszczyński zapraszają na pierwsze spotkanie Żywej Biblioteki, które odbędzie się w czwartek 30 listopada w Starostwie Powiatowym w Pszczynie. Cały koncept oparty jest o działanie tradycyjnej biblioteki. Tym razem jednak nie mamy do czynienia z książkami, a ludźmi, którzy opowiadają swoją historię.