Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Środowisko

  Ostrzeżenie hydrologiczne

  Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie hydrologiczne o gwałtownych wzrostach stanów wody, st. 1.

 • Ogólne

  Imponujący rozwój Zakładu Remontowo-Produkcyjnego PGG

  Polska Grupa Górnicza dysponuje specjalistycznym zakładem remontowo-produkcyjnym, w którym wytwarzane są zmodernizowane elementy maszyn i urządzeń pracujących w kopalniach spółki. Usługi realizowane są w trzech oddziałach produkcyjnych zlokalizowanych w Woli, Bieruniu oraz Lędzinach. W grudniu obchodzono 20-lecie Zakładu.

 • Ogólne

  Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert

  Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadania Powiatu Pszczyńskiego z zakresu pomocy społecznej - prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy dla 40 osób z zaburzeniami psychicznymi lub niepełnosprawnością intelektualną.

 • Ogólne

  Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert

  Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadania z zakresu pomocy społecznej - prowadzenie Domu Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych.

 • Ogólne

  Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert

  Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadania z zakresu pomocy społecznej - prowadzenie Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie.

 • Ogólne

  Zmiana terminu dyżuru NPO w Suszcu

  27 grudnia GOK w Suszcu, gdzie odbywają się nieodpłatne porady obywatelskie będzie nieczynny. Dyżur z tego dnia zostaje przeniesiony na 20 grudnia.

 • Ogólne

  Komiksy „Paneuropa” trafiły do powiatowych szkół

  Wicestarosta Damian Cieszewski przekazał 300 egzemplarzy komiksu „Paneuropa. Solidarni z Ukrainą” dyrektorom powiatowych szkół i jednostek, aby mogli z nimi zapoznać się uczniowie. Jednym z miejsc, w których dzieje się akcja komiksu jest powiat pszczyński.

 • Ogólne

  Bezpłatne warsztaty dla dzieci podczas ferii zimowych

  Stowarzyszenie LGD Ziemia Pszczyńska zapraszamy na bezpłatne warsztaty dedykowane dzieciom i młodzieży ze szkół podstawowych z terenu powiatu pszczyńskiego - gminy Pawłowice, Suszec, Kobiór, Miedźna, Goczałkowice-Zdrój i Pszczyna (bez miasta Pszczyna).

 • Ogólne

  Zupa Wigilijna rozeszła się do ostatniej kropli

  W niedzielę przed świętami Bożego Narodzenia z inicjatywy Powiatu Pszczyńskiego, jak co roku na rynku stanęły trzy kotły pełne pysznej Zupy Wigilijnej. Strażacką pieczarkową można było poczęstować się na miejscu, ale też zabrać do domu we własnym naczyniu.

 • Ogólne

  Wigilia na miedźniańskiej ziemi

  Sześć Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Miedźna przygotowało tradycyjne potrawy wigilijne i świąteczne przysmaki na XXIII Gminny Konkurs Potraw Regionalnych „Nasze Kulinarne Dziedzictwo”.