Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  Wyniki konkursu ofert

  Wyniki otwartego konkursu ofert na powierzenie zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu pszczyńskiego w 2024 r.

 • Ogólne

  „Żywe książki" opowiedziały swoje historie w poruszających rozmowach

  Sportowiec na wózku, muzułmanka, osoba niewidoma czy ciemnoskóra mieszkająca w Polsce. To tylko kilka z dziewięciu „żywych książek”, które można było przeczytać w pszczyńskim starostwie. Wszyscy stworzyli Żywą Bibliotekę, czyli miejsce, gdzie osoby spotykające się ze stereotypami, dyskryminacją, uprzedzeniem lub wykluczeniem podzieliły się swoimi trudnymi historiami.

 • Ogólne

  Utrudnienia w ruchu w Woli - roboty przesunięte na 7 grudnia

  Firma PORR S.A. Region Polska Południowa informuje, że w związku pracami związanymi z budową obiektu mostowego, w dniu 30.11 od godziny 17.00 do godziny 5:00 dnia następnego, będą występowały utrudnienia w ruchu w obrębie ul. Kopalniana Międzyrzecze/ul. Międzyrzecka Wola. Kolejnego dnia firma poinformowała, ze roboty zostają przesunięte na 7 grudnia.

 • Ogólne

  W dwóch kościołach zakończyły się remonty, które wsparł Powiat Pszczyński

  W Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Pszczynie przeprowadzono remont wieży głównej budynku kościoła, a w kościele parafialnym pw. św. Jakuba Starszego Apostoła w Wiśle Małej z XVIII wieku zakończył się I etap remontu dachu i stropu nad nawą od wieży dzwonnicy. Prace dotacjami wsparł m.in. Powiat Pszczyński.

 • Ogólne

  Inwestycja PKP - wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu w Kobiórze

  Firma Budimex - wykonawca modernizacji linii kolejowej E 65 na odcinku Tychy - Most Wisła - poinformowała o planowanym wprowadzeniu w dniu 29 listopada 2023 r. o godz. 10.00 tymczasowej organizacji ruchu na prace dla ciągu pieszo-rowerowego gminnego w miejscowości Kobiór.

 • Ogólne

  Zamknięcie przejazdu i wiaduktu przesunie się

  Choć firma Budimex informowała, że planuje 28 listopada zamknąć przejazd kolejowo-drogowy na ul. Hallera w Pszczynie oraz wiadukt na ul. Głównej w Goczałkowicach-Zdroju, do chwili obecnej nie została zatwierdzona tymczasowa organizacja ruchu dla tych części inwestycji kolejowej.

 • Znaleziono telefon komórkowy

  26 listopada w Pszczynie przed skrzyżowaniem DK1 z ul. Męczenników Oświęcimskich znaleziono telefon komórkowy iPhone.

 • Przedsiębiorczość

  Będą kolejne nowe firmy w powiecie pszczyńskim

  W poniedziałek 27 listopada zakończyło się podpisanie umów o udzielenie bezzwrotnej dotacji na otworzenie własnej działalności gospodarczej. W powiecie pszczyńskim, dzięki wsparciu finansowemu Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie powstanie 28 nowych firmy o różnych profilach działalności.

 • Ogólne

  Wprowadzenie do KSeF dla mikroprzedsiębiorców

  Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) rozpoczęła ogólnopolski cykl spotkań on-line „Środy z KSeF”. W każdą środę od połowy listopada do połowy grudnia eksperci KAS będą przekazywać mikroprzedsiębiorcom informacje o założeniach Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). To pierwszy etap spotkań informacyjnych z przedsiębiorcami.

 • Ogólne

  W koncercie ku czci św. Cecylii wsparli Gaję

  W miniony weekend Muzycy z Łąki wraz z Przyjaciółmi zagrali koncerty w kościołach w Łące i Czarkowie. Wydarzenia połączyła ich miłość do muzyki oraz chęć pomagania małej mieszkance Łąki.

 • Ogólne

  Ostrzeżenie o oblodzeniu

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie meteorologiczne o oblodzeniu. Stopień zagrożenia: 1.

 • Ogólne

  Podcasty o muzeach gotowe. Można słuchać i odwiedzać

  W powiecie pszczyńskim prężnie działa sześć regionalnych muzeów i izb, prowadzonych przez społeczników i pasjonatów. To nietuzinkowe miejsca z duszą, w których zgromadzono wyjątkowe eksponaty. Do realizacji projektu "Z mikrofonem po muzeach. Podcastowe dziedzictwo kulturowe ziemi pszczyńskiej" Powiat Pszczyński zaprosił społeczników prowadzących muzea, nauczycieli historii oraz młodych ludzi z naszego regionu.

 • Organizacje pozarządowe

  Świąteczne Forum Organizacji Pozarządowych

  Centrum Społecznego Rozwoju w Mikołowie i Powiat Pszczyński zapraszają przedstawicieli NGO z naszego powiatu na Świąteczne Forum Organizacji Pozarządowych, które odbędzie się 13 grudnia w Starostwie Powiatowym w Pszczynie. Patronat nad wydarzeniem objęła starosta Barbara Bandoła.