Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

  • Inwestycje

    KWK Pniówek naprawi szkody górnicze na drogach powiatowych

    Ulica Śląska w Krzyżowicach i ulica Wyzwolenia w Pawłowicach zostaną naprawione ze względu na deformacje nawierzchni asfaltowej powstałe w wyniku eksploatacji górniczej. Zadania sfinansuje Kopalnia Węgla Kamiennego „Pniówek” w Pawłowicach.

  • Środowisko

    Ostrzeżenie o burzach z gradem

    IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenia 2. stopnia o burzach z gradem dla powiatu pszczyńskiego. Wydano również ostrzeżenie hydrologiczne.

  • Ogólne

    Nowi nauczyciele mianowani w powiatowych placówkach

    We wtorek, 29 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Pszczynie 11 nauczycieli, którzy zdali egzamin, odebrało z rąk starosty Barbary Bandoły i wicestarosty Damiana Cieszewskiego akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego.

  • Ogólne

    Wspólnie świętujmy 20. urodziny „Żubrowiska”

    „Żubrowisko”, czyli największe wydarzenie muzyczne Powiatu Pszczyńskiego rusza w sobotę 9 września. Wszystko dopinane jest na ostatni guzik. Wczoraj odbyło się spotkanie z pszczyńskimi zespołami, które zagrają przed gwiazdą wieczoru - Nocnym Kochankiem.

  • Zdrowie

    Konsultacje społeczne

    Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie zmiany Uchwały Nr XLVIII/396/22 Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 21 grudnia 2022 r. w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu pszczyńskiego na rok 2023.

  • Ogólne

    Wrzesień rozpocznie koncert Amber Attic i Rushed

    W pierwszy piątek września w ramach projektu „Przesiądź się na kulturę” wystąpią dwa nowe pszczyńskie zespoły - Amber Attic i Rushed działające przy Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie.

  • Ogólne

    Wisła Mała ma 800 lat

    Podczas dożynek gminnych Wisła Mała świętowała swój jubileusz. Na scenie występowali m.in. uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej oraz uczestnicy warsztatów artystycznych prowadzonych od kilku lat w miejscowej bibliotece.

  • Ogólne

    Rolnicy z powiatu pszczyńskiego dziękowali za tegoroczne plony

    Dożynki to uroczystość o wieloletniej tradycji będąca symbolem szacunku do ciężkiej pracy rolnika. W ostatnią niedzielę sierpnia w gminie Miedźna wspólnie świętowano zakończenie żniw podczas Dożynek Gminno-Powiatowych w Woli.

  • Środowisko

    Ostrzeżenie o burzach z gradem

    IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenia 1. stopnia o burzach z gradem dla powiatu pszczyńskiego.

  • Ogólne

    Ostrzeżenie o silnym deszczu z burzami

    IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 3. stopnia o silnym deszczu z burzami dla powiatu pszczyńskiego. Wydano również ostrzeżenia hydrologiczne.

  • Środowisko

    Ostrzeżenie o burzach z gradem [odwołanie]

    IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenia 3. stopnia o burzach z gradem dla powiatu pszczyńskiego. Zjawisko zakończyło się. Wydano również ostrzeżenie o gwałtownych wzrostach stanów wody.

  • Ogólne

    Dwie jednoaktówki w ramach obchodów Roku Aleksandra Fredry

    W ostatni piątek sierpnia widzowie w klimatycznym ogrodzie pszczyńskiego starostwa zobaczyli dwie jednoaktówki „Świeczka zgasła” i „Pierwsza lepsza” w wykonaniu aktorów ze Stowarzyszenia „take tam” im. Artystów Międzywojnia.

  • Środowisko

    Ostrzeżenie o burzach z gradem

    IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 2. stopnia o burzach z gradem dla powiatu pszczyńskiego.

  • Środowisko

    Konsultacje społeczne

    Trwają konsultacje społeczne dotyczące aktualizacji projektu uchwały Sejmiku Województwa Śląskiego w sprawie Programu ochrony powietrza dla województwa śląskiego.