Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  Kolejny sukces pszczyńskiego TechTira

  Rallye du Maroc 2023 dobiegł końca. Rozwiązania opracowane przez właściciela firmy TechTir z Pszczyny - Bartosza Woźnikowskiego, zostały zastosowane w dwóch samochodach startujących w tegorocznym rajdzie.

 • Ogólne

  Poezja sposobem na jesienną, deszczową niedzielę

  Nic tak nie sprzyja lekturze jak zła pogoda za oknem. W powiecie pszczyńskim pokazano, że w takiej sytuacji wcale nie trzeba kryć się w domu pod kocem, literatura może bowiem pojawić się na mokrych ulicach. Ostatni dzień Festiwalu Deszczowa Poezja rozpoczął się spotkaniem poetów z powiatu pszczyńskiego i okolicy. Pierwszą edycję wydarzenia pełnego artystycznych uniesień zakończył koncert poezji śpiewanej.

 • Ogólne

  Ostrzeżenie o silnym deszczu z burzami

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało odwołanie ostrzeżenia 1. stopnia o silnym deszczu z burzami dla powiatu pszczyńskiego (odwołane). Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie hydrologiczne.

 • Ogólne

  Wiersze Szymborskiej i Różyckiego na chodnikach

  Wydarzeniom drugiego dnia Festiwalu Deszczowa Poezja przyświecały nieobecne już artystki - Wisława Szymborska oraz Kora Jackowska. Sobotę rozpoczęły warsztaty poetycko-artystyczne dla dzieci. Głównymi punktami programu były spotkania autorskie z fotografką Joanną Helander oraz poetą Tomaszem Różyckim. Zwieńczeniem był spektakl teatralny na podstawie tekstów wokalistki Maanamu.

 • Ogólne

  Ostrzeżenie o silnym wietrze

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o silnym wietrze. Stopień zagrożenia: 1. Odwołanie: Zjawisko nie wystąpiło.

 • Ogólne

  Ruszył Festiwal Deszczowa Poezja

  Pierwszy dzień Festiwalu Deszczowa Poezja przyciągnął miłośników poezji. Rozpoczął się spotkaniem autorskim z lokalną poetką Barbarą Solarską, a zakończył koncertem poezji śpiewanej w wykonaniu grupy artystycznej Renaty Zborowskiej.

 • Ogólne

  Forum Seniorów na wizycie studyjnej

  Forum Seniorów Powiatu Pszczyńskiego i Rada Seniorów Powiatu Anhalt-Bitterfeld zacieśniają współpracę. Zarząd pszczyńskiej organizacji wrócił z dwudniowej wizyty studyjnej, która służyła dalszej wymianie doświadczeń.

 • Ogólne

  Powiat Pszczyński jednym z partnerów komiksu „Paneuropa”

  Niebawem swoją śląską premierę będzie mieć najnowszy, piąty komiks wydawany przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Jednym z miejsc, w których dzieje się akcja komiksu „Paneuropa”, jest powiat pszczyński.

 • Konsultacje społeczne

  Starosta Pszczyński informuje, że zbierane są propozycje, sugestie i uwagi do poniżej załączonego projektu „Rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2024 rok”. Prosimy o nadsyłanie opinii i uwag w terminie od 20.10.2023 do 31.10.2023 r.

 • Ogólne

  Festiwalowy prolog za nami

  W czwartek o godz. 12.00 równocześnie w czterech miejscach - przy centrum przesiadkowym w Pszczynie, w Ogrodach do Zwiedzania Kapias, przy Starym Dworcu w Goczałkowicach-Zdroju oraz na pszczyńskim rynku odbył się happening poetycko-artystyczny, którym rozpoczęto Festiwal Deszczowa Poezja.

 • Ogólne

  Stanowisko samorządowców ws. planowanej organizacji ruchu w czasie przebudowy linii kolejowej

  Włodarze powiatu i gmin nie zgadzają się na jednoczesne zamykanie kilku przejazdów kolejowych w czasie inwestycji kolejowej, która ma być realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe na odcinku Tychy - Goczałkowice-Zdrój. Wspólnym stanowiskiem w tej sprawie zakończył się Konwent Starosty, Burmistrza i Wójtów Gmin Powiatu Pszczyńskiego, który odbył się 18 października w Starostwie Powiatowym.

 • Ogólne

  Ogłoszenie

  Postanowieniem z 13 września 2023 roku w sprawie o sygn. akt I Ns 458/23 Sąd Rejonowy w Żywcu zezwolił wnioskodawcy Skarbowi Państwa - Sądowi Rejonowemu w Bielsku-Białej IIl Wydział Karny Sekcja Wykonawcza na złożenie do depozytu sądowego kwoty 110,00 zł (sto dziesięć i 00/100 złotych), pozostałej z zabezpieczenia majątkowego złożonego przez Zdzisława Wajdzik w toku postepowania prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej.

 • Konsultacje społeczne

  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały w sprawie ustalenia stawek opłat za usunięcie pojazdu z drogi na obszarze Powiatu Pszczyńskiego i jego przechowywanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów w przypadku odstąpienia od usunięcia pojazdu w roku 2024.

 • Ogólne

  Pawłowicka drużyna siatkarzy wywalczyła Puchar Starosty

  Kokosowa Terapia z Pawłowic zwyciężyła w trzecim Turnieju Siatkówki Amatorskich Drużyn Mieszanych o Puchar Starosty Pszczyńskiego, który został rozegrany w sobotę 14 października w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Drugie miejsce zajęła Sabrina z Ciupagą - zwycięzca wiosennej edycji turnieju.