Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Konsultacje społeczne

  Starosta Pszczyński informuje, że zbierane są propozycje, sugestie i uwagi do poniżej załączonego projektu „Rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2024 rok”. Prosimy o nadsyłanie opinii i uwag w terminie od 20.10.2023 do 31.10.2023 r.

 • Ogólne

  Festiwalowy prolog za nami

  W czwartek o godz. 12.00 równocześnie w czterech miejscach - przy centrum przesiadkowym w Pszczynie, w Ogrodach do Zwiedzania Kapias, przy Starym Dworcu w Goczałkowicach-Zdroju oraz na pszczyńskim rynku odbył się happening poetycko-artystyczny, którym rozpoczęto Festiwal Deszczowa Poezja.

 • Ogólne

  Stanowisko samorządowców ws. planowanej organizacji ruchu w czasie przebudowy linii kolejowej

  Włodarze powiatu i gmin nie zgadzają się na jednoczesne zamykanie kilku przejazdów kolejowych w czasie inwestycji kolejowej, która ma być realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe na odcinku Tychy - Goczałkowice-Zdrój. Wspólnym stanowiskiem w tej sprawie zakończył się Konwent Starosty, Burmistrza i Wójtów Gmin Powiatu Pszczyńskiego, który odbył się 18 października w Starostwie Powiatowym.

 • Ogólne

  Ogłoszenie

  Postanowieniem z 13 września 2023 roku w sprawie o sygn. akt I Ns 458/23 Sąd Rejonowy w Żywcu zezwolił wnioskodawcy Skarbowi Państwa - Sądowi Rejonowemu w Bielsku-Białej IIl Wydział Karny Sekcja Wykonawcza na złożenie do depozytu sądowego kwoty 110,00 zł (sto dziesięć i 00/100 złotych), pozostałej z zabezpieczenia majątkowego złożonego przez Zdzisława Wajdzik w toku postepowania prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej.

 • Konsultacje społeczne

  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały w sprawie ustalenia stawek opłat za usunięcie pojazdu z drogi na obszarze Powiatu Pszczyńskiego i jego przechowywanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów w przypadku odstąpienia od usunięcia pojazdu w roku 2024.

 • Ogólne

  Pawłowicka drużyna siatkarzy wywalczyła Puchar Starosty

  Kokosowa Terapia z Pawłowic zwyciężyła w trzecim Turnieju Siatkówki Amatorskich Drużyn Mieszanych o Puchar Starosty Pszczyńskiego, który został rozegrany w sobotę 14 października w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Drugie miejsce zajęła Sabrina z Ciupagą - zwycięzca wiosennej edycji turnieju.

 • Ogólne

  Trwają przygotowania do Festiwalu Deszczowa Poezja

  Organizatorzy Festiwalu Deszczowa Poezja od kilku dni za pomocą biodegradowalnej hydrofobowej farby nanoszą poezję na chodniki. W przestrzeni publicznej pojawią się utwory lokalnych i polskich poetów, które będą niewidoczne - dopóki nie zacznie padać.

 • Ogólne

  Zapraszamy na Festiwal Deszczowa Poezja

  Spotkania autorskie z wybitnymi poetami, wystawa zdjęć z Wisławą Szymborską i deszczowanie wierszy - to główne punkty Festiwalu Deszczowa Poezja, który potrwa od 19 do 22 października w powiecie pszczyńskim. Na mokrych chodnikach ukażą się wiersze znanych poetów. Wszystko za sprawą specjalnego sprayu, który zniknie po wyschnięciu, a wiersze będą niewidoczne - dopóki nie zacznie padać.

 • Oświata

  Nauczyciel to jeden z najpiękniejszych zawodów

  13 października odbyły się tegoroczne powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej, w trakcie których dyrektorzy oraz nauczyciele zatrudnieni w powiatowych szkołach i placówkach oświatowych otrzymali Nagrody Starosty Pszczyńskiego.

 • Przedsiębiorczość

  Powiat pszczyński przedsiębiorczością stoi

  Najlepsi przedsiębiorcy powiatu pszczyńskiego odebrali Złote Laury Przewodniczącego Rady Powiatu i Starosty Pszczyńskiej. Podczas kilkunastu edycji Gali Przedsiębiorczości Powiat Pszczyński wyróżnił ponad 50 firm, dla których celem są nie tylko sukcesy biznesowe, ale również wspieranie i rozwój lokalnych społeczności oraz promocja powiatu w kraju i za granicą.

 • Ogólne

  Ponad 100 zawodników grało w pickleballa

  Przez 3 dni w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie rozgrywany był Joola Polish Open 2023, czyli 4. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Pickleballu. Tegoroczna edycja był rekordowa. Zagrało w niej 104 zawodników z czterech państw - Polski, Czech, Węgier i Holandii.