Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  Wiata bramna w skansenie z nowym pokryciem

  Zakończyły się prace restauratorskie polegające na wymianie pokrycia dachowego na XIX-wiecznej bramce z ogrodzenia kościoła w Golasowicach, znajdującej się w Skansenie - Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej w Pszczynie. Część środków na ratowanie zabytku przekazał Powiat Pszczyński.

 • Bezpieczeństwo

  Służby omówiły stan bezpieczeństwa

  Podczas grudniowego posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku przedstawiciele służb omówili najistotniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem mieszkańców i współpracą w tym zakresie. W głównej mierze spotkanie było poświęcone podsumowaniu mijającego roku.

 • Ogólne

  Utrudnienia w ruchu w związku z budową S1 w Woli

  Firma PORR S.A. Region Polska Południowa informuje, że w związku pracami pod obiektem w ciągu trasy S1, 14.12.2023 r. od godziny 18.00 do godziny 3:00 dnia następnego, będą występowały utrudnienia w ruchu w obrębie ul. Kopalniana Międzyrzecze/ul. Międzyrzecka Wola

 • Ogólne

  Zapraszamy na Zupę Wigilijną

  Tradycja rozlewania Zupy Wigilijnej ma w naszym powiecie wiele lat. W najbliższą niedzielę na pszczyńskim rynku stanie kocioł z parującą pieczarkową.

 • Ogólne

  Rekordowa frekwencja podczas turnieju szachowego

  158 zawodników i zawodniczek wzięło udział w VI Mikołajkowym Turnieju Szachowym dla dzieci i młodzieży o Puchar Starosty Pszczyńskiego. Zawody zostały rozegrane w miniony weekend w auli LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.

 • Środowisko

  Ostrzeżenia hydrologiczne

  Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie wydało dwa ostrzeżenia 2. stopnia.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie hydrologiczne

  Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie hydrologiczne o wezbraniu z przekroczeniem stanów ostrzegawczych, st. 1.