Aktualności

 • Ogólne

  Pamiętamy i będziemy pamiętać

  1 września, w dniu kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej na cmentarzu wojennym „Pod Trzema Dębami" oddano hołd bohaterom poległym w 1939 roku.

 • Oświata

  Uczniowie powitali nowy rok szkolny

  Po dwóch miesiącach wakacji blisko 3 tysiące uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Pszczyński rozpoczęło nowy rok szkolny.

 • Pomoc konsumentom

  Wyprawka szkolna - ostatni dzwonek

  Podręczniki, zeszyty, wybór szkolnego plecaka, fotelu czy biurka… To ostatni moment na zakupy przed pierwszym dzwonkiem. Nie kieruj się wyłącznie walorami estetycznymi czy ceną. Zwróć uwagę na kwestie zapewniające dziecku wygodę, bezpieczeństwo i zdrowy kręgosłup.

 • Zdrowie

  Bezpłatna mammografia w Suszcu i Grzawie

  We wrześniu kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły wykonać bezpłatne badanie mammograficzne w mobilnej pracowni, która stanie w Suszcu i Grzawie.

 • Ogólne

  Otwarty konkurs ofert

  Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego Powiatu Pszczyńskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych w 2022 i 2023 roku.

 • Oświata

  Dyrektorzy odebrali akty powierzenia

  Podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Pszczyńskiego dyrektorzy szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Pszczyński odebrali oficjalne powierzenia stanowisk.

 • Ogólne

  KMPP: komplet finalistów

  Na boisku piłkarskim Orlik przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbyły się turnieje eliminacyjne 13. Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej. W rywalizacji wzięło udział 20 drużyn z trzynastu klubów działających na terenie powiatu pszczyńskiego.

 • Ogólne

  Dożynki dla rolników to jeden z najważniejszych dni w roku

  Uroczystości dożynkowe, tak w przeszłości, jak i obecnie są okazją do złożenia podziękowań za uzyskane plony. W tym roku rolnicy z całego powiatu pszczyńskiego świętowali zakończenie żniw podczas Dożynek Gminno-Powiatowych w Ćwiklicach.